Як намалювати гриб поетапно олівцем: майстер-клас для початківців

Покрокова інструкція, з фото і поетапним керівництвом створення гарних малюнків. Вчимося малювати гриб олівцями або фарбами, багато порад від досвідчених майстринь.

Можна довго говорити про те, чому люди ходять збирати гриби. Для когось це можливість знайти види, які не продаються в магазині. Деякі просто хочуть розслабитися і провести час на природі. І тих, і інших можна зрозуміти, так як ліс у цей час наповнений яскравими барвами, які надихають нас, додають бадьорості і заряд енергії.

Особливе мистецтво — це намалювати гриби олівцем і, щоб переконатися в цьому, досить подивитися на будь-яку енциклопедію. В них автори зображують їх з особливою любов’ю і трепетом, підкреслюючи кожну деталь в кольорі. Як і в будь-якому іншому виді творчості тут існують свої нюанси, про які варто пам’ятати і розповісти.

Робота наповнена сенсом

Якщо ви звертаєтеся до даної статті, то, ймовірно, вам цікава природа, і те, що її оточує. У зображенні грибів треба розуміти, що:

  • Кожен з них володіє своїм набором якостей і характеристик. Це їх разюче відрізняє один від одного. Варто підкреслити саме те, що є разючою рисою обраного вами виду.
  • Деякі дуже схожі і варто тільки втратити якусь деталь, як вийде не те, що ви задумували.

Саме тому слід чітко уявляти те, що ви хочете отримати. Можливо вивчити будову передбачуваного зразка і запастися терпінням. Нічого страшного якщо мало досвіду, все компенсується завзятістю і належною концентрацією.

найулюбленіший гриб

У даній статті ми розберемо з вами, як намалювати гриб лисичка, а так само інші зразки. Вони одні з найулюбленіших у світі культивованих продуктів. Особливий інтерес до грибу приковує не тільки незвичайна форма, але і його якості.

Незважаючи на те, що його люблять і діти, і дорослі у багатьох країнах, його так і не вийшло вирощувати в неволі (крім печериці). Від того пейзаж, який йому буде сприяти на картинах — це завжди ліс, листя і щось схоже. Відштовхуючись від усього цього прийшла черга поговорити про те, що нам потрібно для роботи.

Готуємо все необхідне

Для малюнка візьміть:

  • Простий олівець з гумкою;
  • Папір.

Краще всього використовувати такий олівець, який здатний наносити досить легко лінію, не вимагаючи для цього зусиль.

Ідеальним поєднанням є набору з декількома ступенями твердості або м’якості. Для створення першого ескізу найкраще підійде олівець з позначенням «HB», що більш точно характеризує його як «твердо-м’який».

Для додання тіні і створення контуру можна ранжувати між собою різні ступені м’якості, що виражається в марках «М», «М2» і так далі. Чим вище цифра, тим більше жирної буде нанесена лінія.

Папір повинна бути досить щільною, щоб витримати не одне стирання. Так як намалювати гриб поетапно з першого разу буває важко, доведеться неодноразово користуватися гумкою.

Тонкі листи швидко будуть утворювати катишки і протирання поверхні. Навряд чи захочеться псувати гарний малюнок шорсткою папером.

Кілька штук на одному аркуші

Спершу ми з вами потренуємося, що виразиться в цілому сімействі грибочків. Спочатку нам може бути важко виводити все з точністю до оригіналу. Саме тому ми звернемося до мультиплікаційного зразком.

Крок 1. Намічаємо контури зображення, як і годиться при будь-якій подібній роботі. Не важливо, що ви намагаєтеся показати, завжди йдемо від примітивних фігур, ускладнюючи їх до кінця. Зараз ми наносимо два кола, які виступлять в ролі шапочок, і дві що йдуть від них лінії. Їх висота буде дорівнювати майбутньому ніжкам.

Крок 2. Тепер ми більш чітко показуємо форму капелюшка. Пам’ятаєте, ми говорили про те, що необхідно використовувати різну щільність олівців? От зараз як раз той випадок, коли потрібно взяти більш м’який його вид.

