Як намалювати квітку: легкий поетапний метод малювання своїми руками

Навчальний майстер-клас з фото та описом, як намалювати красиву квітку своїми руками. Найлегші схеми, покрокова інструкція, і незвичайні ідеї.

Якщо на душі весна, а рука тягнеться до олівця і паперу – цей момент треба «ловити». Нехай навіть навичок ще немає. Адже ніхто не претендує відразу на майстерність Клода Моне, який, як відомо, зобразив одних тільки різнокольорових латаття в двохстах п’ятдесяти варіантах! Та й не за пейзажі адже відразу братися, правда? Можна просто намалювати квітку…

А просто це?

Це питання не повинен злякати натхнення. Хоча багато вважають, що зобразити, наприклад, і квітучий соняшник дуже складно, це не зовсім так. Самостійно освоїти ази в цій справі можна. Потрібно тільки трохи терпіння і уваги до рекомендацій. Ні вік, ні власну думку про своїх здібностях навчанню не перешкода.

А для початку треба зібрати «портфель» художника-початківця: те, що потрібно для малювання олівцем.

Аркуш паперу, олівець…

Матеріал та інструменти новачка – це папір (формат – за бажанням), олівці (прості і кольорові, бажано не менше дванадцяти кольорів), ластик. Зразки – намальовані картинки квітки – не тільки не забороняються, але і вітаються.

Відомо ж, що досягають високого рівня професіоналізму в образотворчому мистецтві художники, як правило, проходять період копіювання шедеврів. Втім, таке правило наслідування працює і в інших сферах людської діяльності.

Перші кроки і – наступні

Взагалі один з важливих порад «першокласникам» в ІЗО – не лінуватися працювати, робити як можна більше олівцевих начерків. Найбільш простих, примітивних. На перших порах кількість – суттєвий момент. Треба набити руку.

І квітучі рослини, до речі, – дуже підходящий для «набивання руки» об’єкт. За ним не важко визначати контури, також нескладно опрацьовувати деталі. Через якийсь час творчі роботи будуть все краще і краще. А поки…

Від того, якою є попередній досвід у вправах на ескізах, у певній мірі буде залежати результат при застосуванні покрокової інструкції для початківців. І від натхнення теж буде залежати. Так що «дихаючи» квітковим ароматом в уяві, треба вірити, що все вийде.

Ну а які етапи? Як намалювати квітку олівцем?

Першим ділом намічають основну масу зображення, після чого працюють над деталями. Треба пам’ятати, що будь-квіточки в основі – та чи інша геометрична фігура. Для отримання об’ємності розподіляють тон. Опрацьовують деталі і, де це потрібно, підсилюють контраст.

Далі – докладно на прикладі конкретного рослини: ромашки.

Ця лагідна краса!..

Неймовірно проста, здавалося б, ромашка. Жовто-біле створення з рівною круглої серединкою і овальними пелюстками. А адже вона дуже «радісна» і «тепла»: з «сонечком» всередині в ангельсько-білому обрамленні!

І «лагідна» – створює умиротворено-радісний настрій. І тому намалювати її – і просто, і складно одночасно. Але про складному краще забути. А, пройнявшись настроєм цього прекрасного творіння, потрібно просто слідувати поетапної інструкції як намалювати квітку.

Раз, два, три, чотири, п’ять…

При малюванні ромашки виконуються по черзі п’ять основних дій. Після чого вона буде практично готова. При бажанні можна буде поліпшити зображення. Але про цих додаткових кроків трохи пізніше.

Отже, до творчості!

Перше. Контур

Слід зобразити на аркуші невеликий овал під нахилом. Це буде те саме «сонечко». Від нього провести досить довгу лінію вниз, причому трохи нерівну – стебло.

Далі витримати пропорції не складе труднощів.

Друге. Зовнішній овал

Тепер треба окреслити простір для пелюсток: то є ще один овал навколо серединки, але – розміром більше. (Так в підсумку вийде куди більш реалістична картинка).

Третє. Пелюстки

Їх малюють, умещая всередині двох овалів. Причому «вміщати» треба акуратно (результат багато в чому буде залежати від цього), намагатися дотримуватися рівномірність ширини пелюсточок. Обрамлення-пелюстки «кріпити» треба строго до «сонечка»-серединці.

Четверте. Листя

Перед тим, як малювати листочки, прибирають гумкою тепер уже непотрібні лінії, «звільняючи» пелюстки від олівцевих кордонів.

Листочки «кріплять до готового стеблу по обидві сторони – різних розмірів, але невеликі. Кінчики їх загострюють. Всередині малюють прожилки.

П’яте. Розфарбовування

З серединки робиться «сонечко»: вона забарвлюється в жовтий колір. Пелюсточки залишаються білими. Стебло і листочки ромашки «вбирають» в колір світло-зелений.

Обсяг й тіні…

Якщо виконати до цього моменту все в точності, як описано, то можна переконатися, як легко намалювати квітку.

Але межі досконалості немає, і при бажанні зображення рослини можна поліпшити.

Для цього потрібні помаранчевий, блакитний і темно-зелений олівці.

Щоб додати об’єм серцевині, «додають» помаранчевого кольору: наносять його в нижній частині серединки.

Тінь на пелюсточках отримують за допомогою нанесення на них (ближче до серцевини) блакитного кольору. Для контрасту дуже легко блакитним олівцем обводять по краешкам пелюсточок. Прожилки листя розфарбовують темно-зеленим олівцем, а також трохи додають цього кольору в середину листків і стебла.

Малюнок сонячної ромашки готовий!

Якщо є бажання зробити картинку ще більш ефектною, можна помістити поруч зі своїм твором додатково кілька квіточок: букет завжди виглядає цікавіше…

Фото поради, як намалювати квітку