Вироби з паперу своїми руками поетапно: майстер-клас з фото та описом

Огляд готових ідей для створення красивих виробів з паперу своїми руками. Легкі уроки руки рукоділля для дітей, свіжі ідеї від майстринь, а також готові схеми створення ексклюзивних виробів.

Створювати вироби з паперу своїми руками легко. Загальне заняття з дітьми буде тренуванням пальчиків і уяви. Доступний матеріал дозволяє створювати красиві іграшки.

Смішні тварини

Легкий спосіб, як зробити саморобку з паперу, складається з етапів:

 1. Вирізають прямокутну смужку і склеюють краю.
 2. Два кола однакового діаметра приклеюють по краях у місця вигину. Всередині них наклеюють маленькі кола іншого кольору.
 3. Нижче вух розміщують круглі білі очі, ставлять всередині чорні точки – зіниці.
 4. Чотири тонкі смужки наклеюють на краю внапуск. Зверху фіксують колом – носиком.
 5. Вигнута смужка буде хвостом.

За мишкою полює кішка. Можна зробити в однакових тонах:

 1. Згинають до середини кінці прямокутної смужки. Склеюють, виходить опуклий вигин, що позначає спинку.
 2. Приклеюють мордочку у вигляді перевернутого серця. Наклеюють білі кола, в яких малюють вертикальні зіниці. Під ними розміщують гурток, ніс кішки. Білі штрихи навколо нього вусами.
 3. До голови кріпляться трикутні вуха. Тонка смужка, приклеєна до задньої частини, що означає хвіст.

Вертушка

Веселій виробом з паперу для літа буде млин.

 1. Беруть 8 різнокольорових квадратів. Кожен згинають по діагоналі і розрізають на 2 частини. Вийшло 16 трикутників. Знадобиться тільки половина.
 2. З картону вирізають 2 кола діаметром 3 см
 3. З’єднують гострі кути трикутника, залишаючи загин тільки на кінчику. Змащують це місце клеєм. Накладають зверху на один гурток і притискають.
 4. Повторюють з наступним трикутником. Накладають на перший внапуск. Край боку знаходиться на середині першого трикутника. Наклеюють всі трикутники.
 5. Кожен виступаючий кут змащують клеєм і з’єднують з серединою. Починають від останньої приклеєною деталі, рухаючись за годинниковою стрілкою.
 6. Середину заклеюють другим колом.
 7. Проколюють в центрі кравецької шпилькою.
 8. Скручують паперовий лист тонкий джгут, починаючи від верхнього лівого кута. Вироби з кольорового паперу виглядають цікавіше.
 9. Останній куточок приклеюють, щоб не розкрутився. Відрізають кінці.
 10. Щоб млин оберталася, лопаті прикріплюють до палички на невеликій відстані. Для цього на зубочистку намотують шар паперу шириною 2/3 від її довжини. Приклеюють край, щоб не розмотався. Прибирають зубочистку, в отриманий отвір входить портновская голка з лопатями.
 11. Наколюють на паличку з паперу.

Ялинка

Із зеленого кольорового паперу нарізають тонкі смужки довжиною 5 див згинають кожну навпіл, потім розводять кінчики в різні сторони і складають навпіл. Утворюються гострі кінчики.

На паперовий конус наклеюють отримані зелені гілочки. Починають з нижнього краю. Перший шар закриє низ конуса. Наступний шар заходить на перший на 0,5 см. Заклеюють весь вільний простір. Вийшло пухнасте дерево.

Святкові кулі

Вироби з паперу для дітей можна робити у вигляді ялинкових іграшок.

Двох смужок різного кольору довжиною 10 см, шириною 0,5 см склеюють верхні кінці. Накручують одну смугу навколо іншої і склеюють нижні кінці. Роблять декілька заготовок.

Вирізують квадрат і 2 маленьких кола. Скручують у трубочку квадрат. Приклеюють торцем до кола.

Гурток змащують клеєм і укладають на нього кінчики смужок в різні боки, як промені. Приклеюють до другого кухоль інший торець і кінці смуг. Трубочку виготовляють такої довжини, щоб закручені заготовки вигиналися, іграшка вийшла круглої. Кулька стане красивіше, якщо приклеїти до нього блискітки.

Сніжинка

Для виготовлення знадобляться папір, клей і стрази.

Аркуш паперу нарізають стрічками довжиною 15 см, шириною 1 див. Кожну згинають навпіл.

Місця згину змащують клеєм, і хрест-навхрест з’єднують 2 стрічки. Праву смужку хреста піднімають, поруч вертикально укладають нову стрічку, але не впритул. Змащують їй клеєм центр і відпущену смужку придавлюють. Повторюють з лівою стороною. Вийшло три смужки в ряд.

Трохи вище центру середньої стрічки видавлюють краплю клею. Зверху горизонтально укладають стрічку. Її праву сторону піднімають, витягують на себе крайню вертикальну стрічку. Повторюють з лівого боку. Смужки переплелися.

крайні Верхні стрічки приклеюють до смузі, яка під ними.

Знову змазують середню стрічку, нижче центру. Приклеюють до неї поперечно смугу. Витягуємо краю інших стрічок і приклеюють.

Беруть заготовку в руки. Крайні смужки з лівої сторони, вертикальну і горизонтальну, з’єднують в кінчиках. Продовжують з іншими частинами сніжинки.

З’єднують дві такі конструкції. Переплітаючи стрічки, прикрашають стразами.

Картонний будиночок

Об’ємні вироби з паперу та картону володіють міцною конструкцією.

Для створення великого будинку беруть смужки картону. Дві сторони висотою 10 см і завдовжки 30 див. На одній із смуг вирізають два вікна, двері.

Квадрат 10 на 10 см і трикутник висотою 5 см з довжиною сторони 10 см з’єднують, отримуючи бічну сторону. Знадобиться 3 штуки. Всередині вирізають вікна.

На картонну основу клеять цілу смужку, перпендикулярно їй одну бічну сторону, потім смужку з дверними і віконними прорізами і замикають конструкцію ще однією бічною стороною. Вийшов прямокутний будинок.

З паперу вирізають наличники на вікна і приклеюють.

Вирізають тонкі смужки з картону і обклеюють ними отвори.

Останню бічну смужку з дахом вставляють в середині будинку. Вона допоможе тримати дах.

Великий аркуш картону згинають навпіл і накривають будинок. Шви проклеюють. Цікавим заняттям буде розфарбовування будиночка в яскраві кольори.

Іграшки з простих фігур

З фото виробів з паперу видно, що схеми для створення багатьох іграшок не потрібні. Власноруч виготовлені прості фігурки радують малюків.

З декількох кольорових циліндрів збирають гусениць, кішок, птахів.

Конуси на пальці, прикрашені вушками, оченятами і носами, перетворюються в мордочки тварин.

Складні фігури створюють за схемами. Вирізують незвичайних тварин, пальчикові іграшки, зоопарк. Картонні актори грають в ляльковому театрі.

Фото виробів з паперу