Як намалювати хлопчика своїми руками поетапно: майстер-клас з фото та описом

Докладний огляд всіх етапів створення гарного малюнка. Інструкція, як намалювати хлопчика олівцем або фарбами. Легка схема малювання для дітей будь-якого віку.

Зображення хлопчика може бути простим або складним – з більш реалістичною фігурою, промальованими деталями.

Але самий легкий малюнок потребує лише 5-10 хвилин, і ось уже з аркуша паперу на вас буде дивитися кирпатий хлопчина. Впоратися із завданням допоможе поетапна інструкція.

Необхідні матеріали

Як правило, для малювання хлопчика використовують звичайний олівець. Також знадобиться гумка і аркуш паперу. Це основні інструменти. Але знадобляться також кольорові олівці і чорний маркер, а також лінійка.

Принципи малювання хлопчика

Поза залежності від складності, малюнок починається з ескізу. Якщо картинка потрібна проста і кумедна, досить нанести на аркуш паперу овал (особа) і прямокутник (тіло). Руки теж можна визначити, використовуючи два невеликих прямокутника.

Якщо потрібно реалістичне зображення, то орієнтуються на принципи малювання фігури дорослої. Лише пропорції будуть дещо відрізнятися. Голови дітей більше пропорційно, ніж голови дорослих.

Кістяк – основа майбутнього малюнка. Використовуючи допоміжні лінії, намічають зростання, розташування тулуба і голови. Голову малюють у вигляді овалу, потім намічають шию, йде до хребта. З допомогою простих ліній промальовані руки і ноги, суглоби розмічають невеликими кружечками. Надалі потрібно детальне промальовування елементів.

Промальовування особи

Варіант простіше – це очі круглими намистинками-точками, кирпатий носик (дуга), рот (лінія-посмішка з рисками в куточках). Потім – круглі вушка і забавна чубчик. Лінії максимально прості, нічого зайвого.

Якщо потрібна інструкція як намалювати хлопчика більш реалістичного вигляду, доведеться попрацювати над деталями особи. Насамперед, зображують вертикальну лінію через центр особи. Потім – горизонтальну (лінію очей). Залишається намітити лінії волосся, носа і рота.

Очі зображують на намальованою горизонтальної лінії. Наступний крок – брови й ніс. Рот малюють невеликими лініями. Для зачіски спочатку додають основний контур волосся, потім – лінії пасом усередині фігури. З боків – вуха (верхні краї на рівні з бровами, нижні – на рівні з кінчиком носа).

Тулуб

Для спрощеної картинки на тулуб (трохи більше половини) малюють горизонтальну лінію. Це буде поділом сорочки і шортів. Потім – вертикальну, щоб вийшли шорти. Залишається намалювати рукави, ручки і ніжки. Позначають пальчики, намічаючи лінії на ручках.

Але можлива і детальна проробка тулуба – це зображення одягу, рук, ніг, спортивного взуття. Варто звернути увагу, що фігура дітей і руки, зокрема, не мають чітких видимих м’язів.

Особливості зображення одягу

На хлопчиськові може бути футболка або сорочка. Важливо пам’ятати: під одягом є тіло, та й самі речі мають певну вагу. Тому верх контуру кофти приблизно повторює лінію руки. А от нижня частина злегка провисає. Якщо матеріал щільніше, то і складки крупніше.

Для реалістичності додають лінії складок. Адже одяг при носінні не залишається нової. Речі не тільки мають товщину, але і видозмінюються. Наприклад, можуть трошки провисати коліна.

Обведення контуру

Картинки намальованих хлопчиків виглядають ефектно і яскраво, якщо художник подбав про контурі. Якщо малюнок хочеться зробити чіткіше, кожен елемент можна обвести маркером. Важливо, щоб він був чорним. Якщо під рукою такого немає, підійде і фломастер. Але попередньо потрібно позбутися від зайвих ліній.

Додавання кольору

Малюнок розфарбовують поетапно – від самої верхівки до нижньої частини. Це дозволить не розмазувати кольору. Відтінок шкіри передають, використовуючи рожевий і коричневий олівець.

Колір потрібно накладати легенько. Наприклад, промальовуючи волосся біля маківки і кінчики пасом, наносять штрих з сильним тиском початку. Але при цьому в кінці тиску майже не має бути. Підхід нагадує малювання ком – зовсім злегка зігнуті штрихи. За схожим принципом тонують і кінчики волосся.

Потім на волосся додають відтінок світлішими – наприклад, світло-коричневий. І за таким же принципом опрацьовують волосся, використовуючи жовтий олівець. Тиск зменшується до бліку.

Для одягу вибирають яскраві кольори. Наприклад, різні відтінки зеленого, блакитного, жовтого. Заради обсягу додають кілька тіней. З цією метою визначають джерело світла. Наприклад, освітлення може виходити з верхнього правого кута. Тіні наносять, використовуючи просту штрихування.

Ускладнення малюнка

На питання, як намалювати хлопчика олівцем, якщо він в русі, виявиться теж нескладно відповісти. Потрібно також зобразити два овалу (один поменше) – для голови і тіла. Використовуючи легкі штрихи, намічають лінію ніг. Потім позначають руки.

Якщо особа перебуває в профіль, то і деталі вимальовують з урахуванням ракурсу. Волосся зображують уривчастими лініями. Потім деталізують руки, кисті та пальчики. Залишається промальовувати одяг, враховуючи складки.

Ускладнюючи малюнок, можна подбати про сюжеті. Наприклад, хлопчик спостерігає за мініатюрним корабликом, який він відправив у плавання. Протягом струмочка зображують, використовуючи плавні лінії. Щоб не здавалося, що дитина завис у повітрі, під його ногами прорисовують тінь. На завершальному етапі додають зображенню жвавість і обсяг.

Знаючи, як співвідносяться окремі частини тіла з загальної фігурою, можна без праці намалювати людини. Руки закінчуються на середині стегна, лікті розташовуються на рівні талії, коліна – посередині ноги. Але важливо пам’ятати, що кожен має свої особливості.

Фото малюнка хлопчик олівцем