Вироби для дітей 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 років своїми руками поетапно: 120 фото ідей + інструкція

Огляд ексклюзивних ідей по створенню виробів для дітей в школу або садки. Багато фото красивого оформлення, майстер-клас і покрокова інструкція з шаблонами.

Вироби, зроблені руками дітей, милі та зворушливі. В них — щирість, прояв непідробного уваги і любові. І важливий не тільки момент дарування, але й процес створення, то запал, з яким працює малюк, втілюючи свій задум, свою мрію, реалізуючи свою індивідуальність.

Прищеплена з дитинства любов до прикладного творчості, в майбутньому допоможе дитині сміливіше вирішувати поставлені завдання, планувати і досягати мети. Адже це — не лише сформовані навички выстригания, складання, склеювання або ліплення, але і добре розвинена дрібна моторика, аналітичні здібності, спостережливість, фантазія, естетичне почуття, асоціативне мислення, увагу, посидючість і акуратність.

Перші вироби

Одним з найважливіших моментів в організації процесу дитячої творчості є створення ситуації успіху. Дитина, особливо маленький, повинен бачити і відчувати, що у нього все вийшло, що його подарунок дійсно радує батьків.

Листівка, аплікація або об’ємна модель вийдуть красивими, якщо завдання буде відповідати віку дитини.

Не дивно, що в якості перших дослідів педагоги обирають для дітей вироби з кольорового паперу. Це легкий, податливий матеріал, простий у використанні і створює святковий настрій своїм веселковим різнобарв’ям.

Формування навички роботи з кольоровим папером, як правило, починається з аплікацій. Для самих маленьких необхідно заготовити роздатковий матеріал — заздалегідь вистрижені деталі майбутньої картинки.

Дивлячись на зразок, діти повинні правильно розташувати їх на основі аркуші паперу або картону — і потім приклеїти в певному порядку.

В подарунок мамі може бути подана листівка з зображенням квітки: на складений навпіл аркуш картону вузька смужка наклеюється-стебло, гурток-серцевина, овали або кружечки-пелюстки, загострений листочок; усміхненого сонечка: жовтий або помаранчевий коло, смужки-промені, намальовані або наклеєні очі й рот; букета у вазі: форма вазочки, форми квіточок і листя.

Здивувати тата, дядька, брата чи дідуся малюк може аплікацією із зображенням літака, що летить в хмарах, корабля, що пливе по хвилях, чи танка.

У веселу гру перетворюється і створення простих об’ємних фігурок звірів, з якими під силу впоратися дітям раннього віку, ледь познайомилися з азами роботи з клеєм. В їх основі — циліндр або конус, на яку наклеюються деталі — вушка, лапки, очка, носики.

Фігурки виходять дуже симпатичними і викликають щире розчулення. Різноманітність видів аплікації і простота її виготовлення з часом, в процесі вдосконалення умінь і навичок, підштовхне дітей і до самостійної творчості.

Шаблони і трафарети

Навчившись впевнено компонувати лист, самостійно выстригать і приклеювати, дитина може перейти до наступного етапу освоєння прикладних технік — роботи з шаблонами і трафаретами. Це, на перший погляд, нескладне справу, насправді, вимагає підвищеної уваги і хорошої координації рухів.

Працювати з трафаретами простіше, ніж з шаблонами, тому починати краще з них. Важливо познайомити дітей з базовими правилами: як економічно і зручно розташувати трафарет або шаблон, як його тримати, як обводити контур олівцем.

З переходом на цей рівень складності краще не поспішати. Невдача може призвести до розчарування, а це може серйозно загальмувати творчий ріст. Першим шаблоном нехай послужить дитяча долонька: дітям подобається обводити свою ручку, лоскочучи олівцем пальчики, а варіантів виробів, які складаються з таких деталей, безліч.

Долонька схожа на кленовий лист? Робимо картину з осіннім букетом! Вона нагадує хвіст павича? Склеим гордовитого красеня, що гуляє по квітучому саду! А може бути, це ежиные колючки?

Давайте зробимо аплікацію з їжачком, несе додому ароматне яблучко! Дорослі можуть підказати напрямок, разом з юними художниками сформулювати ідею вироби з паперу для дітей, яку вони із задоволенням втілять.

Природні матеріали

Вчитися любити та цінувати природу можна не тільки спостерігаючи її природну красу, але і використовуючи її плоди в прикладному творчості. Цей вид діяльності розвиває асоціативне мислення і, мабуть, більше інших навчальних занять схожий на гру.

Рукотворні фігурки з шишок, жолудів, насіння, гілочок і скорлупок будить дитячу уяву, стимулюють пізнавальний інтерес. Різноманітність технік роботи з природними матеріалами дозволяє вибрати найбільш відповідну віку, навченості та задумом.

Тематичні вироби для дітей 5 років допоможу їм познайомитися з навколишнім світом рідного краю, вивчити сезонні особливості рослин, звички тварин, зробити оригінальний і гарний подарунок.

Пластиліновий овал з загостреним носиком, втиканий шишками, ясеневыми насінням-парашютиками, насінням, ялиновими голками чи жолудями перетворюється в їжачка; з довгою, витончено вигнутою шиєю, доповнений з боків парою листів або великих черепашок — у лебедя; приплюснутий куля з витягнутою головкою, оформлений шкаралупу волоських горіхів — в черепаху.

Щільно обліплена пластиліном жерстяна кавова банку, прикрашена орнаментом з насіння стане симпатичною вазочкою, а коробочка з-під чаю, обклеєна горошинами, листочками або подрібненої яєчної шкаралупою — скринькою для рукоділля.

Не кажучи вже про численних варіантах виготовлення чоловічків з шишок і жолудів, жанрових сценок із овочів і фруктів, панно із сухих квітів і листя.

