Вироби з фольги своїми руками поетапно: легкий майстер-клас з фото та описом

Покрокова інструкція з докладним описом, як зробити красиві вироби з фольги своїми руками. Огляд нових ідей, багато фото красивого дизайну, а також готові схеми створення оригінальних поробок.

Фольга – яскрава і блискуча – дає справжній простір для фантазії майстра. З подібного матеріалу виготовляють красиві дерева для декору інтер’єру, оригінальні набори посуду, сріблястими смужками прикрашають меблі та освітлювальні прилади. Окремий напрям отримало сьогодні плетіння біжутерії з алюмінієвої фольги.

Переваги використання в роботі

Фольга випускається сьогодні в рулонах або аркушах, що дозволяє використовувати її в творчій роботі без надмірної витрати. Також до переваг вибору матеріалу відносять:

Особлива пластичність, яка дозволяє надавати виробам практично будь-яку форму

Для виготовлення ряду легких виробів з фольги абсолютно не потрібен додатковий інструментарій або спеціальні навички. Від майстра знадобиться лише спритність рук, фантазія і творчий настрій.

У продажу є декілька видів, у тому числі, спеціальний матеріал для роботи над виробами. А тому питання, де купити фольгу для виробів, не виникає.

Фольга володіє відмінним антистатичним покриттям, тому на готових виробах ніколи не осідає пил.

Доступність матеріалу визначає популярність і частоту використання фольги в роботі.

Яскравий металевий блиск готових виробів найчастіше використовується для акцентування уваги на тій чи іншій деталі інтер’єру.

Створення невеликих, але витончених виробів сприяє розвитку дрібної моторики пальців, тренує пам’ять і логічне мислення. Для дітей під час створення виробів з фольги важливо вплив пластичних рухів пальців на розвиток мовного центру і установку сюжетного сприйняття.

Для початківців майстрів безсумнівним плюсом стане наявність низки навчальних відео уроків, покрокових інструкцій і готових схем для роботи. Всі переваги і дивовижний декор матеріалу можна оцінити на фото виробів з фольги.

Основні види фольги

Для творчих занять знайти фольгу досить легко, для цього варто лише заглянути в обгортки від шоколадок або коробки з-під цукерок. Однак, не всяка фольга може використовуватися в роботі. Розрізняють наступні типи витратного матеріалу:

 • Харчова фольга. Вона має тонку структуру, випускається виробником у вигляді рулонів стандартної ширини. Може мати, як абсолютно гладку текстуру, так і поверхню з оригінальним тисненням.
 • Двошарова фольга. Як правило, на ринок солодощів надходять цукерки і шоколадки в такій упаковці. У виробництві використовують спеціальне тиснення металевої фольги на картоні або папері. З допомогою подібних матеріалів вдається створювати вельми оригінальні вироби для святкового декору (наприклад, зірки або сніжинки).

Ще одна цікава методика ламінування фольги надала майстрам матеріал з фотодруком і лаковим покриттям зверху.

Методики роботи з фольгою

Розрізняють кілька основних способів створення легких і складніших виробів з фольги:

 • Тиснення по поверхні матеріалу.
 • Скручування в трубочки.
 • Згортання фігур пальцями.

Для творчих груп молодшого віку застосовується спрощена система виготовлення дитячих виробів з фольги, за допомогою наклеювання яскравою глянцевою фігури на картонну підкладку. Подібна методика досить проста, не вимагає ніяких спеціальних інструментів і навичок.

Тиснення на фользі

найсучасніша технологія виготовлення виробів з фольги – це тиснення по матеріалу. При ручному виготовленні фігур і деталей для виробів металевий лист мнеться, а поверхня одержує своєрідний рельєф.

У даному ж випадку, поверхня алюмінієвого шару залишається незмінною, з гладкою текстурою. Для створення малюнка використовуються різні форми, виконані з металу, щільного картону, пластику. Форми більш відомі під назвою карбування. Діти дуже люблять працювати з фольгою, завдяки її пластичність і яскравому глянцю.

Святкові вироби для дітей

Прикрасити будинок або квартиру до головного святкового вечора в році дозволять вироби, виконані з тонких алюмінієвих листів. Матеріал відмінно піддається обробці, згортання, скочування, і прекрасно кріпиться на клей.

Для дітей і батьків дуже корисним та позитивним заняттям стане спільне виготовлення поробки з фольги на новий рік:

 1. На картоні малюють олівцем зірку або сніжинку (більш складна задача, тому можна скористатися готовим шаблоном).
 2. Зірку (сніжинку) вирізують, намагаючись чітко окреслити краї та кути.
 3. За шаблоном вирізають з фольги однакову за розмірами фігуру.

Шар алюмінієвого матеріалу слід наклеїти на картон, прикрасити розсипом блискіток, можна доповнити образ тонкої мішурою по краю вироби.

Оригінальне дерево в інтер’єрі

Яскраве грошове дерево в інтер’єрі стане символом успіху і багатства. Для виготовлення подібної вироби слід підготувати металеву дріт, фольгу, кілька монеток (копійки мають меншу вагу), квітковий горщик і будь-який наповнювач.

Інструкція, як зробити саморобку з фольги своїми руками:

 1. З дроту необхідно згорнути потужний стовбур. Для подібних творчих робіт, як правило, використовують дріт достатнього перерізу, яка витримає значну вагу.
 2. Стовбур дерева можна залишити без додаткового шару фольги, і тоді дерево буде мати ствол у вигляді оригінального переплетення золотистих гілок і коренів.
 3. Для крони формують додаткові плетені гілочки різної довжини і ширини. Кожну велику гілку обертають шаром фольги, щільно, але акуратно притискаючи матеріал до підлягає основі.

У підготовлених монетках необхідно проробити отвори невеликого діаметру, через які виробляють кріплення «грошових» деталей дерева. Дріт потрібно кілька разів провести через отвір, щоб надійно зафіксувати деталь в одному положенні.

Готову виріб встановлюють в керамічний горщик, і фіксують в одному положенні за допомогою наповнювача (пісок, стеклярус, керамзит).

Аплікація з метеликів на стіну

Деякі фігурки з фольги виконуються без будь-якої основи. Для створення оригінальних виробів потрібно кінчиками пальців надавати фігурі бажану форму. Наприклад, для однієї метелики потрібно тільце у вигляді кулі, дві пари крил.

Обов’язково на кінці кожного крила згортають трубочки з загостреними вершинами (надають фігурці цікавий вид). Такі вироби кріпляться на стіну за допомогою шпильок або клею, в будь-якому вибраному положенні.

Фото виробів з фольги