Вироби з макаронів своїми руками поетапно: майстер-клас з фото та описом

Покроковий урок сучасного рукоділля, вчимося робити оригінальні вироби з макаронів своїми руками. Легка інструкція, багато фото, готова схема, ексклюзивні ідеї від майстринь.

Фантазії майстра немає межі, і кожен творчий керівник намагається знайти все більш нові та оригінальні витратні матеріали для створення виробів.

Одним з останніх нововведень стали макарони, звичайні ріжки, черепашки, метелики. Іноді можна зустріти вироби, виконані з мініатюрних макаронів-зірочок або кілець (залежно від обраної моделі майбутньої вироби).

Фото виробів з макаронів дозволить належно оцінити всі плюси даного матеріалу в роботі.

Переваги вибору матеріалу

Макарони – виключно натуральний матеріал, який абсолютно безпечний для людини, особливо дитини. Знайти його у магазинах не складе праці, так і в коморі кожної мами обов’язково знайдеться упаковка старих борошняних виробів.

До переваг вибору даного матеріалу слід віднести:

 • Зручна форма макаронних виробів, яка і визначає популярність їх використання у творчих заняттях.
 • Макарони з хорошим якісним складом відмінно переносять фарбування різними видами барвників.
 • Вироби дуже добре кріпляться на клей, міцно утримуючись (в основному, за рахунок присутності клейковини і низької ваги).
 • Величезна колекція цікавих задумів, наприклад, вироби з макаронів на Новий рік.

Працювати з подібним матеріалом легко і весело, особливо, дітям. Такі заняття сприяють розвитку дрібної моторики пальців, мислення, логіки і пам’яті. Деякі фахівці рекомендують заняття з створенням виробів з макаронних виробів людям після перенесених травм і інфекція (активна реабілітація).

Способи фарбування матеріалу

У багатьох творчих проектах макаронним виробам необхідно надати різні кольори. Малюки краще сприймають яскраві насичені відтінки, і дуже люблять такі заняття.

На практиці зустрічаються наступні способи фарбування робочого матеріалу:

Харчові барвники. Фарбувальні пігменти розводять у воді, а потім опускають туди макарони на кілька хвилин. Варто пам’ятати, що для роботи краще вибирати якісні сорти борошняних виробів, які не розм’якнуть від короткочасного перебування у воді.

Пофарбований матеріал витягують з фарбувального розчину і поміщають на шар фольги. Під час сушіння слід кілька разів струшувати макарони, щоб деталі не злиплися між собою.

Більш складна методика полягає у використанні натуральних соків. Кольори виходять менш насиченими, так і тривала експозиція неодмінно зашкодить частина витратного матеріалу.

Забарвлення за допомогою спецій, наприклад, шафран, куркума, барбарис. Такі приправи додадуть макаронів яскравий колір без використання води. Проте, слід пам’ятати, що завжди є ризик розвитку алергії у майстра. Та й роботу слід проводити в рукавичках, щоб випадково не забарвилася шкіра на пальцях.

Застосування лаку для нігтів є досить специфічним способом фарбування макаронів. Майстру доведеться зіткнутися з неприємним різким запахом, а для дітей це взагалі неприйнятний.

Анілінові барвники, наприклад, зеленка і йод, обов’язково знайдуться в домашній аптечці. Роботу слід проводити в рукавичках, щоб не залишалося плям на шкірі пальців. Колір готових деталей виходить максимально насиченим, але палітра кольорів дуже обмежена.

Досить часто використовуються акрилові фарби для фарбування і перламутрові барвники з аерозольним розпиленням. Абсолютно не підійде для застосування гуаш та акварель – фарбувальний шар залишається на руках навіть після висихання.

Намисто для юної модниці

Роботу над створенням виробів слід починати тільки з невеликих проектів, які не вимагають особливих навичок і вправності. До будь-якого матеріалу необхідно звикнути, зрозуміти принцип його кріплення, знайти свої методики і підходи (клейовий олівець, клей-пістолет або інша основа).

Для виготовлення стильної біжутерії знадобиться атласна стрічка, фурнітура для створення застібки, кілька великих намистин і макарони. Дитяче прикраса може мати яскраве забарвлення, для подарункового вироби краще попередньо покрити деталі перламутровим аерозолем.

Всі підготовлені деталі нанизують на атласну стрічку або на синельную дріт, чергуючи макарони з намистинами. Останній штрих у творчій роботі полягає в збірці замку-застібки.

Картини-аплікації

Створення оригінальних аплікацій сьогодні являє собою цілий напрямок у мистецтві. Для дітей і недосвідчених майстрів широко використовуються готові трафарети та шаблони, за якими дуже зручно створювати вироби з макаронів.

Для занять знадобиться основа (наприклад, лист щільного картону), клей, декоративна рамка і макарони. Малюнок формують безпосередньо на підготовленому шаблоні, а готову аплікацію можна покрити декількома шарами акрилового лаку.

Об’ємна фігура їжачок

Для створення даної цікавою вироби знадобиться пластилін, макарони-зірочки і спіральки. Спіральки повинні мати достатню довжину, щоб їжачок отримав належний обсяг і рельєф. Також знадобиться перламутрова фарба і два очі-намистинки чорного кольору.

Інструкція, як зробити саморобку з макаронів своїми руками:

 1. З пластиліну необхідно зліпити фігуру, що має форму краплі (розмір залежить від задуму майстра).
 2. Постать їжачка рівномірно покривається спіральками, які виконують роль голок.
 3. На кінці кожної такої голочки можна приклеїти бусинку, що додасть фігурі оригінальний вигляд.
 4. Морду покривають суцільним шаром зірочок (менший діаметр і практично плоска форма).

Зверху готову виріб покривають фарбою перламутрового кольору. Використання аерозолю дозволяє одержати рівномірний і стильний забарвлення. За аналогічною схемою може проводитися збірка вироби порося з макаронів.

Святкові вироби з макаронів

Використовуючи власну кмітливість і фантазію, можна створити з макаронів величезну колекцію новорічних виробів. Наприклад, вельми вигідно буде виглядати гарний святковий вінок. Для його виготовлення знадобиться заготівля з щільного картону, клею, макарони-черепашки, кілька спіральок, атласні стрічки і перламутрова фарба.

Інструкція, як зробити саморобку з макаронів своїми руками:

 1. На підготовлену основу кріплять за допомогою клею черепашки.
 2. З спіральок формують оригінальну «ялинку».
 3. Атласні стрічки складають у бант, і підклеюють до картонній основі.

Останній етап для майстра – це рівномірне фарбування вироби перламутровою фарбою. Використовуючи власну фантазію чи готовий шаблон, можна зробити оригінальну річ ялинку з макаронів.

Фото виробів з макаронів