Виріб їжачок: з паперу, з каштанів, з насіння з шишок (120 фото ідей)

Майстер-клас для дітей з фото і описом, як зробити красиву вироби їжачок своїми руками. Фото красивого дизайну, схеми створення, вибір матеріалів.

Творчий розвиток дітей — дуже важлива складова гармонійного розвитку особистості. З дітьми можна робити поробки будинку, обов’язково творчі заняття є в дитячому садку і школі.

Кожен рік у дитячих закладах проходять різні конкурси виробів. Один із самих улюблених персонажів для виробів — їжак. Виріб їжачок можна зробити своїми руками з різних матеріалів, в різних техніках, різного розміру, різного рівня складності.

Знайдеться варіант і для самих маленьких, і для досвідчених творчих особистостей. Подивіться фото виробів їжачок і докладний опис по виготовленню кожного з варіантів.

Як правильно підготувати природний матеріал

Існують кілька правил збору природного матеріалу. Будь-який природний матеріал потрібно збирати в суху погоду, після дощу. Краще це робити влітку. Переважно шишки зривати з гілок. Обсипалися шишки можуть бути в землі, павутині, траві, в них можуть бути комахи.

Після збирання шишок їх потрібно оглянути, при необхідності очистити. Вологі шишки просушити на батареї. Ні в якому разі не зберігати вологий природний матеріал у закритому поліетиленовому пакеті. Насіння і листя рослин теж повинні бути чистими і сухими.

Запам’ятайте: природний матеріал, зібраний в суху погоду, зберігається краще.

З шишок

Цю саморобку можна робити вже з 2-річними дітьми. Буде потрібно: соснова шишка, пластилін білого, сірого або чорного кольору, 2 горошинки чорного перцю.

З пластиліну потрібно зліпити мордочку їжака у вигляді конуса, кінчик злегка підняти вгору. Широку частину пластилінового конуса добре приліпити до задньої частини шишки.

пластилін вставте горошини — очки і носик. Лапки і хвостик теж виліпити з пластиліну і приліпити до шишці. Можна використовувати більшу кількість пластиліну і зліпити не тільки мордочку, але і тільце тварини.

пластилінове тіло потім вставити тупою стороною кілька соснових або ялинових шишок. Вийде великий їжак. Шишечные голки можна прикрасити кільцем засушеного апельсина або паличкою кориці. Виріб їжачок з шишок готова!

З насіння

Щоб зробити саморобку їжачок з насіння, потрібно: насіння соняшника чи гарбуза, пластилін білого або чорного кольору (контрастний до кольором насіння), 2 бутона сухої гвоздики і 1 горошина чорного перцю.

зліпити З пластиліну тіло їжачка у вигляді крапельки. Гостра частина — це носик, у неї вставити горошину чорного перцю, трохи вище вічка з гвоздики. Далі необхідно визначити серединку спинки. З середини назад по черзі вставляємо в пластилін насіння. Далі від середини в бік мордочки. Вылепите маленькі вушка й лапки і приліпіть до тельцю.

З паперу

Для створення вироби їжачок з паперу потрібно: 1 аркуш картону синього або зеленого кольору, кольоровий папір різних кольорів, клей для паперу, маркер або фломастер чорного кольору.

Лист кольорового двостороннього кольорового паперу скласти навпіл уздовж, пропрасувати, щоб була чітка лінія. Розігнути лист. З меншої сторони, загнути смужку, перпендикулярно зробленому згину, шириною 5-6 див Розгорнути. Знизу зробити надріз по лінії згину смуги до середини листа.

Утворилася смужку по лінії згину загнути вгору і приклеїти. На цій смузі намалювати контур мордочки їжачка, очей, вусики, вушка і носик. Обрізати мордочку по контуру, не відрізаючи від основного аркуша паперу.

Вільний аркуш паперу загнути гармошкою, ширина згину близько 1,5 см. Отриману гармошку по лінії першого згину перегнути вгору і склеїти 2 вільні сторони паперу. Вийшов їжачок.

Вийшла фігурку наклеїти на аркуш картону, можна додати фон аплікацію з паперу: травичку, грибочки, прикрасити самого їжака яблучком з кольорового паперу.

Осіння виріб

Для створення осінньої вироби «Їжачок» будуть потрібні листя дерев, соснові або ялинові шишки, фольга, непотрібна газета або папір, клейовий пістолет, пластикова кришка від баклажки, жолуді, гілочки горобини, каштани та інші природні матеріали, пластикові фрукти, 1 аркуш картону.

Листя дерев можна попередньо засушити між сторінками книг. Якщо листочки тільки зібрані, їх потрібно пропрасувати через лист паперу праскою на середній потужності. Листя стануть гладкими і надалі не зморщаться при висиханні.

Газету або непотрібний папір треба зім’яти і утворити клубок у вигляді краплі. Цю форму загорнути гарненько у фольгу, щоб не розгорталася. Вийшло тіло їжака — основа для поробки. На тонкий край основи приклеїти за допомогою клейового пістолета кришечку від баклажки — це носик. Оченята зробити з капелюшків жолудів або вирізати 4 гуртка з паперу: 2 побільше білих, 2 чорних поменше діаметром.

Приступаємо до збору композиції. На картон приклеїти листочки від дерев, так, щоб зовнішні краї листя дивилися назовні і закривали всі краї картону. Якщо черешки листків довгі, їх потрібно обрізати. В середину приклеюємо тіло їжака з допомогою клейового пістолета, добре змастивши дно клеєм. Настала черга шишок.

Клей необхідно нанести на тупий кінець шишки і добре притиснути до основи. Почати варто з чола їжачка і поступово заповнити всю спинку, щоб не було проміжків. Так, де залишилися проміжки, додати жолуді, каштани, насіння клена, інший природний матеріал, пластикові фрукти. Прикрасити зверху їжака гілочкою горобини.

З каштана

Для виготовлення простої дитячої вироби «Їжачок» з каштана потрібно: пластилін, каштан.

Каштан можна взяти вже очищений, або з колючим зовнішньою оболонкою. Так їжак буде дійсно колючим.

З пластиліну білого або жовтого кольору сформувати мордочку їжака у формі конуса. Прилаштувати маленькі жовті пластилінові вушка. Носик зробити з червоного пластиліну, очі з синього — скатав кульки. Приліпити мордочку до каштану. До нижньої частини каштана приклеїти пластилінові лапки і хвостик.

Якщо каштан без колючого шкірки, до нього потрібно додати голок з пластиліну, щоб пластилін за кольором збігався з кольором каштана. Прикрасити спинку тварини можна грибочком з пластиліну. Виріб готовий!

З листя

На аркуші картону можна зробити саморобку-аплікацію з листя дерев. Можна взяти листя від будь-якого дерева. Листочки пропрасувати праскою через лист паперу. На картоні намалювати контур їжака.

На його спинку приклеїти за допомогою клею ПВА або клейового пістолета листя, розподіляючи їх так, щоб було схоже на колючого їжака. Не забудьте намалювати рот, очей і носик.

Тепер ви знаєте кілька не складних способів як зробити саморобку їжачка своїми руками.

Фото виробів їжачок