Вироби зі смужок паперу своїми руками поетапно: інструкція з фото та описом

Урок рукоділля для дітей, вчимося робити красиві вироби зі смужок паперу своїми руками. Покрокова інструкція з фото, описом і готової схемою по збірці.

Вироби зі смужок паперу для дітей завдяки своїй формі, не обмежують у фантазії. Зручна геометрична форма допоможе оформити плоску і об’ємну аплікацію. Переплітаючи паперові стрічки за певною схемою, можна створити улюблених персонажів, тварин і птахів.

Для виготовлення улюбленого героя, слід створити основу і зібрати зі смужок коло, для майбутнього тулуба. Далі вносяться доповнення створюють виріб.

Собака

Для виготовлення собаки, слід кілька смуг приклеїти до кола, для створення тіла. Голову, хвіст і лапи вирізаються окремо. Особливість конструкції в тому, що при бажанні голову можна замінювати, використовуючи різні породи собак.

Жаба

Об’ємна виріб із смужок паперу у вигляді жаби, створюється майже як собачка. Тільки у тулуба пса основою служив коло. У жаби тіло виходить з смужок утворюють кулька, смуги склеюються один з одним по центру. Дві смужки послужать для лап, по краю надаються обриси. Для голови використовується овал.

Півень

Для створення півника кілька смужок приклеюється до щільному папері. Тулубу надається витягнута форма. Виріб доповнюється пір’ям, гребінцем і дзьобом. Всі деталі відповідних кольорів кріпляться до основи. Підсумковий результат виходить яскравим і барвистим, завдяки підбору відтінків.

Смішна сова

Основний колір світло-коричневий. До кола приклеюється кілька стрічок, вони формують коло. Тіло повинне бути саме кругле, без продолговатостей. Виріб прикрашається лапками і крилами з жовтого паперу. Для очей використовуються білі кола, зіниці дорисовываются чорним фломастером.

Восьминіг

Для створення вироби зі смужок паперу своїми руками у вигляді восьминога потрібні навички школяра. З кольорового паперу вирізається близько 15 смужок. Деталі закруглюються у формі дуги, і хвостики кріпляться до кола. Для щупалець нарізається ще вісім смуг, вони фіксуються до кола з іншого боку.

Прямі лінії підвертаються за допомогою ручки. Залишилося намалювати усмішку і доповнити виріб оченятами. Паперовий восьминіг готовий.

Весела гусениця

Для об’ємної вироби гусениця можна використовувати необмежену кількість паперових стрічок, все залежить від бажаної довжини. Як правило, використовується зелена папір, але можна зробити гусеницю різнобарвною. Велика кількість кольорів допоможе їх вивчення.

Нарізається кілька смужок однакового розміру, і з них збирається ланцюжок. Кілька стрічок склеюється в коло, і скріплюється стрічками, загорнутими теж у коло. За допомогою фломастерів малюється посмішка, очі та носик. Можна доповнити виріб окремо вирізаними вусиками.

Новорічний декор

До новорічної теми можна зробити вироби з тонких смужок паперу білого кольору у вигляді сніговика. Нарізається 10 стрічок однакового розміру для тулуба, і ще 10 для голови меншої довжини. Довгі смуги збираються в коло і склеюються внизу заснування між собою.

Маленькі стрічки за тим же принципом збираються і фіксуються за верхній коло. Даний сніговик виходить в два рівня, але можна зібрати і три. З кольорового паперу вирізається трикутний носик, ручки з рукавицями і оченята. І фігура прикрашається кольоровим шарфом, маскуючи з’єднання двох кіл.

Можна зібрати зимову композицію і додати пару дерев. Для виготовлення буде потрібно дві гілки і зелена папір. До гілки приклеюються зелені зігнуті вдвічі смуги, для додання об’ємності, по чотири стрічки на кожну сторону.

Верхівка дерева оформлюється ще однієї зеленої петелькою. Готові вироби можна помістити в плетені кошики з міні-стрічок.

Сонечко

вироби сонечко знадобиться 12 смужок жовтого кольору однакової довжини. На жовтому колі по краю рівномірно розподіляються стрічки. Складаються навпіл, без заломів, і хвостики закріплюються у підстави.

Таким же способом можна виготовити виріб із смужок кольорового паперу у вигляді квіточки. Замість промінчиків будуть різнобарвні пелюстки. Готова окружність закріплюється на трубочці, перемотаною зеленою смужкою. Можна виготовити цілий букет різних кольорів.

Квілінг

не Можна обійти стороною техніку квілінг. Це ціле мистецтво по скручування смужок, воно полюбилося майстриням вже давно. Дана техніка дозволяє задекорувати стіни, оригінально прикрасити фотоальбоми, листівки і т. д.

Перед вивченням теми, як зробити зі смужок паперу саморобку в техніці квіллінг, необхідно бути готовим до кропіткої роботи. Але готовий результат виглядає дуже стильно й акуратно, до того ж він дозволить розкрити творчі здібності.

Для виготовлення буде потрібно шило або зубочистки, смужки для квілінгу (вони продаються в магазинах для рукоділля). Можна вирізати стрічки самостійно, але лінії повинні бути ідеально рівними, а сам процес займе чимало часу.

Одне стрічку треба затиснути пальцями, і з іншого боку провести нігтем так, щоб кінчик трохи підвернувся. Вигнута сторона накручується на шило, можна придбати спеціальний інструмент замість шила, що зробить роботу набагато простіше.

Коли рулончик досягне діаметру в 5 мм. його можна зняти і закручувати далі вручну. Моток повинен бути щільно скручений, його слід постійно тримати двома руками, інакше він розпадеться.

Коли бажаний розмір набереться можна злегка розслабити коло, а кінчик закріпити за допомогою клею. З заготовки можна створювати різні форми. Сдавив її з одного боку, вийде крапля.

Готові мотки скріплюються між собою, в одній композиції, можна використовувати кілька кольорів для одного рулону. Фото виробів зі смужок паперу допоможуть підібрати ідеальний варіант для початківців.

Листівки в техніці квіллінг зараз дуже популярні в магазинах, і коштують не дешево. Тому якщо мистецтво по роботі з смужками виявиться захоплюючим і цікавим, то можна добре на цьому заробити. А подарунок, зроблений своїми руками, стане оригінальним і незабутнім.

Всі вироби виглядають дуже стильно і красиво, ними можна прикрасити окремі частини предметів або створити повноцінний декоративний елемент. До того ж дана робота відмінно знимает стрес

Фото виробів зі смужок паперу