Вироби з яєчної шкаралупи своїми руками поетапно: майстер-клас для дітей + 110 фото ідей

Огляд готових варіантів вироби з яєчної шкаралупи зробленої своїми руками. Прості схеми створення вироби для дітей, багато фото і оригінальне оформлення.

Природні матеріали є універсальними для виготовлення виробів і оригінальних сувенірів. Вироби створюють з шкаралупи волоського горіха, яєчної шкаралупи в цілому і бітом вигляді, шкаралупи фісташок і горіха фундука. Навіть соняшникове лушпиння знаходить своє застосування у творчих заняттях, особливо, у дитячих колективах.

Фото цікавих поробок з шкаралупи дозволить вибрати вподобану модель для творчої роботи.

Перевага вибору природних матеріалів

Всі вибрані витратні матеріали абсолютно безпечні для людини (виключаючи випадки індивідуальної непереносимості горіхів з серйозними алергічними проявами).

До переваг вибору матеріалу слід віднести:

 • Доступність. Шкаралупу можна знайти на власній кухні або коморі. При цьому, яєчний білок і жовток, горіхи можна використовувати у приготуванні їжі, без втрати цінних інгредієнтів.
 • Зручна форма і розміри дозволяють створювати з природних матеріалів картини, панно, об’ємні фігури, мозаїки, подарункові набори (як правило, використовуються цілі горіхи), новорічні вироби з шкаралупи.
 • На поверхню шкаралупи відмінно лягає акрилова фарба і прозорий лак, що дозволяє майстру створювати будь-які, найсміливіші варіанти декору.

Сама робота над створенням виробів з шкаралупи горіхів кокоса, яєць своїми руками являє собою захоплююче заняття, яке сприяє активному розвитку дрібної моторки пальців, мислення, пам’яті, логіки.

Дитячі вироби з яєчної шкаралупи

Діти люблять створювати яскраві образи і сюжетні композиції, особливо з різних підручних матеріалів. Одна з найбільш популярних методик творчих занять полягає в декупажі яєчної шкаралупи і виготовлення фігурок тварин.

Для роботи знадобиться якісно організоване робоче місце, пензлі, фарби, пластилін, обробна дошка, загорнута харчовою плівкою, пластиковий ніж, товста голка.

Інструкція, як зробити оригінальну саморобку з яєчної шкаралупи своїми руками:

 1. Кінчиком голки акуратно, без зайвого натиску, проколоти зовнішній шар яйця.
 2. Яйце (залежно від обраної моделі виробу, у роботі може використовуватись куряче, качине, гусяче яйце) перевернути і дати білку і жовтку стекти через отвір.
 3. Яйце можна помістить на стаканчик або чарку, щоб весь вміст витекло до кінця.
 4. Перед декоруванням поверхню шкаралупи знежирюють за допомогою ватного диска, змоченого будь-яким спиртовим розчином.
 5. Після повного випаровування спирту приступають безпосередньо до декору поверхні.

Це може бути оригінальна розпис без трафарету або за трафаретом, використання красивих наклейок або ліплення з пластиліну фігур. Дуже забавно виглядають курчата, виконані з комбінації яєчної шкаралупи і різнокольорового пластиліну.

Різьба по яєчній шкаралупі

Ще одна цікава методика, яка отримала широке поширення серед захоплених дорослих людей, це різьба по яєчній шкаралупі.

На сьогоднішній день в магазинах для творчості можна знайти повноцінні набори інструментів, завдяки яким різьблення проводиться з мінімальним ризиком пошкодження кальцинованої поверхні, але з формуванням унікального орнаменту.

Для доповнення образу використовують металеві ограновування і підставки, на яких розміщують готові вироби.

Шкатулка для коштовностей з яйця

Ячна шкаралупа, завдяки своїй формі і достатньої міцності, знайшла застосування у майстрів створення цікавих скриньок. У класичній методиці для додання поверхні скриньки декоративних тріщин використовується кракелюр.

Однак, сьогодні з’явився більш доступний за вартістю матеріал – бита яєчна шкаралупа. Особливість полягає в тому, що майстер може використовувати навіть пошкоджений матеріал.

Інструкція по проведеній роботі:

 1. Поверхню скриньки слід покрити шаром клею.
 2. Подальша робота по кріпленню осколків потребує детальної точності, вправності і трохи фантазії. Майстру необхідно отримати поверхню, на якій є сіточка дрібних тріщин (з цієї причини осколки доводиться ретельно підганяти один до одного).
 3. Одразу після висихання клею і надійної фіксації шкаралупи, приступають до змішування на палітрі різних акрилових фарб. Фарби наносяться таким чином, щоб вийшла цікава гамма з плавним градієнтом.

Закріплюють отриманий ефект декількома шарами акрилового лаку.

Дитячі вироби з горіхової шкаралупи

Шкаралупа волоського горіха і фундука досить часто використовується в заняттях для дитячого саду і різних студій дитячої творчості. Форма і особливості будови горіхів дозволяють отримати цікаві і красиві вироби. Для створення образів дітям необхідні пластилін, акрилові фарби або гуаш, прозорий лак і елементи декору.

Найбільш відомі моделі виробів з горіхової шкаралупи для дітей:

 1. сонечка.
 2. Їжачки.
 3. З фісташкою шкаралупи можна виконати оригінальну річ рибку, де половинки виконують роль луски.

Використовуючи власну фантазію і вмілі руки, дитина може експериментувати зі створенням різних фігур і персонажів.

Стильний підсвічник з кокоса

Ще один оригінальний природний матеріал, який можна використовувати для створення предметів інтер’єру, це кокос. Покрокове виготовлення поробки з шкаралупи кокоса своїми руками:

 1. Після вилучення внутрішньої м’якої частини, шкаралупу ретельно миють, видаляють залишки внутрішньої оболонки.
 2. Отриману чашу можна заповнити дрібної річковою галькою, піском, різнобарвним стеклярусом, будь-яким іншим вогнестійким наповнювачем.

Свічку краще встановлювати по центру в пластиковому стаканчику або керамічній формі.

Квіткове кашпо в інтер’єрі

Оригінальні кашпо, виконані з кокосової шкаралупи, по достоїнству оцінять всі любителі кімнатних рослин. Для роботи знадобиться шило, фактурний шнур, при бажанні – акрилові фарби і прозорий лак.

Інструкція, як зробити цікаву саморобку з шкаралупи:

 1. По верхньому контуру половинки кокоса проробляють за допомогою шила кілька отворів. Необхідно намагатися, щоб між отворами залишалося приблизно однакову відстань.
 2. Через отвори протягують фактурний шнур, надійно закріплюють на кінці.
 3. Внутрішню поверхню кокоса покривають шаром вологостійкого складу.
 4. Зовнішню поверхню шкаралупи декорують фарбами і прозорим лаком.

Сбирают протилежні кінці шнура в одну в’язку, закріплюють за допомогою фурнітури (кільце, пластиковий зажим, хомут).

Фото виробів з шкаралупи