Як намалювати дівчину поетапно олівцем: легка інструкція з фото та описом

Вчимося малювати портрет дівчини своїми руками. Легка інструкція для новачків, багато фото готових робіт, а також схеми створення красивих малюнків від художника.

Сьогодні мова піде про створення зображення в стилі реалізму. Завдання не з простих, але дотримуючись поетапної інструкції як намалювати дівчину, результат не змусить себе чекати.

Чоловіки та дівчата кардинально різняться в будові тіла. Але, в наші дні деякі дівчата досить схожі з чоловіками, завдяки сучасному одязі та зачісці. Однак, як би дівчина не хотіла мати схожість з чоловіком, відмітні особливості все ж присутні.

Основна відмінність в будові тіла дівчини. Завужені плечі і широкі стегна (у чоловіків навпаки, широкі плечі і більш вузькі стегна). При промальовуванні фігури дівчини, необхідно спиратися на ці правила. Інші секрети побудови силуету дівчини можна дізнатися в покрокової інструкції для початківців.

Більшість дітей і дорослих люблять малювати й часто, як сюжети для своїх картин вибирають зображення людей. Про те, як легко намалювати дівчину, можна прочитати в статті, що представлена нижче.

Які матеріали знадобляться?

Перед тим, як приступити до роботи, необхідно упевнитися в тому, що всі потрібні інструменти знаходяться на робочому столі. Мова йде про те, як намалювати дівчину олівцем. Тому, запасаємося простим олівцем, точилкою, ластиком і аркушем паперу.

Тіло

Для того щоб правильно зобразити фігуру, необхідно вивчити пропорції тіла людини. Як правило, в образотворчому мистецтві, за одиницю виміру береться голова людини. Зростання становитиме дев’ять голів. Жіночі плечі будуть рівні 1,5 голови. Ширина стегон прямо пропорційна плечах. Талія в ширині буде дорівнює висоті однієї голови.

Особа

З зображенням фігури дівчини досить просто впорається навіть новачок. Але для промальовування правильної форми особи, потрібно володіння деяких обсягів знань і певних навичок.

щонайменше, варто уважно вивчити пропорції і місце розташування кожної частини обличчя, як окремо, так і в сукупності. Є основні правила, такі як: лінія очей розташовується на осі, що розділяє овал обличчя впоперек, рівно навпіл.

Волосся починають рости вище верхньої лінії обличчя. Губи розташовуються на лінії, що визначає нижню третину овалу. Верхня частина вух знаходиться на лінії очей. Проміжок, що розділяє розріз очей дорівнює розміру одного ока.

Малюємо овал обличчя

Початок промальовування жіночого портрета лежить в накресленні овалу, форми майбутнього особи. Далі проводиться вертикальна лінія, що розділяє овал на дві рівні частини. Це вертикальна вісь. Далі проводимо поперечні осі. Одна рівно посередині і друга ділить нижню частину надвоє. Тепер можна приступити до промальовуванні всіх частин особи: очей, носа, губ і ушей.

Часом доводиться креслити допоміжні лінії, Які дозволяють більш точно визначати місце розташування тих чи інших об’єктів. В кінці роботи всі зайві лінії стираються гумкою.

Коли особа необхідно намалювати в профіль, то робота починається з прокладання допоміжних ліній і тільки потім з’єднуються, зображуються всі деталі і стираються зайві риси, залишаючи тільки прекрасний образ.

Промальовування фігури

Як і при створенні портрета, промальовування фігури починають з креслення допоміжних ліній на ескізі. Проводиться центральна вісь. Вона буде позначати хребет дівчини. Кресляться перпендикулярні осі грудної клітини, стегон і талії. Після чого, всі лінії з’єднуються. Повинно вийти якусь подобу двох трапецій.

Постать зверху позначить торс, а постать знизу визначить стегна. Від нижньої трапеції, вниз розташовуються ноги. Їх теж потрібно прокреслити схематично. Далі, до схематичному зображенню додаються округлості, стираються кути контурів і допоміжні осі.

Промальовування волосся

При бажанні, художник може не прописувати кожен волосок, пасма або локони. Цілком ймовірно, що буде достатньо намітити напрямок росту волосся і визначити загальний контур зачіски.

Портрет буде виглядати більш реалістично, якщо в першу чергу окреслити великі пасма, і вже потім заштрихувати їх. Зачіска на майбутньому портреті промальовується по контуру і штрихується олівцем. Не варто забувати про світлові відблиски на опуклих зонах стрижки.

Малюнок дівчини в сукні

Як легко намалювати дівчину в одязі? Бувають картини, які не потребують точної деталізації. У таких випадках достатньо буде намалювати силует з дотриманням всіх вищеописаних пропорцій.

Починаючи створювати зображення жінки в одязі, варто спочатку намалювати схематичний силует фігури дівчини без одягу. Наносяться лінії, позначаються контури і тільки після цього на фігуру «надівається» одяг і взуття.

Одягнену дівчину намалювати простіше, ніж оголені. Елементи одягу приховують ті частини фігури, з якими у художника виникають проблеми. До промальовуванні одягу теж слід поставитися уважно. Для реалістичності образу, варто звернути увагу на матеріали, з яких буде складатися образ.

Наприклад, легкі тканини облягають тіло, а більш щільні матеріали як би трохи деформують контур. Складки на одязі додають реалістичності зображенню. Їх виділяють додаткової штрихуванням в різних напрямках.

Аніме дівчина

Намальовані картинки дівчат можуть бути не тільки як реалістичний портрет, але і в стилі аніме. Головні пропорції фігури залишаються незмінними, але є і певні особливості.

Стилістика аніме дівчат передбачає більш великі, округлі очі. Форма кінцівок теж дещо відрізняється. Ноги і руки виглядають більш тонкими і довгими.

Дівчата в такому стилі це витончені красуні. У зачісках вітається легка недбалість, а в якості одягу вибирається строге плаття або шкільна форма. Особливу увагу варто приділити макіяжу: яскраві тіні, підводка.

Просто намалювати дівчину не завжди виходить з першого разу. Від художника потрібно певні знання та вміння. Як правило, такі шедеври виконують люди, які пройшли навчання в мистецьких школах. Однак, звичайно ж, вийде намалювати дівчину і самостійно, виконуючи поради з цієї статті.

Фото намальованою дівчата