Як намалювати дитини покроково: урок малювання для дітей (100 фото)

Майстер-клас з фото та покроковим описом, як намалювати дитини своїми руками. Цікаві урок малювання для дітей, огляд простої та складної техніки рисованияю

Технологія малювання фігури і особи дитини відрізняється від малюнків олівцем або іншими матеріалами дорослих і людей і фантазійних персонажів. Пропорції обличчя і тіла передати складніше, більше емоцій на обличчі, простіше одежинки. Все це необхідно враховувати як новачкові, так і професійному художнику.

Малювання дитини від народження і до року

Коли в родині з’являється новий чоловічок, батьки часто намагаються зробити намальований портрет дитини, але часто розчаровуються у своїх здатнестях. Якщо використовувати прийоми професійних художників, справа піде веселіше.

Для початку варто визначитися, що малюємо, немовля цілком або личко.

Немовляти 0-3 місяці зазвичай зображують цілком, лежачим на животі в позі зародка. Довжина тіла приблизно дорівнює 2,5 голови (ноги не в рахунок), вони підгинаються приблизно на половину тулуба.

Голова в перший тиждень злегка витягнута, що пов’язано з процесом народження, в тонких волоссі різного ступеня густоти. Вуха прилягають до голови. Шийка і підборіддя слабо виражені, а ніздрі дуже помітні в крихітному носі.

Прорізи для очей, як і лінія рота відразу кидаються в очі, фактично це найбільш помітні деталі зовнішності в цьому віці.

Нюанси малювання дітей в дитячому віці

У віці близько 3 місяців довжина тіла приблизно дорівнює потрійній довжині голови (ніжки все ще не обліковуються і малюються в останню чергу). Хоча пропорції ще не змінюються, контури тіла виглядають помітно об’ємніше.

Після перших тижнів намальовані картинки дитини стають різноманітнішими, він піднімає голівку, погляд стає осмисленим, після півроку можна малювати його в сидячому положенні.

Через 10 місяців після народження просто намалювати дитини вже не вийде, необхідно враховувати його зростання, так як дитина починає стояти на ніжках. Висота = 4-5 довжин голови. Риси обличчя менш стиснуті, ніж у новонародженого, очі радують великий райдужкою, ротик і носик стають більш пропорційні до овалу обличчя.

Очі збільшуються, вони розкриті. Надбрівні дуги майже непомітні, виділяються тільки кольором і текстурою. Вилиці не виражені, щічки радують погляд округлим будовою.

Малюки від 1 до 4 років

Тіло починає худнути і витягуватися, животик втрачає округлість, руху зберігають милу незграбність, яку важливо передати на малюнку. Зріст дитини на малюнку = 5 голів.

Ноги у порівнянні з корпусом короткі, волосся густіше, брови більш окреслені. Пухкі щоки, рот маленький і повний. У малюків ще залишається дитячий жирок, найбільше виражений на обличчі.

Дитина 5-11 років

Пропорції тіла змінюються з 5,5 голів у ранньому дитинстві до 6 голів між 7 і 9 роками. У дітей цього віку особа на малюнку займає меншу площу голови, ніж у дорослих. Брови все ще здаються високими. Вуха ростуть швидше ніж кістки голови, тому якийсь час виглядають великими.

Підборіддя стає чітким, ніс набуває дорослі пропорції. Контури особи починають стає чіткіше, але все ще м’які порівняно з підлітковим віком.

Намальовані картинки дитини 5-11 років вже починають передавати його характер, емоції, змушують порівнювати картинку і внутрішні відчуття від неї.

Підліток 12-17 років

Загальний зріст у дівчат і юнаків цього віку дорівнює 6,5 до 7 довжини голови. До речі, не обов’язково міряти точно, досить витягнути руку з олівцем і прикинути.

У хлопчиків в цей період розширюються плечі, стопи, руки, ноги і кисті можуть зростати швидше, ніж інша частина тіла, що призводить до незграбному увазі і відчуттю незграбності.

У дівчат починається розвиток груди, талія стає менше, а стегна ширше. Фігури стають різноманітнішими, хтось ходить у фітнес-зал, хтось віддає перевагу інші види спорту, звідси пропорції можуть помітно відрізнятися, фігура набуває індивідуальність.

Просто намалювати дитини в цьому віці краще у вигляді шаржу або дружньої карикатури, у тематичному косплейном костюмі, тоді немає сенсу домагатися особливої схожості.

Малювання дитини крок за кроком

Поетапна інструкція для початківців:

 1. Намалюйте коло, який стане основою овалу обличчя.
 2. Під колом намалюйте додаткову напівкруглу лінію, щоб позначити щелепу.
 3. Відразу під головою зобразіть циліндр округлої форми, це майбутнє тіло малюка.
 4. Повертаючись до особи, необхідно розкреслити сегменти, де буде розташовуватися ніс, рот, очі.
 5. З кожної сторони майбутньої голови намалюйте невеликі овали, які надалі стануть вушками малюка. Додайте деталі всередині кожного вуха, в цьому допоможуть вигнуті лінії.
 6. Для кожного ока намалюйте по овалу бажаної форми. Додайте деталі, намалювавши зіницю, лінію верхньої повіки і вії над кожним оком.
 7. Щоб зобразити брови намалюйте над кожним оком вузьку подовжену краплю.
 8. Щоб додати очам блиск, у зіниці необхідно намалювати два маленьких гуртка. Намалюйте точку, щоб позначити ніс, і двома зігнутими лініями намалюйте усміхнений рот. Нарешті, намалюйте ніс бажаної форми, розташувавши його рівновіддалено від куточків рота. Необхідно враховувати, що носовий хрящ візуально коротше, ніж у дорослих.
 9. Виконайте малюнок олівцем руки дитини також за допомогою декількох схематичних ліній. У процесі малювання зверніть увагу, як лінії сходяться під кутом, утворюючи ліктьовий згин. Прорисуйте пальчики, ямочки ліктів, складочки і інші дрібні деталі. Те ж саме зробіть і з ніжками. Намалюйте ступні, обведіть їх вигнутими лініями, прорисуйте пальчики і п’ятки в залежності від композиції.
 10. Симетричні частини малюнка необхідно виконувати одночасно, тоді вдасться домогтися необхідної пропорційності.
 11. При необхідності намалюйте підгузник, якщо це немовля, або одяг, якщо дитина постарше.

Так як легко намалювати дитини з фото-достовірністю відразу може не вийти, краще починати з чорно-білого зображення олівцем, і коли зображення почне подобається натурщику і його батькам, можна розфарбувати цей начерк фломастерами або аквареллю.

Фото намальованого дитини