Робота з природними матеріалами, як і будь-яка творча діяльність — прекрасний варіант цікавого та змістовного дитячого дозвілля і можливість зробити щось красиве і корисне, здатне порадувати друзів і близьких. А це теж дуже важливо для дітей!

Підручні матеріали

Знайомство з цим видом творчості зазвичай теж відбувається в дитячому саду. В якості матеріалів використовуються картонні і пластикові тарілочки, одноразові стакани, ложки та виделки, кольорові кришки від пляшок, гудзики і багато іншого.

Починаючи з простих виробів, діти поступово переходять до ускладненим моделей, що вимагає старанності, хорошої координації і конструктивного мислення. Звичайні предмети, використовувані в побуті або вийшли з ужитку, стали виробами, для дітей — своїми руками створене чудо, маленьке диво!

Ватні диски

Цей матеріал користується популярністю в роботах зимової та новорічної тематики. Пухнасті білосніжні «кругляш» ніби самі просяться в аплікацію зі сніговиком! Вони легко стають щільними заметами і легкими сніжинками, але можуть бути і овечої шубкою.

Пофарбовані ж диски можна використовувати і в сюжетних картинках і панно практично так само, як і кольоровий папір. Але ці роботи будуть відрізнятися за обсягом, особливою теплотою і м’якістю.

Макарошки

Завдяки різноманітності розмірів, форм і навіть квітів, цей харчовий продукт давно зарекомендував себе в якості матеріалу для творчості. Причому не тільки дитячого! Таким різноманітністю форм використання — від простих і складних картин до декоративного посуду — може похвалитися не кожен традиційний матеріал.

Дітям молодшого віку краще освоювати технологію плоских картин, де макарони можуть виступати в ролі сонячних променів, квітів або квіткових пелюсток, елементів народного орнаменту. Пізніше можна познайомитися з напів-об’ємними панно, а потім перейти і до виготовлення об’ємних моделей.

Сільський будиночок, зібраний з макаронів-трубочок, квіткові букети з макаронів-черепашок або спіральок, чашки, чайники, підсвічники або скриньки — чудові варіанти виробів своїми руками для дітей 9 років і старше.

Пластикові пляшки

Захопившись цим видом творчості, можна не тільки дивувати своєю бурхливою фантазією знайомих, але і між справою оформити дачну ділянку на радість улюбленої бабусі! Так, уздовж садової доріжки може вишикуватися загін веселих гномів, для виготовлення кожної з яких достатньо однієї пластикової пляшки будь-якого розміру.

Досить зрізати дно і розфарбувати фарбами, намалювавши костюм, шапочку, волосся, бороду, очі, ніс і рот. Звичайно, створення складних моделей потребує участі дорослих, оскільки передбачає використання гострих, наприклад, канцелярських, ножів.

Але більшу частину роботи — выстригание, розфарбовування, збірку — дитина може осилити самостійно.

Перш ніж приступити до цієї роботи, варто ретельно продумати порядок дій, підготувати всі необхідні матеріали і слідувати поетапно інструкції по виготовленню виробів для дітей, придуманої самостійно або взятої з інших джерел.

Пластикове конструювання, в деякому сенсі, схоже лего: у ньому поєднуються об’ємні деталі, виконані з відповідних за формою вихідних матеріалів (пляшок різного розміру і форми).

Так можна зробити героїв улюблених мультфільмів — Вінні-Пуха, Міньйонів, Стіча або Поні, персонажів народних казок — Діда, Бабу, Лисицю, Вовка і Зайця, зробити тематичні композиції. І за час літнього відпочинку дача перетвориться на Чарівну Країну!

Солоне тісто

Дивовижний матеріал, успішно конкурує з пластиліном, природного і полімерною глиною та іншими пластичними масами. Його привабливість для дитячих виробів полягає ще і в тому, що готовий виріб можна розфарбувати на свій розсуд, використовуючи необмежену кількість відтінків.

Саме ж тісто готується з борошна, солі і води, взятих, наприклад, в кількості 300 гр Х 300 гр. Х 200 мл відповідно. Дрібну сіль повністю розчинити в холодній воді, а потім поступово додавати борошно, перемішуючи, поки це можливо. Вимісити масу на столі до стану однорідності.

Необхідної м’якості, щільності, в’язкості і липкості домагаються, додаючи потроху (при необхідності) воду або борошно. Готове тісто обертають плівкою і витримують в холодильнику близько 3 годин. Хоч і не їстівний, але екологічний, гіпоалергенний матеріал готовий до роботи!

Малюки із задоволенням м’яти його, розкачати і скручувати, примазувати деталі одну до іншої, надрізати стеком, створюючи ефект хутра або трави. Це відмінний варіант для виготовлення поробки до дня дитини — індивідуальній або колективній — в якій можна втілити ребячьи мрії, фантазії і бажання

чи це Будуть ігри з друзями і казковими персонажами, польоти на літаку або жар-птиці, подорожі в далекі країни або знайомство з інопланетянами — солоне тісто дозволить зробити роботу виразною і яскравою, а процес її створення — приємним.

Говорячи про розвиток творчих здібностей, слід сказати і кілька слів про роль дорослих у становленні маленького майстра. Адже найкращим стимулом, що спонукає дитину вчитися і творити, є живий інтерес до його занять з боку батьків. У спільній творчості народжується духовна близькість. Спільне вивчення технологій і технік дозволяє краще пізнати один одного.

Повторіть вдома те, що дитина дізнався в дитячому саду або в школі, познайомтеся з найцікавішими новинками, які пропонують педагоги і майстри, розгляньте фото виробів для дітей, придумайте разом, як можна зробити вподобану. І радуйте один одного і своїх близьких шедеврами, зробленими своїми руками.

Фото виробів для дітей