Крок 3. Ваш намальований гриб на картинці не обійдеться без вільно показаного візерунка на його верхній частині. Найчастіше керуються найбільш впізнаваними візерунками.

Крок 4. Далі починаємо формувати ніжки. Так як у нас далекий від оригіналу вигляд, то ми можемо показати їх так, як нам це буде зручно. Не варто довго зупинятися на даному етапі.

Крок 5. Залишилося тільки зобразити невеликі грибочки за тими, що розташовуються на передньому плані, і можна закінчувати. При необхідності роботу можна доповнити листям або чимось подібним.

Більш складний варіант

Просуваємося далі, і якщо ви впоралися з показаним вище зразком, то, ймовірно, вам захочеться зробити щось ще. Але більш вишукане і не тривіальне. Як ви зрозуміли намалювати будову гриба не так вже й важко, якщо уникати моментів, пов’язаних з реальними деталями. Зараз же ми не будемо їх свідомо обходити.

Крок 1. Не будемо ходити у коло так близько і вчинимо так само, як ми діяли раніше. Відразу позначаємо нахил верхньої частини, показуючи його овалом. Після цього виводимо примітивну ніжку.

Крок 2. Коли все буде готово, беремо більш м’який олівець і детально опрацьовуємо капелюшок, вимальовуючи її контури.

Крок 3. Тепер необхідно дуже акуратно зобразити ніжку, після чого повернутися до верхівки і позначити внутрішня будова капелюшки, з усіма її лініями і можливими нерівностями. Тут вони підуть тільки на користь роботі.

Крок 4. Не відходимо від верху і показуємо паралельні один одному прожилки.

Крок 5. На завершальному етапі необхідно буде намалювати траву, а потім стерти гумкою всі тонкі лінії, які передували нашому малюнку.

Всіма улюблена Лисичка

Зараз ми з вами звернемося до кольору, що особливо цікаво. Спочатку нам треба буде намалювати схему будови гриба, що ми вже робили, а потім опрацювати відтінки.

Тому дістаньте всі ваші інструменти і ми пропонуємо приступати.

Крок 1. Почнемо ми з того, що зобразимо квадрат, ширина і висота якого будуть співвідноситися з майбутнім кінцевим результатом. Проводимо так само посередині вертикальну допоміжну лінію. Робіть це акуратно, не сильно натискаючи на папір. Коли закінчите, формуйте начерками капелюшок і ніжку.

Крок 2. Тепер детально опрацьовуємо капелюшок і тонко малюємо внизу траву і внутрішню частину гриба з поздовжніми лініями.

Крок 3. Обводимо травичку і взявши один з кольорових олівців наносимо контур шапки. Робіть це натискаючи на грифель, щоб отримати більш темний колір. Коли все буде готово легкими штрихами заповнюємо внутрішню область пам’ятаючи про відблисках.

Крок 4. Якщо необхідно, то зітріть непотрібні, що заважають лінії, і продовжуйте заповнення ствола нашого гриба.

Крок 5. Як і раніше, обводимо траву зеленим відтінком по зовнішньому радіусу.

Крок 6. Заштрихуйте її всередині і більш легко промальовувати область під всією роботою.

Продовжуємо працювати з кольором

Для лисички нам знадобився б навик і досвід з-за складності форми. Але як намалювати білий гриб, якщо всйого цього немає? Відповідь досить тривіальний — це спрощувати, адже головне це красивий кінцевий результат, і отримане задоволення від процесу.

Крок 1. Спершу зробіть вертикальну лінію, яка покаже нахил, і відштовхуючись від неї, малюйте схематично половинку сфери і йде від неї ніжку.

Крок 2. Опрацьовуємо шапку, уточнюючи всілякі деталі.

Крок 3. Внизу необхідно намалювати травичку.

Крок 4. Тепер залишилося тільки взяти кольорові олівці і прикрасити те, що у нас вийшло.

Фото грибів