Вироби з паперу та картону для дітей: поетапна інструкція з фото та описом

Огляд кращих ідей по створенню ексклюзивних виробів з паперу та картону своїми руками. Схеми складання, фото, майстер-клас + легка інструкція з описом всіх етапів.

Вироби своїми руками з паперу та картону — захоплююче заняття, позитивно впливає на розвиток творчих здібностей. Для здійснення ідей потрібно трохи фантазії і посидючості. А в результаті вийде оригінальний подарунок, цікавий сувенір або стильна деталь інтер’єру.

Для дошкільнят

Для виготовлення виробів для дітей з паперу та картону необхідно використовувати невеликий набір інструментів. Рекомендується заздалегідь підготувати шаблони для роботи і організувати робоче місце.

Ялинка

Об’ємна ялинка зможе стати відмінним прикрасою в кімнаті дитини. Для виготовлення буде потрібно:

 • Картон;
 • шаблони для ялинки;
 • клей і ножиці;
 • зелена акварельна фарба або гуаш;
 • кисть, олівець;
 • декоративні елементи.

Покрокова інструкція:

 1. В інтернеті можна підібрати вироби з кольорового паперу і картону з шаблонами для ялинки. Шаблон прикладається до картону і обводиться. Вирізається дві однакові заготовки по контуру.
 2. Обидві деталі розфарбовуються зеленою фарбою з двох сторін. Для насиченості кольору рекомендується наносити два шари фарби. Кожен шар повинен добре просохнути.
 3. Обидві деталі складаються вздовж і склеюються по центру.
 4. Готову об’ємну ялинку можна прикрасити за смаком: гудзиками, маленькими колами від блискучого паперу, стразами або паєтками.

Прикраса для дому

Цікаві саморобки з паперу та картону, незважаючи на свою крихкість, зможуть відмінно задекорувати приміщення. Для створення стильної штори можна використовувати журавликів складених в техніці орігамі, чудово виглядають метелика або квіти.

Тут можна залучити у справу не тільки дитини, але і всю родину. Для штори знадобиться кілька сотень паперових заготовок. Можна вибрати один колір підходящий загального інтер’єру, або використовувати декілька поєднаних між собою відтінків.

Всі деталі нанизують на нитки в певному порядку. Прикрашені нитки можуть оформити люстру або вікно. При бажанні легко створити окрему композицію, закріпивши роботу на міцній колу або звичайної палиці.

Ляльковий театр

В основному вироби з паперу та картону застосовуються в дитячій творчості. Коли у дитини почне прокидатися інтерес до казковим персонажам, можна відвернути його від сучасних девайсів. Як один з варіантів — спільно створити ляльковий театр.

Для пальчикових персонажів буде потрібно:

 • Щільний картон;
 • фарби, кольоровий папір;
 • шаблони для героїв;
 • клей, олівець і ножиці.

Володіючи художніми навичками можна самим замалювати шаблони і перевести їх на щільний картон. Роботу спростять схеми, викачані з інтернету. Для більш довгого терміну служби рекомендується використовувати щільний картон.

Всі деталі переводяться на картон і вирізати по контуру. Всередині персонажі оформляються за допомогою фарб, фломастерів або кольорового паперу. Барвисті, пальчикові герої допоможуть в процесі гри в тренуванні пам’яті. А якщо дитина забула сюжет, вони дозволять включити фантазію.

Листівка

Технологія виробів з паперу та картону дуже проста, саме тому вона так популярна в дитячих садах. Кольори святкової листівки підбираються виходячи з того, кому вона буде подарована. Блакитний фон, оформлений барвистими льодяниками, сподобається хлопчикам. А якщо замість цукерок приклеїти квіти, то можна приємно здивувати маму або бабусю.

Для роботи буде потрібно:

 • Картон для фону відповідного відтінку;
 • кольоровий папір;
 • білий аркуш;
 • ножиці і клей;
 • лінійка і олівець.

Першим кроком картон складається навпіл, кольоровий стороною зверху. Виворітна сторона маскується приклеєним білим аркушем паперу. З бажаного відтінку вирізається ваза для квітів у формі трапеції. Три довгих зелених смужки послужать стеблинками.

На звичайному аркуші можна замалювати квіточки з пелюстками для шаблону. Шаблон переноситься на три аркуша паперу різного кольору. Для центральної частини вирізається три маленьких жовтих кола.

З готових деталей збирається аплікація. Першим ділом приміряються стеблинки, в нижній частині розташовується ваза, ховаючи в себе зелені хвостики. У верхній частині збираються квіти. Вазу можна прикрасити кольоровими колами, і листівка готова.

Підставка для ручок

Фото виробів з паперу та картону наочно демонструють, що виріб може бути не тільки декоративним, воно здатне виконати корисну функцію. Наприклад, стаканчик для олівців і ручок.

Для виготовлення буде потрібно картонна трубочка від харчової плівки, паперового рушника або від фольги. До трубочці приклеюється кольоровий аркуш відповідного розміру. Оригінально виглядає рифлена папір.

Гладку поверхню можна прикрасити додатковим декором, або зобразити улюблених персонажів. Дно закріплює кришка відповідного діаметру. Можна виготовити необмежену кількість барвистих стаканчиків і скріпити їх між собою клеєм.

Годинник

Якщо дитина вже почав цікавитися числами, то можна виготовити декоративні годинник з циферблатом. Необов’язково створювати звичайні круглі годинник. Набагато цікавіше вийдуть годинник у формі ведмедика, де на круглому животику виявляться цифри.

З щільного картону вирізається мишко. Якщо відсутнє кольоровий картон, то стандартну забарвлення можна заклеїти кольоровим папером. В зону животика наклеюється коло, який буде відходити від країв на 1 див.

З чорного паперу вирізають необхідні числа, можна виготовити всі дванадцять, або вибрати тільки 12, 3, 6 і 9, а вільний відстань між ними заповнити мініатюрними квітами.

Для мордочки ведмедя вирізають круглі очі і носик. Годинник доповнюються двома рухомими стрілками різної довжини. Всі деталі склеюються в загальну картину.

Барвисті равлики

Для виготовлення кольорової равлики потрібно одноразова картонна тарілка, кольоровий папір, клей, ножиці, маркери. Виріб буде актуальна для дітей старшої групи.

Для прикраси тарілки нарізаються маленькі, кольорові прямокутники. Кожна фігурка приклеюється до краю тарілки по колу, в результаті окружність повинна бути прикрашена повністю.

Для панцира можна вибрати один колір, але для дітей буде цікавіше працювати з різнокольоровими елементами. Для мордочки равлики з вічками підбирається жовта папір. Фломастерами оформляються очі і посмішка. Готова мордочка закріплюється за тарілкою, з бічної сторони.

Фото виробів з паперу та картону