Вироби з пластикових дисків своїми руками поетапно: інструкція з фото та описом

Легкий майстер-клас з фото та покрокової інструкції, як зробити красиву річ з пластикових дисків своїми руками. Нестандартні ідеї від майстринь.

Старі CD і DVD диски не варто поспіхом викидати у відро для сміття. Такі деталі мають дуже зручну форму, що дозволяє виготовляти з них величезна кількість цікавих аксесуарів для будинку, виробів і сувенірів. Велика колекція яскравих новорічних виробів може бути декорована розсипом яскравих прикрас, виконаних з пластикових дисків.

Переваги подібного матеріалу

На сьогоднішній день старі комп’ютерні диски належать до бросовому матеріалу. Світ цифрових технологій повністю змінився, і в якості запам’ятовуючих пристроїв використовуються флеш-карти та інші більш ємні накопичувачі. Диски можна знайти у кожної людини в коморі, в шухляді столу, на полиці в шафі.

До переваг використання даного витратного матеріалу слід віднести:

 1. Доступність. Для придбання основного матеріалу не потрібно абсолютно ніяких фінансових витрат.
 2. Малий набір необхідних інструментів (клей, ножиці, елементи декору).
 3. Велику кількість оригінальних задумок, які легко втілити в життя при належній кмітливості і творчому підході.
 4. Великий вибір готових схем і покрокових інструкцій по виготовленню різних виробів із пластикових дисків своїми руками.
 5. Для дітей немає нічого більш цікавого, ніж готувати з пластикових шматочків обсипання для новорічних куль. Подібні творчі заняття дозволяють розвивати пам’ять, мислення і абстрактну логіку. А яскраві іграшки і сувеніри стануть подарунком для дитини, будуть нагадувати йому про спільну роботу над створенням вироби.

Для обробки диска необхідно зняти захисну плівку з поверхні, опустити диск на кілька хвилин у киплячу воду. Через кілька секунд поверхню пластика стає досить піддатливою, щоб предмет можна було розрізати на потрібну кількість шматочків.

Підставка під гарячі гуртки

З пластикових дисків виходять відмінні кухонні підставки завдяки їх зручній формі. Для досягнення даної задачі з диска необхідно зняти захисну плівку. Далі йдуть згідно інструкції, як зробити саморобку з пластикового диска своїми руками:

Поверхню майбутньої підставки ретельно витирають від пилу і сміття.

Наступні кроки можуть дещо відрізнятися одне від одного. Перший спосіб полягає в нанесенні на поверхню диска 3-4 шарів антипірину, який захистить матеріал від впливу високих температур. Подібний аксесуар досить зручний у використанні, і зберігає свій глянсовий блиск.

Інший спосіб більш трудомісткий у виконанні. На поверхню пластику наносять шар досить міцного клею. Наступний етап – це викладання морської або річкової гальки на клей.

Після застигання клейової основи можна покрити виріб шаром герметика. Зручний, досить міцний і стильний кухонний аксесуар буде радувати своїх нових власників протягом тривалого часу.

Оригінальний свічник у вітальню

Для створення підсвічника знадобиться кілька пластикових дисків, клей, свічка в металевій ограновуванні, декоративні камені або намистини для додаткового декору.

Інструкція, як створити гарний свічник для інтер’єру вітальні:

 1. З усіх дисків знімають захисну плівку і ретельно протирають дрантям.
 2. Кілька дисків необхідний склеїти між собою, щоб отримати високий постамент для свічки.
 3. Свічку в металевому обрамленні кріплять по центру постаменту, використовуючи міцний клей.

Всі наступні дії спрямовані на декорування виробу. Це може бути розпис на поверхні диска, розтин акриловим лаком, кріплення до пластику декоративних каменів, намистин, інших елементів декору.

Саморобний абажур з дисків

Цікавий абажур можна зробити зі старих CD або DVD накопичувачів. Такий аксесуар має дуже вигідний зовнішній вигляд навіть без додаткового декору. Майстру ж знадобиться максимум терпіння, вправність рук і обов’язково антипірин.

Покрокова інструкція виготовлення виробів з дисків:

 1. Кожен диск піддають попередній обробці, знімаючи з його поверхні захисну плівку. Також необхідно ретельно відполірувати поверхню пластику дрантям.
 2. Всі подальші роботи слід проводити тільки в рукавичках, щоб на глянцевому поверхні матеріалу не залишалося відбитків і змащених слідів.
 3. Завдання майстра – спорудити з дисків прямокутник без дна, в якому всі деталі будуть розташовані одна до одної бічними ребрами. Для кріплення використовують клей. Можна додатково скористатися металевими скобами, що з’єднують суміжні диски між собою.

По нижньому контуру майбутнього плафона можна прикріпити пластикову або металеву планку для зручності використання аксесуара.

Декорування рамки для фотографії

Пластикові диски досить часто використовують для декорування інших виробів: новорічних куль, дзеркальних рам та рамок для фотографій. Для досягнення делаемого результату необхідно зняти захисну плівку з пластику, опустити диск в киплячу воду на кілька хвилин.

Потім, використовуючи ножиці, розрізати на дрібні осколки. Розмір осколків залежить від призначення майбутнього декору (рама для дзеркала або рамка для невеликої фотографії). Кріплять шматочки пластикових дисків на раму за допомогою клею.

Дитячі вироби з дисків

Саме велика кількість оригінальних виробів з пластикових дисків можна приготувати для дітей всіх вікових категорій. Це можуть бути подарункові листівки 23 лютого і 8 березня.

Форма диска настільки зручна, що дозволяє з допомогою комбінації кольорового паперу та пластику виготовити саму милу вітальну листівку для батьків. Диски часто використовують у дитячих садах для творчих занять з дітьми молодшого віку.

Дитячі вироби з пластикових дисків – це величезна колекція цікавих фігурок (від сови до смішного порося). Поверхня пластику може виступати в якості основи під аплікації та композиції з пластиліну. Фото виробів з пластикових дисків дозволить юному майстрові і батькам вибрати потрібний творчий проект.

Фото виробів з пластикових дисків