Вироби з пінопласту своїми руками покроково: інструкція з фото та описом

Докладний опис, як зробити красиві вироби з пінопласту своїми руками. Великий вибір свіжих ідей від майстринь, фото, інструкція, схеми, шаблони.

Домашні свята і шкільні ярмарки зможуть прикрасити цікаві поробки, виконані з пінопласту. Даний матеріал досить доступний для майстрів, адже знайти його можна в старих коробках з-під побутової техніки, телевізорів, ноутбуків. В коморі кожного дбайливого господаря обов’язково знайдеться кілька блоків цього універсального легкого матеріалу.

Фото виробів з пінопласту можна знайти на веб-порталах творчості, і по достоїнству оцінити всі переваги роботи з матеріалом.

Практичні плюси роботи з пінопластом

Крім доступності матеріалу, до очевидних переваг відносять наступні фактори:

 • Легкість роботи: різання, фарбування, кріплення.
 • Абсолютна безпека для людини, а особливо для дітей. Матеріал не викликає алергічних реакцій, а випадково впала виріб не завдасть ніякої шкоди.
 • Пінопласт можна використовувати як у вигляді блоків, так і у вигляді розсипи дрібних деталей.

Надати поверхні матеріалу бажану форму і розмір дуже легко, для цієї мети знадобиться гострий канцелярський ніж.

Святкові іграшки своїми руками

Відмітна особливість пінопласту полягає в його пластичності. Озброївшись олівцем, гострим ножем і власною уявою, можна виконати з матеріалу такі цікаві вироби з пінопласту на Новий рік:

 • Фігурки казкових тварин і персонажів мультфільмів. Подібні вироби стануть справжньою окрасою дитячої спальні, наприклад, розміщені у вигляді панно на всю стіну. Яскраві сніжинки і фігурки оленів після відповідної декоративної обробки можна вішати по будинку як гірлянди. А виріб з пінопласту веселий сніговик на весь зріст знайде своє місце під святковою ялинкою.
 • З пінопласту виходять чудові ялинкові прикраси, наприклад, кулі. Для цього достатньо вирізати кілька заготовок, порити їх яскравими фарбами і опустити в розсип блискіток, різаних пластикових дисків, або ж покрити шаром перламутровою фарби.

На сьогоднішній день особливою популярністю користуються сюжетні композиції, наприклад, виріб зимовий будиночок з пінопласту. Будиночок вирізають гострим ножем з пінопласту, надають форми віконець, дверцят, комину. По контуру даху приклеюють мішуру і вату, доповнюючи святковий образ.

Розвиваючі ігри для дітей

Легкий і доступний матеріал є чудовою основою для великої кількості розвиваючих ігор для дітей. Це можуть бути об’ємні кубики з малюнками, буквами, цифрами, і просто різними кольорами. Яскраві фарби і образи стимулюють інтерес маляти, сприяють становленню ігрової діяльності, дозволяють розвивати логіку і пам’ять.

Оптимальним рішенням стане виготовлення набору букв, виконаних виключно з пінопласту. Кожну фігуру слід фарбувати в різний колір, щоб дитина виявляв інтерес до подібного набору.

Підвісні іграшки для малюка

За допомогою такого чудового матеріалу, як пінопласт, можна зробити чудову іграшку для малюка. Для роботи також знадобиться підвісна конструкція зі старого мобільного пристрою для малюків. Стандартні іграшки на кінцях можна замінити на яскраві і позитивні фігури з пінопласту.

Інструкція, як зробити вироби з пінопласту своїми руками:

 1. Для роботи знадобляться шаблони, які можна виконати з картону.
 2. За шаблоном обводять контури майбутніх іграшок (можна використовувати олівець).
 3. Гострим ножем вирізають заготовки, шліфують нерівні краї.

Слід покрити фігурки яскравими фарбами, щоб зацікавити малюка, привернути його увагу. Основна перевага подібних фігурок полягає в їхній малій вазі. Навіть якщо іграшка випадково впаде в ліжечко, вона не завдасть жодних травм дитині (на відміну від традиційних пластикових конструкцій, що випускаються у виробництві).

Декоративний камін у вітальні

Більш складне завдання для майстра, яка потребує певних зусиль і вправності, це виготовлення декоративного каміна. Для роботи буде потрібно досить великий блок пінопласту, набір фарб та акрилового лаку, сантиметрова стрічка та ніж.

Кріплення такого елементу інтер’єру можна виробляти за допомогою клею або використовувати будь-яку металеву деталь для збільшення ваги конструкції. Інструкція, як зробити оригінальну саморобку з пінопласту своїми руками:

 1. В першу чергу, необхідно підготувати креслення, на якому будуть відображені всі розміри майбутнього каміна.
 2. Орієнтуючись на креслення, на блоці матеріалу змальовують контури арки. Обов’язково слід нанести схему декоративних фігур (в залежності від умінь і художньої уяви самого майстра).
 3. Вирізають арку за допомогою ножа. Якщо під рукою немає достатньо великого шматка матеріалу, можна зробити дві однакові половинки, а потім склеїти їх в єдину фігуру.

Всі деталі і рельєф виточують ножем, надаючи їм належну форму. Покривають пінопласт фарбами. Відмінною задумкою є розпорошення по поверхні перламутровою фарби із золотистим відливом.

Зверху на виріб слід нанести кілька шарів акрилового лаку, щоб надати виробу красивий глянсовий блиск. Доповнити святковий образ може оригінальна виріб ялинка з пінопласту.

Оригінальний абажур для нічника

Майстри з належним досвідом поводження з пінопластом можуть створити справжній шедевр, наприклад, стильний абажур для каганця. Ця саморобка з пінопласту являє собою кулю, порожнистий всередині з різьбленим контуром.

Слід пам’ятати, що даний матеріал боїться вогню і надмірного нагрівання, а тому внутрішню поверхню виробу необхідно покрити 2-3 шарами антипіренів. Знайти їх можна в будь-якому магазині лакофарбових покриттів за доступною ціною.

Наступний крок вимагатиме від майстра граничної точності та впевнених навичок різьби по матеріалу. Гострим ножем вирізають дві половинки, які мають сферичну форму. На кожній з них позначають контури рельєфного малюнка, а потім вирізують візерунки та орнаменти.

По верхньому і нижньому краю обов’язково залишають два отвори для зняття і надягання абажура. Декорувати виріб можна на розсуд і бажання майбутнього власника. Заключний крок – це склеювання двох половинок між собою. Такий подарунок по достоїнству оцінить і дитина, і доросла людина.

Фото виробів з пінопласту