Вироби з паперу в техніці орігамі: легкі схеми складання своїми руками

Вчимося складати красиві вироби з паперу в техніці орігамі. Майстер-клас з фото та описом всіх етапів, готові схеми, незвичайний дизайн.

У дитинстві практично кожен робив водяну бомбу, яку потім наповнювали водою і кидали на асфальт. Більшість об’ємних фігурок орігамі створюються на основі цієї «водяний бомби».

Але замість того, щоб наповнювати їх водою і скидати на асфальт, краще знайти їм практичне застосування. Розглянемо, як зробити орігамі з паперу для початківців.

Багатогранник

Правильно зібраний багатогранник тільки на перший погляд дуже складний. Насправді зібрати його досить легко, потрібно лише покроково слідувати інструкції. Подивимося, як зробити орігамі з паперу у вигляді багатогранника:

 1. Спочатку з листа а4 потрібно зробити рівний квадрат.
 2. На одній стороні розділити його 2 поперечними лініями.
 3. На іншій стороні розділити на 4 рівних трикутника.
 4. Акуратно скласти лист за лініями з обох сторін.
 5. Знову потрібно перевернути модель, нанести сітку 4х4. З цією метою спочатку складаються паралельні сторони до центру, в одному напрямку, виходить прямокутник.
 6. Далі потрібно розгорнути заготівлю, перевернути, зігнути кути до центру. Розправити згини.
 7. Скласти нижній правий кут вгору, відступаючи один невеликий квадрат. Далі потрібно розкрити заготівлю, скласти таким же чином решта кути.
 8. Після цього потрібно скласти маленькі куточки. Крайні точки з боків заводяться всередину до тих пір, поки вони не стикнуться один з одним. Після цього потрібно розправити зовнішні шари.
 9. Повинен вийти подвійний трикутник, його потрібно повернути вершиною від себе. Верхній шар трикутника потрібно скласти справа наліво, куточок потрібно відігнути назад, до колишньої лінії.
 10. Нижній правий кут отриманого елемента потрібно загнути поверх нього. Далі необхідно заправити цю деталь в одержаний кишеню, розташований під нею. Щоб підвищити надійність кріплення, можна використовувати клей.
 11. Тепер необхідно також симетрично зібрати інші сторони, після чого розкрити заготівлю таким чином, щоб частини були складені один навпроти одного.
 12. з’явилося отвір потрібно сильно дути ,щоб фігура придбала обсяг, після чого треба вдавити сторони згідно лініях згину, таким чином вийдуть виступаючі грані багатогранника.

Декоративний кролик

Паперові вироби орігамі не тільки виглядають дуже красиво, але і дозволяють ефективно розвивати дрібну моторику рук. Заняття орігамі рекомендується особливо маленьким дітям, які перебувають у дошкільних групах. Така своєрідна зарядка для їх рук дозволить покращити почерк, зміцнити зв’язки.

Така фігурка, зроблена своїми руками буде відмінною прикрасою для кімнати. Її можна подарувати ,або зробити частиною подарунковій листівки.

Декоративний кролик є найлегшою фігуркою з паперу, саме з неї починають вивчення орігамі. Щоб поліпшити зовнішній вигляд майбутньої фігурки, рекомендується використовувати кольоровий папір. Так кролик вийде кольоровим і красивим.

Після складання, при бажанні, можна буде додатково розфарбувати фігурку.

Рибка з паперу

На фото орігамі з паперу видно, що найчастіше збирають такі прості фігурки як кролик або рибка.

Перші етапи у цих фігурок дуже схожі, тому складанням рибки, як правило, займаються відразу після освоєння кролика. Складання рекомендується здійснювати з глянцевого паперу синього кольору, так фігурка буде більш гарною та естетичною.

Жаба

Зібрати жабу з орігамі вже буде трохи складніше, тому як тут цілих 4 малих елемента, який досить складно складати.

Крім того, принцип складання використовується інший, в основі лежить форма риби. Однак, в кінцевому підсумку необхідно буде також розправити виріб за допомогою повітря.

Прикраса для гірлянди

Ця саморобка відноситься до категорії легких паперових орігамі. Необхідно взяти абсолютно будь-яку гірлянду з відкритими вогниками.

В якості матеріалу необхідно використовувати тонку обгортковий папір різних кольорів. З неї потрібно зробити однакових розмірів кубики, після чого акуратно насадити їх на лампочки гірлянди.

У підсумку вийде унікальне прикраса для новорічної ялинки. Самі кубики можна стилізувати під новорічні подарунки, розфарбувати їх і розписати.

Квіти

Квіти орігамі з паперу є одним з найбільш складних елементів. Для того, щоб гарно скласти квіти з паперу, необхідно до цього пройти всі підготовчі рівні з різних фігурок.

Квіти складні тим, що мають велику кількість елементів, які потрібно скласти. Більш того, складати треба максимально акуратно, щоб не пом’яти матеріали.

Клей бажано не використовувати, тому як квітки, як правило, робляться з світлою і тонкого паперу. Якщо використовувати клей, то будуть з’являтися некрасиві сліди на місцях склеювання. Це істотно зіпсує зовнішній вигляд вироби.

Декор

Орігамі в якості техніки для створення елементів декору фактично не використовується. Це обумовлено тим, що створити дійсно якісний і досить велику фігуру дуже складно і довго. Однак, при належному бажанні і навичках, цілком можна зайнятися питанням створення унікальної фігурки, которая прикрашатиме інтер’єр квартири.

В якості більш простого, але при цьому ефектного способу прикраси, можна поєднати квіти з паперу та гірлянду з коробочками. Вийде досить незвичайний елемент прикраси не тільки ялинки, але і в цілому будь-якого предмета інтер’єру. Єдиним нюансом такий вироби буде крихкість, поводитися з нею потрібно максимально акуратно.

Фото красивого орігамі з паперу