Вироби з непридатного матеріалу своїми руками поетапно: інструкція, схеми, шаблони (90 фото ідей)

Огляд кращих ідей по створенню гарних виробів з непридатного матеріалу своїми руками. Майстер-клас для початківців, схеми, шаблони, фото, інструкції і рекомендації.

В сучасній творчості досить часто використовують не тільки нові матеріали, але і смішні речі, які вийшли з ужитку. Такими можуть вважатися старі баночки з-під кремів, шампунів, втулки від туалетного паперу, одноразовий пластиковий посуд і багато інші предмети побуту.

Більшість саморобних виробів можуть бути використані, як на творчих виставках, так і в повсякденному житті.

Фото найбільш оригінальних виробів з непридатного матеріалу дозволять вибрати свій проект для творчої роботи.

Абажури з одноразових ложок

Використані пластикові ложки не слід необачно викидати, адже їм можна дати другий шанс. Для створення оригінального абажура необхідно підготувати картонну основу, клей, ножиці, кілька десятків ложок.

Інструкція, як зробити саморобку з непридатного матеріалу своїми руками:

 1. Від ложок необхідно обрізати широкі частини, гострі краї слід відшліфувати, щоб виключити випадкові порізи.
 2. На картонну основу приклеюють отримані деталі за допомогою клею ПВА. Слід також дотримуватися напрямок кріплення декоративних елементів: від верхнього краю до нижнього контуру основи.

Для виготовлення дитячого світильника можна попередньо пофарбувати ложки в різні кольори.

Сувеніри з пластикових пляшок

Із звичайної тари об’ємом 1,5 літра можна підготувати красиву композицію у вигляді фруктів, зокрема, яблук. Для роботи знадобиться кілька пластикових ємностей, ножиці, клей. В якості єдиної основи можна підготувати невелику дерев’яну пластину.

Інструкція, як зробити своїми руками красиву річ з непридатного матеріалу:

 1. Від пляшок необхідно відрізати денця, відступивши від краю приблизно 6-8 см
 2. Можна використовувати пластик різних кольорів, що додасть декоративної композиції своєрідний шарм.
 3. З пляшок зеленого кольору гілочки вирізують відходять від них листям.

Для одного яблука знадобиться дві заготовки (від денця) і одна гілочка. Кріплення деталей між собою виробляють за допомогою клею. Подібна виріб з непридатного матеріалу може бути представлена в якості експоната в школі.

Садові вироби з пляшок

Виготовлення садових фігур для дачної ділянки виготовляють не тільки з пляшок ПВХ, але і з скляної тари різного обсягу. З скляних пляшок виходять відмінні вазони для квіткових клумб:

 1. Попередньо вибирають місце розташування вазона.
 2. Замішують цементний розчин.
 3. На вибраному майданчику укладають перший шар пляшок, розташованих по колу.
 4. Поверх викладають шар цементу.

Шляхом чергування шарів скляної тари та цементного розчину викладають оригінальний вазон. Пляшки на дачній ділянці можна використовувати і в іншій варіації. Встановлення тари денцями вгору дозволяє виділити садову доріжку, позначивши її межі.

Килимки та підставки з пробок

Дерев’яні пробки від винних пляшок також послужать на практиці. Використовуючи клей, будь силіконову основу і герметик, що можна зробити своїми руками прекрасні килимки або підставки під гарячий посуд.

Подібний викидний матеріал відрізняється хорошими екологічними показниками, що може використовуватися протягом тривалого часу, має приємний зовнішній вигляд.

Дитячі органайзери втулок

Підтримувати чистоту і порядок у дитячій кімнаті, зокрема, на письмовому столі, дозволять набори органайзерів. Зробити подібні аксесуари можна із звичайних втулок від туалетного паперу, які також відносять до бросовому матеріалу.

Батькам можна проводити подібні заняття спільно з дітьми, продумувати дизайн та ідеї декору. Для створення стильних органайзерів знадобиться кілька паперових втулок, клей, фактурний шнур, кілька ґудзиків, невелика фанерна пластина.

Інструкція, як зробити саморобку з непридатного матеріалу:

 1. Кожну втулку покривають тонким шаром клею. Поверх клейової основи обертають фактурний шнур, намагаючись розташовуватися витки шнура близько один до одного.
 2. Кожен отриманий стаканчик призначений для зберігання ручок, олівців, ножиць, циркуля.
 3. Стаканчики-пенали кріплять до фанері, яка об’єднує всі втулки на одній поверхні.

Вийшли пенали і стійки для канцелярського приладдя можна декорувати наклейками, гудзиками, оригінальним малюнком.

Новорічні вироби

Велика кількість новорічних поробок можна зробити своїми руками з самого різного непридатного матеріалу: кілець з пластикових пляшок, старих пластикових дисків, сніговика з пінопласту.

Інструкція, як виконати святкову гірлянду з різнокольорових кілець:

 1. Кільця необхідно відокремити від кришок і пляшок.
 2. Ножицями акуратно зрізати гострі щербини, про які легко поранитися.
 3. В якості основи під гірлянду використовується або міцна пряжа, або синельная дріт.

Витки дроту або нитки ведуть з обігом через кожне пластикове кільце. Красиве і яскраве прикраса на Новий рік оцінить дітвора. З непридатного матеріалу, наприклад, пінопласту і фарб, може бути виконана виріб ялинка.

З пластиковими дисками працюють трохи інакше:

 • З поверхні дисків знімають захисну плівку.
 • Опускають диск в киплячу воду на кілька хвилин.
 • Після кип’ятіння поверхню пластика стає податливою, що дозволяє різати диск на дрібні осколки.

Наступний крок майстра полягає в нанесенні звичайного новорічного кулі шаром клею. Потім куля опускають в отриману розсип пластикових осколків.

Відразу після застигання клею подібна зимова виріб з непридатного матеріалу буде радувати господарів і гостей яскравим глянсовим блиском.

Квіткові горщики зі старих речей

Старе взуття (чоботи, черевики, калоші) і поламану посуд можна використовувати повторно, насипавши всередину грунт і дренажний шар керамзиту.

Досить оригінально буде залишити шнурівку на черевиках, а посуд пофарбувати в яскраві відтінки. Не варто забувати про отвори в підошві, через які буде відбуватися природна циркуляція поливальної вологи.

Фото виробів з непридатного матеріалу