Як намалювати губи своїми руками поетапно: інструкція створення малюнків олівцем і фарбами

Вчимося малювати губи олівцем. Майстер-клас для дітей зі створення оригінальних і красивих малюнків своїми руками. Легкий схеми малювання з докладним описом.

Губи така ж виразна частина людського обличчя, як і очі. Саме тому так важливо зобразити їх достовірно і передати обсяг губ. Сьогодні ви дізнаєтеся, як намалювати губи, якщо ви початківець художник.

Основні принципи

Щоб красиво зобразити губи моделі, художник повинен бути дуже уважним. При промальовуванні губ потрібно враховувати такі параметри:

  • · Ступінь об’ємності. У дівчат навіть тонкі губи виглядають більш об’ємно, ніж у чоловіків;
  • · Форма;
  • · Розмір по відношенню до інших частин тіла;
  • · Форма носогубних складок біля рота.

Побудова губ на портреті

Якщо ви не знаєте, як намалювати губи, знайте, що для цього недостатньо їх просто намалювати. Як і будь-яку іншу частину тіла їх потрібно будувати. Далі ми розповімо, як намалювати губи поетапно.

Етап 1

1. Намітьте вертикальну і горизонтальну вісь симетрії. Щоб губи вийшли об’ємніше, нанесіть горизонтальну вісь трохи вище природної лінії;

2. Намалюйте два овалу в нижній частині, щоб губи вийшли об’ємними;

3. Обведіть загальний контур губ – еліпс;

4. Щоб симетрично намалювати верхню частину губ, впишіть в прямокутник еліпс. Розділіть його на три рівні частини. Дві лінії по центру стануть осьовими для трикутників на верхній губі.

Етап 2

Тепер у моделі потрібно відшукати характерні особливості губ. У випадку з зображенням жіночих губ, часто найбільш виразними є «галочка» по центру верхньої губи і лінія вигину між верхньою і нижньою губою.

Постарайтеся повторити ці два елемента на малюнку.

Етап 3

Впишіть в обриси нижньої губи два овалу. Зверніть увагу на модель. Часто губи бувають несиметричні, що надає їм виразності.

На цьому етапі всі лінії повинні бути тонкими. Перед тим, як намалювати губи олівцем ви можете змінювати начерк багато разів.

Етап 4

Намітьте розташування куточків рота, намалюйте лінію між губами, зробіть тонові переходи з лінії підборіддя і носа.

Етап 5

У більшості людей з правильним прикусом верхня губа трохи виступає вперед. Уважно розгляньте модель збоку, щоб зрозуміти яка губа виступає більше. Виступаючий елемент зображають більше розміру.

Витріть допоміжні лінії і більш впевнено змалюйте контур губ.

Етап 6

Щоб красиво намалювати губи людини, потрібно правильно їх затонувати. Для цього штрихи кладуть уздовж лінії згину. Обов’язково роблять тінь у западині над верхньою губою.Також глибока тінь проходить приблизно по центру нижньої губи.

Щоб малюнок вийшов достовірним, особливу увагу потрібно приділити градуюванні тіні на підборідді.

Етап 7

На фінальному етапі остаточно промальовуються лінія розрізу рота і куточків губ. Лінія розрізу повинна бути більш темною і товстої по центру губ і плавно стоншується до куточків.

Щоб олівцевий малюнок вийшов природним, важливо пам’ятати, що колір тонування в місцях пролягання глибоких тіней повинен бути трохи світліше самого темного кольору на малюнку. У художніх школах радять на цей випадок класти поруч з робочим місцем щось абсолютно чорне, щоб весь час порівнювати колір.

Етап 8

За допомогою ластику на губи потрібно нанести відблиски. Це додасть малюнку обсяг. Зазвичай два блікових плями зображують на нижній губі. Також підкреслюють лінію переходу від верхньої губи до носа.

Показати, як сильно вигнуті різні частини губ допомагають і вертикальні лінії, зображують тріщинки і заломи шкіри на них.

Лінія вигину губ

Часто на малюнках початківців художників губи виглядають дуже плоско. Щоб цього не відбувалося, потрібно пам’ятати про просторовому викривленні. Намалювавши губи, додатковими вертикальними лініями можна позначити місця, де вони більше виступають. Це допоможе зробити їх натуралістичними.

Дитячі губи

Тільки навчившись добре, як намалювати губи дорослої людини, можна приступати до зображення дитячих губ.

У дітей губи мають форму, схожу на бантик. Найчастіше він пропорційно набагато менше, ніж у дорослих. Також дитячі губи більш пухкими. З невеликим розміром і формою губ важливо не перестаратися. Інакше дитина вийде схожим не на живу модель, а на старовинну ляльку зі щоками-яблучками.

Губи і емоції

Коли ви тільки вчитеся малювати портрети, починати слід з зображення людини в спокійному стані. Якщо говорити про губах, коли людина посміхається, засмучуватися чи розмовляє, задіюються не тільки губи, але і безліч м’язів навколо них. Достовірне зображення губ вимагає знань анатомії.

Зображення губ в ілюстраціях

Коли мова йде не про достовірні портрети з натури, а ілюстраціях (мультиплікації або шаржах), то часто основним маяком уваги на обличчі персонажа є очі, брови. У той час як роті відводиться лише допоміжна роль. У таких випадках губи часто позначають лише кількома лініями.

Поцілунок на портреті

Щоб зобразити на малюнку поцілунок, потрібно навчитися гарно малювати не тільки губи, але і інші частини обличчя (підборіддя, ніс, нижня щелепа).

Навіть якщо художник зображує лише контури особи, його частини повинні рухатися згідно із законами анатомії. В іншому випадку на малюнку з’являться не люди, а подоба механічних ляльок.

Намалювати губи простим олівцем досить просто. Головне — діяти згідно з перерахованих етапів. А створити об’єм і досягти портретної схожості з оригіналом за допомогою грифеля набагато простіше, ніж з пастеллю або будь-яким видом фарби.

Фото поради, як намалювати губи