Вироби з паперу і клею своїми руками поетапно: інструкція + майстер-клас для дітей

Покрокова інструкція з фото і описом всіх етапів створення оригінальних виробів з паперу і клею своїми руками. Фото незвичайного оформлення, а також секрети від майстринь порталу.

Папір — найпростіший предмет для творчості, вона не потребує великих витрат, і з ним може впоратися навіть дитина. В основному створюються вироби з кольорового паперу і клею у вигляді аплікацій або техніці орігамі.

Кораблик

Діти, які обожнюють морську тематику, оцінять цей нескладний кораблик. Для виготовлення використовуються коробки від сірників, клей, кольоровий папір, трубочка від соку і ножиці. Проста виріб з паперу картону і клею починається зі складання порожніх коробок від сірників. Дві коробочки першим шаром, а наступний короб розташовується у верхній частині. Всі написи слід заховати, для цього конструкція обклеюється однотонної папером.

З картону вирізається дно човна з трикутним носом. А з двох тонких смужок оформляється ніс морського судна. Трубочка вставляється у виріб, для створення вітрила, а прямокутний шматочок картону протягується через трубочку. Виріб можна задекорувати за смаком і розмістити на верхівці вітрила кольоровий прапор. Розмір конструкції дозволяє розмістити на палубі чоловічків з лего.

Барвистий півень

Дуже легко створити виріб своїми руками з паперу і клею у вигляді півня. Його можна виготовити разом з дітьми дошкільного віку. Для роботи знадобиться кольоровий жовтий лист, клей, червона і біла папір, ножиці і чорний фломастер.

Жовтий лист згортається в ковпачок і фіксується клеєм. З червоного листа вирізаються довгі смуги для лапок, вони складаються в дрібну гармошку.

Виріб оформляється кольоровими колами, приклеюються жовті крильця, червоний дзьоб, лапки і гребінець. Для очей вирізаються білі кола, і за допомогою чорного фломастера замальовуються зіниці.

Російська піч

Невелика староруське піч з картону виходить дуже правдоподібною. Щоб її створити слід підготувати:

 • коробочку від зубної пасти;
 • листи оранжевого, чорного та білого кольорів;
 • вата;
 • чорний фломастер;
 • ножиці і клей.

Покрокова інструкція:

 1. Коробка від зубної пасти ділиться на дві частини, одна трохи більша від другої.
 2. Велика частина встає вертикально, до неї горизонтально прикладається другий шматок.
 3. Деталі склеюються між собою.
 4. Конструкція повністю обклеюється білим папером.
 5. З картону для створення труби вирізається невелика смужка, і згинається чотири рази. Міні труба приклеюється до печі.
 6. З чорного листа вирізається топка, з помаранчевої папери смуги, оформляють топку.
 7. Всі деталі для топки приклеюються до невеликого білому листочку. Коли всі елементи висохнуть, білий аркуш з аплікацією приклеюється до печі.
 8. Труба оформляється помаранчевої папером. Для імітації цегельної кладки, на ній малюється відповідний цегляний візерунок за допомогою чорного фломастера.
 9. Невеликий шматок вати вставляється в трубу і розправляється, щоб було схоже на дим. Рекомендується зафіксувати шматочок вати за допомогою клею.

Ось такі вироби з паперу і клею легкі, без особливих фінансових затрат і без великих зусиль можуть вийти. Залишилося прикрасити будинок, російська піч обов’язково внесе свою затишну нотку.

Об’ємний квітка

Для красивої квітки необхідні невеликі аркуші кольорового паперу і клей. З паперу вирізується коло, від розміру кола залежить розмір квітки. Фігура складається навпіл тричі і потім розгортається. В результаті вийде круг, поділений на вісім рівних секцій.

Кожна лінія трохи надрізається, а куточки склеюються між собою за секторами. Вийде коло з 8 загостреними ковпачками. Виріб перевертається, по центру приклеюється маленький коло.

Виріб з паперу і клею олівця можна доповнити стеблинкою, скрученим з зеленого паперу. Красиво виглядають квіти зібрані з двох заготовок різного діаметру і відтінку.

Подарункова листівка

найкращий подарунок — зроблений своїми руками. Мама і бабуся будуть приємно здивовані отримавши неповторну листівку. Для створення аплікації буде потрібно клей, кольоровий папір, фломастери, красиві картинки (можна використовувати непотрібні журнали), картон.

Етапи виконання:

 1. З картону створюється заготівля листівки. По краю малюється хвилястий візерунок і вирізається. Можна використовувати інше оформлення краю, все залежить від фантазії.
 2. Якщо використовувався кольоровий картон, то слід підібрати кольоровий папір, відповідну за кольором. Вона приклеюється на картонну основу. Клей повинен бути розподілений рівномірно по всій поверхні, щоб деталі добре трималися.
 3. З білого картону вирізається три кола, з готової колу вирізаються пелюстки. Це майбутні ромашки, можна заздалегідь нанести малюнок, і тільки після цього вирізати. З жовтого картону створюється три жовті кола, для центральної частини квітки.
 4. Білі пелюстки й жовте гуртки склеюються між собою, в результаті виходить три ромашки.
 5. Із зеленого картону вирізається три смужки для стеблинок.
 6. Всі деталі розміщуються на основному фоні. Стеблинки з’єднуються з ромашками, і готові квіти під нахилом приклеюються до основи.
 7. Як зробити саморобку з паперу і клею у вигляді листівки вже відомо. Виріб залишилося задекорувати. Для цього з непотрібних журналів вирізаються красиві картинки у вигляді метеликів, візерунків, сердечок і т. д. Прикраси можна розклеїти по кутах.
 8. Для побажання необхідно з кольорового паперу вирізати фігуру у вигляді хмари. На деталі пишеться напис, і приклеюється до листівці. Дану фігуру можна наклеїти на стеблинки.

Об’ємна троянда

На фото виробів з паперу та клею у вигляді квітів видно, як штучні квіти красиво виглядають в інтер’єрі. Щоб створити оригінальний букет з троянд слід використовувати кілька кольорових кіл різного розміру. Можна вибрати один колір для всіх бутонів.

На кожному колі зарисовывается спіраль, виріб слід розрізати по лінії до самого центру. Кожен розрізаний коло скручується, формуючи об’ємний бутон. У процесі скручування виріб слід склеювати, щоб виріб не розпадалася.

Бутони готові їх можна приклеїти до живих стебелькам, або створити стеблинки з трубочок або скрученої зеленого паперу. Все залежить від розміру бутона, саме вони визначають, якої товщини повинні бути стеблинки, щоб вся композиція виглядала естетично.

Область застосування паперу дуже велика, вона доступна в ціні, і з нею легко працювати. Завдяки цьому матеріалу можна захоплююче і пізнавально провести час з дитиною, або створити унікальний і неповторний декор для дому.

Фото виробів з паперу і клею