Як намалювати кошеня своїми руками: покрокова інструкція з фото та описом

Майстер-клас для початківців з фото і описом всіх етапів, як намалювати маленького кошеняти своїми руками. Докладний опис, а також схеми створення малюнка фарбами та олівцями.

Кошеня в русі намалювати не так легко, тому перші малюнки зазвичай роблять максимально спрощеними. Наприклад, малюють домашнього вихованця сплячим або стоять на чотирьох лапках. З «натури» кошенят зображують рідко, оскільки вони дуже рухливі.

Але якщо хочеться перемалювати улюбленця, на папір наносять основні контури, а інші деталі додають по пам’яті.

Основні елементи

Щоб намалювати кошеня олівцем, потрібно зрозуміти, з чого він складається». Форми цього домашнього звіра прості: голова – плескатий куля, тіло і лапки – «пузаті» овали, як сардельки. Ще є вуха, що нагадують округлі трикутники. І, звичайно, хвостик.

Начерк зображення кошеня

Перший етап – створення начерку. Потрібно нанести на папір зображення контуру голови – гурток, а потім тулуба – овал. Варто звернути увагу, що у кошенят співвідношення голови до тіла більше, ніж у дорослих кішок. Якщо мультяшний герой, то і овал малюється крупніше.

На основі домальовувати інші елементи: лапи, хвіст, вушка і мордочку. Це простий варіант, якщо хочеться зобразити кошеня, який впевнено стоїть на чотирьох лапках.

Але можна намалювати звіра в іншій позі — наприклад, на спині. Малюнок теж починають зі створення контурів: голови, тіла, лап. Для начерку також використовують колу.

Голова

Поетапна інструкція для початківців передбачає полегшений варіант зображення кошеня. Але якщо хочеться ускладнити малюнок, слід визначитися з напрямком голови. Тоді на папір наносять не тільки коло, але і напрямні, які позначають середину голову і розташування очей.

Наприклад, для сплячого кошеня лінія очей буде ближче до початку мордочки, а перпендикулярно проводять центральну лінію, де буде знаходитися носик. Важливо майже не натискати на олівець, щоб надалі без праці його стерти.

Ключовий момент: для голови малюється не коло — вона повинна бути куляста, об’ємна. Тому якщо потрібно зробити навіть невеликий поворот, з’являються деякі спотворення. Це слід враховувати.

З’єднання частин

Коли промальовані всі частини тіла, їх потрібно з’єднати воєдино. Елементи потрібно «приростити» один до одного. Для цього слід подати, що кошеня ліпиться з пластиліну. Перехід повинен вийти плавний. Якщо, наприклад, голова звіра розташована впівоберта, друге вухо слід «повернути».

Є простий варіант, як намалювати маленького кошеня сидить. Потрібно нанести м’яку вигнуту лінію спину, потім груди і передні лапки (рядком). І після цього промальовується задня нога і хвостик.

Щоб зображення вийшло «живим», важливо майже не використовувати прямі лінії. Та й одна проста дуга не підійде. Важливо, щоб були вигини.

Промальовування мордочки

Ретельно промальовувати мордочку – найважливіше, інші деталі можуть бути і менш точними. Важливо приділити увагу розташуванню очей, носика і рота. Картинки намальованих кошенят тим миліше, ніж більш детально промальована мордочка. Очки і носик розташовують, як правило, в нижній частині голови.

Очі зазвичай малюють практично на одному рівні з носиком: куточки очей і нижня частина носа повинні утворювати тупоугольным трикутник.

Щоб мордочка була виразною, потрібно приділити увагу деталям. Насамперед, промальовувати зіниці: зверху темним, внизу – світла дуга, вгорі – білий відблиск. Можна спростити задачу, зробивши оченята у вигляді дуги.

Чи, навпаки, зробити їх більшими за формою з промальовуванням очних яблук. Потім акуратно навести носик, намітити бровки і ротик. Один з варіантів після промальовування вушок – нанесення смугастого забарвлення на лоб і з боків мордочки.

Вуса краще опрацювати після промальовування вовни. Але намітити їх можна відразу. Вуса можуть бути не тільки чорним, але і білими. В цьому випадку доведеться попрацювати гумкою.

Хвостик

Ще одна рекомендація, як намалювати милого кошеня – звернути увагу на хвостик. Нерідко вимальовують «мітлу», якомога пишніше . Але тонкий хвостик, який стає вузьким до кінця, виглядає витонченіше.

Заключний етап: «шерстяний» контур деталі

Переглядаючи будь-який популярний відео як намалювати кошеня, можна помітити, що найскладніше – це додати деталі. Адже лише після цього звірятко стає реалістичнішим.

Щоб кошеня не був лисим, потрібно «зробити» його вовняним. Спочатку слід акуратно стерти контури. Імітацію вовни створюють невеликими лініями різної довжини і спрямованості.

Монотонна частина – промальовування вовни. Важливо стежити, щоб шерсть розташовувалася вірно, росла в потрібну сторону. Шерстинки не повинні зливатися. Потрібно також обов’язково додати вуса і подушки на лапках. Можна намалювати кігтики. Хочеться, щоб вийшов кошеня-дівчинка? Можна додати яскравий рожевий бантик.

Ускладнення малюнка

Замислюючись, як намалювати простого кошеня, зазвичай вибирають простий олівець. Але таке зображення виглядає блякло, тому бажано використовувати кольорові олівці.

Тіні наносять на ніс і біля нього, і злегка – навколо очей. А ще додаткову затененность роблять на мордашке і під головою. На голову можна нанести лінії, потім їх розтушувати і частково стерти.

Також варто вчинити і з іншими ділянками. Це створить необхідний обсяг. Заключний етап — поглиблення темних ділянок невеликими штрихами.

Коли вже стало зрозуміло, як легко намалювати кошеня, можна ускладнити завдання. Наприклад, створити об’єм: по краях лап, тіла, мордочки. З цією метою використовуються трохи круглі штрихи – від краю до середини по дузі. Тінь додають на лапки під пальцями, над носом – у вигляді трикутника.

Розібравшись з основними елементами, можна вибирати більш складні пози. Наприклад, намалювати кошеня, що грається з м’ячиком. Після зображення головних деталей додають коло – м’ячик, а потім – контур лапок, охоплюють іграшку.

Навколо кошеня можна зобразити предмети. Але речей не повинно бути багато – краще, щоб вони трохи заповнювали загальний фон, але при цьому не перетягували на себе фокус. Фон можна зафарбувати простим олівцем, тоді основний персонаж буде виглядати ефектніше.

Фото намальованого кошеня