Як намалювати маму своїми руками поетапно: майстер-клас для початківців з фото та описом

Великий вибір ідей щодо створення красивих малюнків своїми руками. Легкий урок для початківців, з докладним описом, як намалювати маму олівцями або фарбами.

Для зображення мами, як правило, вибирають жанр портрета. Але найголовніше в такому малюнку – схожість з оригіналом. Перед написанням портрета треба згадати основні риси: вираз і колір очей, позу, манери, відтінок губ та брів, довжину волосся і форму зачіски.

Ці деталі зроблять зображення більш впізнаваним. Якщо є навички малювання, можна передати і відтінки настрою мами.

Основні інструменти

Для малювання потрібні прості інструменти: простий олівець, гумка, папір. Потрібно подбати про стандартному аркуші паперу формату А4.

Олівець – найпоширеніший інструмент для будь-якого малюнка. Він підійде як для простого портрета, так і для ускладненого. Для підготовчого ескізу переважно дуже тонкий грифель, а для складного зображення – більш широкий м’який.

Для розфарбовування підійдуть кольорові олівці або фломастери. Можна використовувати фарби, кольорові олівці, воскові олівці, пастель і будь-які інші інструменти.

Іноді поєднують кілька матеріалів, але в цьому випадку потрібно добре розуміти особливості роботи з ними.

Способи малювання портрета

Написання гарного портрета, який передає схожість в деталях – непросте завдання навіть для досвідчених художників. А якщо людина вперше малює в цьому жанрі, можуть виникнути складності. Але існують способи, як легко намалювати маму, навіть якщо будуть труднощі.

Перший варіант – взяти фотографію мами (бажано побільше), щоб добре було видно деталі. Фото потрібно піднести до вікна на світло, а потім накрити тонким альбомного аркушем паперу. Залишається лише обвести контури олівцем. Якщо є калька, можна навіть до вікна не прикладати, а просто навести основні лінії.

Другий метод – поділити фотографію мами на квадраті. Це можна зробити прямо на екрані комп’ютера (у цифровому форматі) або попередньо роздрукувати знімок. Орієнтуючись на квадрати, виявиться досить просто намалювати маму. «Хитрим» методом користуються і художники, щоб точніше передати пропорції особи.

Якщо не стоїть мета ретельно передати деталі, для початківця підійде покрокова інструкція. Головне – зробити потрібні акценти, щоб мама себе дізналася. А якщо захочеться зробити більш точне зображення, варто розібратися з основами малювання особи та пропорцій голови людини.

Створення начерку

Спочатку олівцем потрібно позначити елементи. Є два основних варіанти зображення мами – силует по пояс або по плечі. Необов’язково наносити олівцевий ескіз (хоча малюнок вийде реальніше) – іноді відразу малюють аквареллю.

Щоб не розсіюється увага, у фокусі повинна знаходитися особа (насамперед, очі). Але для виразності портрета малюють плечі, тіло по пояс. Іноді малюють руки, якщо вони важливі для композиції. Наприклад, мама може тримати букет троянд.

Покрокова інструкція для початківців проста: потрібно окреслити овал (для обличчя), шию (дві плавні лінії), плечі. Верх залишають незамкнутим – там буде зачіска. Вгорі овал повинен бути злегка розширеним. Умовно його поділяють на три рівні частини, використовуючи горизонтальні лінії (лінія волосся, очей, рота).

Зображення особи

Малювати по пам’яті складно, тому зручніше малювати з опорою на фото. Також заздалегідь можна роздрукувати картки, де зображено, як малювати певні частини обличчя. Підказки спростять задачу.

На альбомному аркуші особа вже має бути розділене горизонтальними лініями (на 3 частини). Наступний крок – промальовування очей (вибір форми, райдужка, зіниця). Форма може бути різною: круглої, мигдалеподібної, вузькою мигдалеподібної. Очі бувають широко або близько посадженими, куточки – опущеними або піднятими.

Поетапна інструкція як намалювати маму, звичайно, припускає зображення носа. Можна зробити його акуратним – у вигляді двох рисок.

Трохи нижче – губи і легка лінія над підборіддям. Залишається промальовувати вуха – вони повинні розташовуватися на рівні очей. Зачіска повинна відповідати тій, що у мами.

Одяг і деталі

Зазвичай в портреті частково видно одяг. Це може бути акуратний комір, частина сукні або кофти. Доречно додати прикраси – наприклад, намиста або сережки.

Залишається підправити контури і додати додаткові елементи. Варто промальовувати райдужну оболонку очей зіниці, додати вії, родимі плямки та інші особливості.


Як розфарбувати потре

Зображення розфарбовується поетапно. Процес заповнення картинки кольором нескладний, але важливо вірно підібрати відтінок обличчя.

Розфарбовують з малопомітних ділянок, потім переходять до центру. Щоб голова вийшла об’ємною, під підборіддям на шию наносять півколо більш темного відтінку.

Як передати схожість

Розуміючи, як намалювати маму олівцем, важливо не забувати про самому головному моменті – подібності з оригіналом (не тільки зовнішніх, але й психологічних).

Заради цього розглядають форму голови, розраховують пропорції обличчя та його деталей. Для психологічного згадують звички, головні риси характеру, уподобання.

Ускладнення завдання

Якщо хочеться ускладнити завдання, можна намалювати портрет так, як це роблять художники. Вони розрізняють два варіанти. Перший – формальний портрет, де чоловік зображений у положенні згідно з своїм родом діяльності. В даному випадку, це «робота» мамою. Великий акцент роблять на композицію і оточення.

У другому випадку людини зображують за виконанням повсякденної роботи у звичному оточенні. Поза повинна бути довільна, природна. Цей спосіб малювання з’явився завдяки моментальній фотографії. Але такі намальовані картинки мами вимагають майстерності.

Фото малюнка — мама