Вироби з насіння своїми руками поетапно: майстер-клас для дітей з фото та описом

Урок рукоділля для дітей будь-якого віку – вчимося створювати красиві і оригінальні вироби з насіння своїми руками. Цікавий майстер-клас з докладним описом всіх етапів створення вироби в домашніх умовах.

Матеріал для виробів необов’язково купувати в магазині за великі гроші. Часто в домі у кожного знайдеться щось, з чого можна придумати виріб і зібрати його. Наприклад, в якості природного матеріалу можна використовувати насіння. Це можуть бути як вироби з гарбузового насіння, так і з насіння соняшника, гарбуза та інших фруктів і овочів.

Що можна зробити з насіння

Аплікація – вийде об’ємна картинка на папері, яку можна виконати з застосування будь-яких видів насіння. Для аплікації краще за основу брати картон, бо папір буде тонковата і може не витримати вантажу важких насіння

Фігури – можна склеїти насіння між собою і отримати об’ємну фігурку

Використовувати в якості декору вироби з насіння для дітей можуть бути виконані в комбінації з іншим матеріалом, причому насіння будуть виступати в ролі декору або допоміжного

Використовувати в якості прикрас – хтось створює з насіння цілі гірлянди або сніжинки, прикрашаючи готовими виробами приміщення

Які бувають насіння

Зазвичай для виробів з насіння своїми руками використовують певні форми. Є невелика класифікація, які взагалі бувають насіння:

У формі краплі або овалу – цю форму можна побачити у виробах з кавунових насіння, з насіння гарбуза або соняшнику. Їх часто використовують в об’ємних аплікаціях або беруть за основу для вироби

Крупа – можна брати будь-яку, що знайдеться вдома в шафі. Використовувати її можна в різних цілях – наклеювати, насипати, перемішувати з іншим видом крупи або насіння

Насіння дерев – кленові «літачки», насіння ясена або в’яза

Насіння бобових – гороху, квасолі, бобів – мають широку колірну палітру і велику форму, що робить їх популярними при створенні виробів

Кісточки фруктів та зерна кави – зазвичай їх беруть для обклеювання об’ємних фігур або в якості основи

Підготовка матеріалу для роботи

Перш ніж приступити до створення осінньої вироби з насіння, варто провести підготовку матеріалу:

  • Насіння ретельно промивають водою
  • Потім дають їм висохнути – це обов’язкова процедура, інакше вони можуть запліснявіти з часом
  • Якщо потрібно, насіння фарбують акриловими фарбами
  • Після процедури фарбування знову ретельно сушать, після чого готовий матеріал для використання

Як пофарбувати насіння

Фото виробів з насіння зайвий раз доводять, що необов’язково залишати природний колір у використовуваного матеріалу. До того ж насіння легко забарвити, чому б не скористатися цим?

  1. Якщо потрібно пофарбувати кілька насіння, то можна зробити це окремо з кожної.
  2. Якщо за раз необхідно пофарбувати багато насіння, то матеріал у цьому випадку пересипають в пакет, додають акрил, гуаш або харчову фарбу, перемішують і залишають на час просочуватися.
  3. Якщо насіння використовують аплікації, найчастіше їх фарбують вже на готовій роботі.

При будь-якому випадку фарбування варто пам’ятати, що фарба і насіння обов’язково повинні добре просихати.

Картина з насіння

Картину можна оформляти як на простому картоні, так і на полотні, обтягнутому тканиною. Сюжет картини може бути будь – який-від тварини до дерева. Якщо на картині буде зображено тварину, що зобразити його можна буде на гілці. Насіння потрібно приклеїти по формі тварини, а потім розфарбувати їх за своїм бажанням.

Дерево можна зробити як із самих насіння повністю, так і з допомогою гілок, а з насіння вже зобразити листя.

Вироби з соняшникового насіння

Вироби з насіння соняшника можуть бути виконані як у вигляді аплікації, так і у вигляді об’ємної фігури. Дуже популярна виріб їжачок з насіння. Робиться вона досить просто, а результат виходить дуже красивий.

Основа – тіло – вылепляется іл пластиліну. А потім насіння соняшнику насаджуються на спину, як голки. Краще брати саме соняшникове насіння, тому що вони ідеальні і за кольором, і за розміром.

З пенопластового кульки можна зробити сову. Для цього насіння кріпляться до кулі з допомогою пластиліну або приклеюються. Дзьоб можна зробити з допомогою тієї ж насіння, але фарбує в інший колір. Очі можна зробити з крупи або з допомогою намистин.

Вироби з гарбузового насіння

З гарбузового насіння, як і з соняшникового, добре буде робити аплікації або об’ємні фігури. Літні квіти, метелики, дерева з листям – для всього цього знадобляться насіння від гарбуза.

Дуже красиво виходять з гарбузового насіння великі об’ємні латаття. Для основи вирізається коло з жовтого картону, по периметру якого потрібно обклеювати насіння. Так продовжують ряд за рядом, поки весь коло картону не буде заповнений і не залишиться лише маленька видна частина – серединка.

Насіння можна пофарбувати в будь-який колір або залишити білими. Серединку заповнюють невеликими насінням, щоб не було порожнечі.

З гарбузового насіння можна зробити і соняшник. Для цього береться коло білого картону більшого діаметру, ніж для латаття. За аналогією периметр кола обклеюють насінням. Потім їх фарбують у жовтий. В середину засипають мак або дрібну крупу, фарбуючи її в чорний колір. Можна заповнити навіть справжніми насінням.

Незвично виглядають браслети з гарбузового насіння. Кожну насіння фарбують в різний колір, збираючи потім їх воєдино, складаючи одну на іншу. Потім пропускають через все насіння нитка або гумку, і браслет готовий.

Вироби з кавунових насіння

Часто кавунові насіння використовують в парі з пластиліном. Контур зображення вылепляют на аркуші з пластиліну, а потім вже втоплюють у нього насіння. Важливо тільки добре промивати і просушувати насіння, щоб залишки продукту не псували саморобку.

З кавунових насіння можна зробити навіть такого ж їжачка, як і з насіння соняшнику. На основу з пластиліну так само розміщують голки-насіння. За бажанням їх можна пофарбувати в інший колір, а можна залишити такими ж коричневими з білими прожилками.

Будь аплікації, містять різні сюжети, також можна зробити за допомогою насіння від кавуна. Картинка вийде об’ємної і фактурної завдяки будовою насінини.

Декорування з насіння

Не тільки аплікації та об’ємні фігури виходять з насіння. Найчастіше їх використовую в якості декору. Наприклад, можна обклеїти ними пляшку або кружку. Насіння можуть бути як від гарбуза, так і від кавуна. Колір вироби точно так само вибирається індивідуально. Можна чергувати різний матеріал, так виріб вийде ще цікавіше.

Фото виробів з насіння