Як намалювати кішку своїми руками поетапно: покрокова інструкція з фото та описом

Майстер-клас з докладним описом, як намалювати кішку своїми руками. Легкі схеми створення малюнка, багато фото і корисних порад від художників порталу.

Кішки давно заволоділи серцями людей. Вони присвячують своїм вихованцям вірші та пісні, казки про пригоди пухнастих героїв. Художники пишуть портрети котів. Напевно кожен господар хоч раз у житті намагався намалювати свого улюбленця. Але щоб це зробити правильно, потрібно знати поетапну інструкцію як намалювати кішку, також залучаючи до занять малюків.

Основні моменти

Перш ніж приступати безпосередньо до навчання, необхідно мати уявлення про анатомію тварини. Це може здаватися нудним і нецікавим заняттям. Тим не менш, це найважливіший момент у роботі.

Просто і зрозуміло анатомічну будову тварини можна описати у вигляді такої схеми:

  • Грудна клітка;
  • суглоби;
  • стегна;
  • пальці і зап’ястя;
  • коліна;
  • таз.

Розуміючи, в яких місцях кінцівки згинаються, набагато легше засвоїти, як намалювати кішку олівцем. Якщо в будинку живе мурлыкающий один — відмінно, він і буде чудовою натурою. Якщо ж поряд немає кішки, доведеться пошукати фотографії і намалювати особливо симпатичну кішечку.

Знадобляться наступні матеріали:

  • Аркуш паперу;
  • гострий олівець;
  • ластик;
  • кольорові олівці.

Покрокова техніка малювання

Голова

Правильно намалювати портрет кота або кішки допоможуть нехитрі рекомендації. Вушка і очі в тварин знаходяться на одному рівні і розташовуються симетрично. Тому для того, щоб їх правильно розмістити, чертится горизонтальна вісь. Вухо кішки з зовнішньої сторони трохи зігнута. У вухах росте рідкісний кущик довгої шерсті. Все це також потрібно відобразити, щоб портрет був реалістичним.

Очі кішки зображують круглими, всередині додається маленький трикутник. У світлий час доби зіниці кішки тоненькі, а при сонячному світлі взагалі як вертикальна ниточка, зате в темряві зіниця розширюється і стає круглим. Це дуже цікава особливість котячих представників.

Ніс малюють трикутника, розділивши його вертикальною лінією навпіл, не забувши додати ніздрі. Крім того бажано намалювати «відблиски» в очах. Завдяки цьому художньому прийому кіт буде виглядати, як справжній.

Далі потрібно намалювати овал і поділити його на дві осі. Одна горизонтальна, а інша розташована вертикально. Бажано позначити їх різними кольорами. Наприклад, вертикальна вісь буде чорна, а горизонтальна — червона.

Верхню горизонтальну лінію кола потрібно поділити ще на три однакові частини, позначивши їх сірим і синім олівцем. Нижня половина теж ділиться на дві частини і відзначається зеленим відтінком. На червоній лінії відзначаються очі, а на осі зеленого кольору — носик кішки.

На синій осі слід почати замальовку вуха, а на сірій закінчити. Важливо дотримувати правильні пропорції при нарисі вух по відношенню до голови і рівня очей. Далі коригується овал голови, поправляється форма носа, очей, малюється мордочка.

З допомогою олівцевих штрихів потрібно нанести шерсть тварини, вусики і волохатий кущик на внутрішній стороні вуха. М’яким натиском олівця виконують рельєфи біля носа і над очима.

Лінії руху

Щоб зобразити тварину в русі, потрібна лінія. Вона буде демонструвати напрямок руху або вигин спини в спокійному стані. Дуже важливу роль відіграє осьова лінія, щоб зображуване тіло було гарне, реалістичне і граціозне на зовнішній вигляд.

Прості форми

Спочатку потрібно просто намалювати кішку, виходячи з простих форм обрисів і овалів. Голова, груди і таз додаються до раніше намальованою осі. Таким же чином роблять начерки лап і хвоста. Для більшої реалістичності можна показати суставчики тварини. Зокрема, колінний або ліктьовий суглоб.

На даному етапі покрокової інструкції для початківців лінії наносяться легкими рухами, ледь торкаючись паперу. Це потрібно для подальшої корекції в разі якихось похибок у створенні малюнка вихованця.

Фігура

На даному етапі зображують голову кішки. Для цього малюються дві осі, які поділяють силует голови по горизонталі і по вертикалі. Це потрібно для паралельного розташування очей котика, носа, а також вух. Далі коригується голова, вибирається форма хвоста і додаються лапки.

Коригування

Необхідно відволіктися від малювання і поглянути на намальовану картинку кішки критично. Напевно, в ній будуть матися які-небудь недоліки, які потрібно виправити. Для цього можна застосувати самий м’який олівець і робити посилений натиск при малюванні.

Схема отриманого зображення хороша тим, що на цьому етапі її можна втілити в кішку будь-якого забарвлення. Для цього бажано уточнити контури тварини, намалювати лапи, а мордочку доповнити вусами.

Довжина і напрям штрихових ліній допоможе намалювати вовну, а обрана сила натиску на олівець підкреслить рельєфність тіла тварини. Тіні додадуть картинці необхідний обсяг.

З допомогою різноманітної щільності штрихування створюється плямистий або смугасте забарвлення кішки. Забарвлення кота можна зробити будь-який, виходячи з переваг. Щоб вихованець не виглядав самотнім, можна поряд з ним намалювати його улюблені іграшки або будиночок, в якому він любить ховатися.

Шерсть

Ворс у домашніх улюбленців зростає від носа по напряму до хвоста. За допомогою олівця художник-початківець повинен постаратися передати цю характерну особливість. Ворс повинен повторювати будова тіла тварини.

Треба зазначити, що у довгошерстих тварин шерсть завжди трохи спадає вниз. Якою буде довжина вовни намальованого котишки — це особистий вибір художника-початківця.

Щоб зрозуміти, як легко намалювати кішку, бажано в якості натури мати живого представника. В мультиплікації коти і маленькі кошенята мають найвищий рейтинг найпопулярніших сюжетів.

Милі створіння живуть майже в кожній родині, їх малюють професійні художники і ті, хто тільки ледь навчився тримати олівець в руках. Всім доступно художня творчість. А грація, незалежність, вдача кішки змушує захоплюватися людство і схилятися перед нею і створювати твори мистецтва!

Фото намальованою кішки