Як намалювати будинок своїми руками поетапно: інструкція створення малюнків олівцями і фарбами

Огляд кращих ідей + схеми створення гарних малюнків. Простий майстер-клас для дітей з описом, як намалювати приватний будинок своїми руками.

Якщо ви ставите питанням, як легко намалювати будинок, ви знайшли потрібну статтю. В ній ви дізнаєтеся як намалювати простий двомірний будинок і об’ємну модель. Вміння малювати будинок стане у нагоді батькам дітей, які ходять у дитячий садок і школу, щоб допомогти робити малюнки своєму чаду. Також зображення будинку може стати в нагоді при плануванні перебудови власного житла або присадибної ділянки.

двомірного Креслення будинку

Для роботи вам знадобиться аркуш паперу, олівець, ластик і лінійка.

Намалюйте прямокутник

Цей прямокутник стане каркасом майбутнього будинку. Не перестарайтеся з пропорціями. Нехай каркас виглядає як трохи приплюснутий зверху квадрат.

Намалюйте дах

Намалювати дах будинку дуже просто. Для цього за допомогою лінійки над прямокутником каркасом рівнобедрений трикутник. Зробіть трикутник досить широким, щоб нижні кути виходили за межі сторін прямокутника. Щоб дах виглядала реалістично, її висота приблизно має дорівнювати висоті каркаса.

Намалюйте трубу і панелі на даху

На одному з схилів даху намалюйте вузький вертикальний прямокутник, а поверх нього вузький горизонтальний прямокутник. Вийшла труба. Тепер за допомогою лінійки на рівній відстані один від одного розташуйте смуги-панелі.

Зробіть фасад

За допомогою лінійки намалюйте один або так прямокутника вікон. Позначте тонким прямокутником під ними підвіконня і розділіть вікно на 2 або 4 частини тонкими смужками.

Не забудьте залишити місце для дверей – великого прямокутника з круглої дверною ручкою.

Тепер у вас є поетапна інструкція, як намалювати будинок. Готовий будинок потрібно прикрасити за допомогою олівців, фломастерів або фарб. Якщо хочете зробити більш реалістичний будинок, використовуйте сірий, коричневий, бежевий кольори. Якщо вам потрібен яскравий казковий будинок для поробки в дитячий сад, використовуйте будь сподобалися кольори.

Об’ємний малюнок будинку

Щоб отримати більш реалістичне зображення будинку в перспективі, знадобиться використовувати більш складні форми. Однак з інструментів вам ще знадобиться лише лінійка.

Намалюйте кубик

Почати малювання 3D куба потрібно з великого рівностороннього ромба. Вниз від нього опустіть три лінії, що йдуть від кутів. Довжина ліній повинна бути однаковою. Тепер кожен з кінців цих ліній з’єднайте між собою.

Готовий куб повинен мати квадратні сторони або бути зовсім трохи витягнутим. Це потрібно для того, щоб намальований на картинці будинок був схожий на справжній за своїми пропорціями.

Намалюйте дах

Для того щоб намалювати дах, потрібно відштовхнутися від ближньої до вас верхньої грані куба. Під кутом 45 градусів відкладіть від кутів цієї межі дві паралельні лінії однакової довжини. З’єднайте кінці цих прямих.

Коли скат даху буде готовий, зітріть непотрібні лінії всередині нього.

З’єднайте верхній лівий кут куба з верхньою частиною даху. У вас повинен вийти прямокутний скат, з’єднаний з трикутної частиною покрівлі.

Додайте будинку вікна та двері

Щоб зробити вікна, намалюйте невеликі вертикальні прямокутники уздовж стін будинку. Переконайтеся, що вони розташовані рівномірно, і залиште місце для дверей. Щоб зробити двері, намалюйте вертикальний прямокутник, що йде вгору від нижньої частини будинку, який збігається з верхньою частиною вікон.

Вертикальні лінії вікон повинні бути паралельні фундаменту вашого будинку. Якщо хочете, можна додати ще одне вікно на мансардному поверсі.

Додаткові деталі

Щоб будинок став схожий на справжній, додайте додаткові деталі:

 • Черепичний дах;
 • Камінну трубу;
 • Двері;
 • Сходинку біля дверей;
 • Паркан;
 • Кущі і дерева;

Коли у вас готове базове зображення будинку, ви можете доповнювати його за своїм бажанням. За допомогою похилих ліній можна побудувати гараж з плоскою або скатної дахом і машину в ньому, додаткові двері, балкон, садові меблі, ліхтарі, басейн або фонтан.

Після того, як намалювати будинок олівцем, його можна прикрасити або додасть реалістичні тіні за допомогою штрихування простим олівцем і розтушовування.

Казковий будиночок

Якщо ви хочете намалювати казковий будинок для дитини, пропонуємо вам покрокову інструкцію для початківців по створенню хатинки.

 • 1. Намалюйте перевернуту трапецію;
 • 2. Поверх трапеції намалюйте трикутник-дах;
 • 3. На корпусі хатинки намалюйте прямокутник-вікно і розкладку на ньому з тонких ліній, тонкий прямокутник стане підвіконням;
 • 4. Під дахом зобразіть маленьке кругле віконце, розділене на 4 частини;
 • 5. Під хатинкою намалюйте два вузьких прямокутника. Вони можуть стати палями в основі будинку або курячим ніжками, якщо в ньому буде жити Баба-Яга;
 • 6. На фасаді будинку намалюй горизонтальні лінії на рівній відстані один від одного;
 • 7. По обидва кінці кожної колоди на фасаді намалюйте маленькі кола, щоб колоди були реалістичними, а хатинка схожою на зруб;
 • 8. Біля вікна намалюйте віконниці;
 • 9. Прикрасьте готову казкову хатинку.

Готовий малюнок будиночка може бути використаний як самостійний об’єкт, а може бути частиною композиції як в дитячій творчості, так і у дорослих ілюстраціях.

Проект будинку і прибудинкової території, який ви можете побудувати самостійно набагато спростить спілкування з дизайнером і будівельниками. Скориставшись нашою інструкцією, ви завжди зможете показати їм, що саме хочете бачити на своїй ділянці.

Фото поради, як намалювати будинок