Вироби з ізолону своїми руками: майстер-клас для початківців

Фото і схеми створення красивих виробів з ізолону своїми руками. Легкий майстер-клас, незвичайні ідеї і секрети від майстринь порталу для створення оригінальних поробок.

На сьогоднішній день майстрині і рукодільниці вибирають все більш нові матеріали для виготовлення виробів. У роботі можуть використовуватися різні види текстилю, пінопласт, дерево і фанера, дріт і бісер.

Одна з новинок в світі творчості – це ізолон, будівельний матеріал, який використовується для створення гідроізоляції та утеплення будівель.

Всі вироби виходять дуже об’ємними, що надає фігурам реалістичний вигляд. Фото виробів з ізолону дозволить оцінити переваги та недоліки подібного матеріалу.

Переваги і види матеріалу

Вибравши для самостійної творчості подібний матеріал, слід уважно ознайомитися з його характеристиками та властивостями. Поліетилен є більш примхливою основою для виробів, але має масу переваг:

 1. Висока щільність, яка надає готовим виробам міцність на розрив.
 2. Матеріал легко ріжеться ножицями або різаком, а край зрізу не кришиться при цьому.
 3. Є екологічно чистим матеріалом, абсолютно безпечним для людини. Не викликає алергічних реакцій, тому може використовуватися у створенні дитячих виробів.
 4. Не схильний до займання. При дії відкритого вогню може плавитися без виділення їдкого диму.
 5. Матеріал відмінно пропускає світло, тому його часто використовують для виготовлення декоративних світильників.
 6. Всі деталі відмінно з’єднуються між собою за допомогою звичайного клею.
 7. Може застосовуватися в комбінації з іншими матеріалами (фанера, тканина, металевий дріт), що дозволяє отримати красиві вироби з ізолону.
 8. Особливості будови перешкоджають всмоктуванню вологи, тому на поверхні виробів ніколи не розвивається патогенний грибок.
 9. Подібний матеріал є чудовою основою для подальшого декорування будь-якими типами фарб.

Готові вироби, виконані з ізолону своїми руками, можна протирати вологою ганчіркою, очищаючи їх від пилу. В магазинах (будівельного профілю і для творчості) можна зустріти наступні різновиди матеріалу:

 • Незшитий поліетилен.
 • Зшитий поліетилен, який відрізняється підвищеною стійкістю до дії вологи і перепадів температур. Подібний матеріал може використовуватися для виготовлення вуличних виробів (для саду, дачі, літньої тераси).
 • Двошаровий з декоративною фольгою.

В будівельному магазині можна придбати поліетилен по досить низькій вартості. Матеріал, створений спеціально для виготовлення виробів, відрізняється високою ціною, про що варто пам’ятати майстрові при виборі набору для творчості.

Як працювати з матеріалом

Як і будь-які види виробних матеріалів, поліетилен вимагає від майстра певних умінь. Навчитися навичкам роботи досить легко, при бажанні можна переглянути кілька повчальних уроків для початківців майстрів, ознайомитися з майстер-класом виготовлення виробів з ізолону.

До плюсів слід віднести і набори готових шаблонів, схем, ескізів. Інструкція, як зробити саморобку з ізолону покроково:

 1. Фрагмент матеріалу. Ескіз майбутньої фігури або деталі відображають за допомогою олівця. Вирізати заготовки можна за допомогою гострого ножа або ножиць.
 2. Щільну поверхню поліетилену нагрівають до 80-85 градусів. При тепловому впливі матеріал набуває достатню пластичність, що дозволяє майстру створювати реалістичні образи і фігури. Після охолодження виріб зберігає задану форму.
 3. Особлива структура поліетилену дозволяє розтягувати його без розриву поверхні. Розтяжка в сукупності з нагріванням поверхні сприяє створенню гарних вигинів, хвиль, плавних ліній (наприклад, дане властивість дуже корисно для виготовлення об’ємних квітів).

Деталі склеюють між собою або зшивають. Інші методики, наприклад, скотч або металеві скоби, не дозволяють досить акуратно провести роботу.

Декорувати поверхню вироби рекомендують за допомогою акрилових фарб, які не розтікаються по фігурі і відмінно лягають на підготовлену основу.

Виріб світильник своїми руками

Найчастіше, з подібного матеріалу виготовляють красиві ростові квіти, подарункові букети та сувеніри. Один з можливих варіантів для самостійної роботи – це стильний світильник. Підстава настільної лампи або настінного бра можна взяти зі старого світильника (патрон, лампа, дроти і клавіша вимикача). Обов’язково необхідний перевірити цілісність електричної конструкції і герметичність проводки. Інструкція, як зробити саморобку світильник з ізолону своїми руками:

 1. На аркуші підготовленого матеріалу малюють ескіз. Всі деталі являють собою пелюстки будь-якого обраного квітки (троянда, тюльпан, астра).
 2. Акуратно вирізують канцелярським ножем заготовки для подальшої збірки.
 3. Навколо патрона підклеюють дві пелюстки. Для роботи краще використовувати клей-пістолет, форма якого дозволяє більш точно нанести клеючу основу.
 4. Наступні пелюстки можна або підклеювати, або підшивати до основи (патрон з першими пелюстками).

Перед кріпленням з кожною деталлю проводять ряд попередніх робіт: нагрівання поверхні з наступним розтягуванням.

Заготовці надають бажану форму, а до збирання приступають тільки після охолодження матеріалу. Готовий світильник слід покрити акриловими фарбами.

Вироби квіти

Найбільшу популярність цей матеріал отримав в мистецтві створення ростових квітів, красивих бутонів для аплікації на стінах (домашній декор).

Досить широко сьогодні застосовуються такі вироби квіти з ізолону: квіткові гірлянди для прикраси святкових залів, особливо, призначених для весілля.

Пластичність матеріалу при нагріванні дозволяє створювати дивовижні квіти з незабутнім декором. Принципи виготовлення виробів залишаються незмінними: готують деталі, проводять остаточну збірку.

Головне завдання майстра ознайомитися з деталями, характерними для того чи іншого виду квітки (піони з хвилеподібною кромкою, велика кількість тонких пелюсток для хризантеми).

Фото виробів з ізолону