Вироби з природного матеріалу своїми руками поетапно: майстер-клас з фото та описом

Готова інструкція, для створення оригінальних поробок з природного матеріалу своїми руками. Багато фото, гарний дизайн, вибір матеріалів, ідеї від досвідчених майстринь рукоділля.

При згадці поробок з природних компонентів на розум завжди приходять поробки з природного матеріалу на тему «осінь». Але природа дарує стільки багатств в будь-який час року, що фантазія однієї осінньої тематикою не обмежується.

Такі вироби з природного матеріалу своїми руками розвивають мислення, допомагають дітям включати фантазію, роблять їх усидчивыми.

Поради для початківців майстрів

Матеріал для творчості можна знаходити, гуляючи по парку або на вулиці. Красиві листочки, які можна висушити, жолуді, невеликі камінчики – все це можна завбачливо припасати для майбутніх робіт

Красиві вироби із природного матеріалу виходять з допомогою морських черепашок або камінчиків. Якщо запланований відпустку на морському узбережжі, чому б не скористатися цим і не набрати запас?

Можна навіть сіяти сухоцвіти спеціально для майбутніх робіт. Вони добре зберігаються, а взимку можна буде використовувати їх для своїх робіт

Як зберігати заготовлені матеріали

  • Багато хто боїться вологи і світла, тому місце повинно бути сухим і прохолодним
  • Тендітні природні матеріали, наприклад, сухоцвіти, потрібно зберігати окремо, краще всього в коробці або контейнері
  • Черепашки бояться ударів, їх можна покласти в банку, щоб вони не кришилися
  • Висушене листя часто ламаються, тому старий і перевірений спосіб їх зберігання – книга – залишається найкращим і зручним

Ідеї для виробів з листя

Листя – це, напевно, самий популярний варіант для виробів з природного матеріалу для дітей. З цих компонентів роблять вироби і діти в садочку, і в школі. Втім, і дорослі з успіхом використовують листя в своїх роботах.

При використанні листя можна не замислюватися, як зробити поробку з природного матеріалу, тому що найпростіше – це аплікація. Її роблять з самого раннього віку, і цей варіант відразу ж спадає на думку при згадці висушеного листя.

Сюжет може бути самий різний – від героїв казок і тварин, пейзажів і портретів. З листя можна вирізати деталі або використовувати їх повністю, знаходячи в химерних формах силует тварини, а може бути, дерева.

Дитячі поробки з природного матеріалу повинні бути простими в процесі виготовлення, і листя дуже добре для цього підходять.

до Речі, з кленового листя можна зібрати цілий букет троянд. Листя для цього згортають рулоном, формуючи з декількох деталей квітка. Для надійності й міцності такий букет покривають лаком.

Ідеї для виробів з шишок

Шишки можна набрати в будь-якому лісі і в будь-якій формі. З шишок дуже добре виходить виріб-їжачок. Основу можна виліпити з пластиліну або навіть солоного тіста, а шишки використовувати в якості голок.

Можна зібрати з шишок велику сову. А якщо запасу шишок недостатньо для збору великої вироби, то можна зробити кілька маленьких совушек, використовуючи на кожну по шишці. Між лусочками прокладається вата, приклеюються очки і носик, і виріб готовий.

Для зимових виробів з природного матеріалу можуть стати в нагоді шишки. Наприклад, з них можна зібрати оленя. Тулуб і голову скріпити пластиліном або склеїти клеєм.

Для голови підійде жолудь, а ноги можна зробити зі звичайних гілочок. Готовий конус обклеюють шишками, і виходить ялинка. Можна додати ефект снігу, приклеївши на гілки вату або пінопласт.

Деякі нанизують шишки на прутики або дріт, а потім збирають букет з отриманої композиції.

Ідеї для виробів з гілок

Гілки можна використовувати в найрізноманітніших композиціях. Добре вони будуть виглядати:

  • Якщо пофарбувати їх і поставити в якусь вазу в якості декору
  • Цим природним матеріалом можна задекорувати світильник або навіть цілий столик
  • З гілочок роблю панно, наприклад, можна зробити об’ємну фігуру якогось тваринного, виклавши його з гілок
  • Гілки можна використовувати в якості власника для плетіння макраме

Ідеї для виробів з жолудів

Жолуді дуже добре тримають форму, не сохнуть і не зменшуються в розмірах, тому використовувати у виробах їх одне задоволення.

З дітьми можна виліпити чоловічка з жолудів і пластиліну. Незважаючи на міцну оболонку, жолудь досить легко протикається, тому вставити в нього сірники у вигляді ручок і ніжок не складе труднощів.

Капелюшки жолудів так само підуть в хід. Можна скріпити кілька них між собою, таким чином вийде довга і пластична змія.

Ідеї для виробів з моху

На фото виробів з природного матеріалу часто можна побачити композиції з моху. Його використовують у топіари, роблять рослинність у виробах. Мох швидко сохне, довго зберігається і легко приклеюється будь-яким клеєм. Матеріал досить простий в обігу, тому що їм можна обклеювати будь-яку форму.

Ідеї для виробів з кори

Кора може виступати як додатковим, так і основним матеріалом. З кори роблять підставку під вироби, використовую в якості покриття в сюжетах. Березову кору, як більш тонку, рухливу, беруть за основу і вирізують з неї фігурки, різноманітні деталі. Можна згорнути бересту в об’ємну фігуру і зробити з неї ляльку.

до Речі, збирати кору краще навесні або влітку і тільки з тих дерев, які вже спиляні або повалено. З зростаючих дерев збирати не потрібно робити, це псує дерева. Будинки кору можна почистити і розпарити, а для випрямлення покласти під вантаж. Така кора довго зберігається в сухості і прохолоді.

Ідеї для виробів з каменів

Як не зустрінеш однакові листи, так і складно знайти схожі один на одного камінчики. Всі вони індивідуальні, і часто їх вид залежить від місця знаходження.

На морському узбережжі вони більш гладкі і щільні, в інших місцях зустрічаються більш пухкі і структурні. З будь-яких камінчиків можна створити цікаву композицію, застосовуючи їх у різних виробах.

У деяких з них каміння і будуть основним матеріалом. Багато роблять з них панно на стіну, розписуючи акриловими фарбами. Хтось робить з розписаних каменів окрему композицію. Для цієї мети більше підходять гладкі і круглі камінчики.

Ідеї ддля виробів з черепашок

Черепашками можна обклеїти фоторамку. Вставивши в неї фото з відпочинку, можна насолоджуватися спогадами і красою вироби. Великі черепашки підуть на вироби для тварин, а маленькі – на деталі для них.

Важливо перед процесом складання виробу ретельно промити черепашки і по можливості прокип’ятити. Це допоможе позбутися не тільки від грязі, але і залишків мікроорганізмів, якщо вони залишилися.

Фото виробів з природного матеріалу