Як намалювати машину своїми руками покроково: майстер-клас з фото та описом

Покрокова інструкція для початківців, з фото і повним описом, як намалювати машину своїми руками. Легкі схеми малювання, незвичайні ідеї від художника.

Процес малювання автомобіля може здатися досить складним для початківців, але це не так. Чіткі стандартизовані форми і пропорції дозволяють швидко намалювати ескіз машини і більше часу приділити зображенню деталей.

Необхідні матеріали та інструменти

насамперед необхідно визначитися, якої складності буде малюнок і чим ви будете його малювати. Плануючи, як намалювати машину олівцем, необхідно підготувати:

 • набір олівців зі стрижнями різної твердості;
 • картон для новачків або папір, стійку до частого впливу гумки;
 • ластик.

Якщо ж малювання виконується фарбами, маркерами або фломастерами, то олівці все одно знадобляться. І не забудьте серветки для рук.

найпростіший спосіб намалювати будь-яке авто

Покрокова інструкція для початківців:

 1. Креслимо прямокутник, він стане основою машинки, ним визначається розмір автомобіля.
 2. Вертикальною лінією поділяємо прямокутник на дві частини: передню і задню, горизонтальною лінією – на верх і низ.
 3. Промальовуємо великі деталі: лінії дверей і стекол, вигини над колесами.
 4. Малюємо фари, дверні ручки, колеса і диски машини.
 5. Якщо це вантажівка, малюємо його кузов.
 6. Коли схематично машина придбала бажані обриси, починаємо її розфарбування або створення тіньових переходів олівцем, якщо це однотонне зображення.

Така машинка буде мати вигляд збоку, намалювати її в анфас дещо складніше.

Покроковий малюнок спортивного авто

Вершиною майстерності вважається малювання спортивних авто, їх хижі ковзні обриси залучають і дорослих, і дітей. Поетапна інструкція як намалювати машину виглядає наступним чином.

Спочатку малюємо прямокутник приблизно необхідного розміру, залишаючи на аркуші паперу багато місця навколо майбутнього малюнка. З лівого краю малюємо лінію з нахилом вправо — вона стане передом авто.

Від кінцевої точки праворуч цієї лінії малюємо ще одну вгору — це буде задня частина автомобіля і вона повинна бути як мінімум мати подвійну довжину попередньої. З’єднуємо між собою контури, які знаходяться з обох сторін, хвилястою лінією, що зображає верх машини.

Тепер малюємо колеса – по дві окружності, одна у іншій. Надаємо корпусу закінченість, промальовуючи дуги над колесами. Малюємо дверні і лобове скло машини, її бампер, наскільки його видно з обраного ракурсу. У процесі малювання стежимо за пропорціями машини, обтічністю і достовірністю ескізу.

Потім ми окреслюємо двері автомобіля, передні ліхтарі, а також контури верху.

Промальовуємо деталі, що додають достовірність – ручки, дзеркала, можливо дверні скла з іншого боку, просвічують через лобове скло, фари і підфарники.

Якщо контурний малюнок сподобався і ви переконалися, як легко намалювати машину, можна приступати до розфарбовування. Оскільки спортивне авто, то на ньому можна нанести напис «Формули 1» або намалювати емблему виробника.

Малюємо мультяшну машинку

Для початку потрібно уважно придивитися до мультфільму. Всі деталі не є обов’язковими, але вам необхідно побачити зображення рухомого автомобіля.

І для цього детального розгляду тільки статичного зображення явно недостатньо. Адже при малюванні на площині навіть самих примітивних об’ємних форм необхідно уявляти собі ті частини об’єкта, які приховані. Тільки так ви отримаєте пропорційний малюнок.

Візьмемо, наприклад, Блискавка Макквін. Насамперед, вам потрібно намалювати великі складові, а потім промальовувати деталі. Порядок роботи такий:

 • корпус;
 • колеса;
 • посмішка і очі;
 • промальовування капота і дверей;
 • малювання дрібних деталей – ліхтарів написів, наклейок.

У будь-якому випадку головне дотримати пропорції, тільки тоді вдасться просто намалювати машину без зайвих витрат часу.

Розфарбування намальованою машини

Візьміть вибрані засоби для малювання та починайте наносити колірні елементи на готовий малюнок. Можна почати з фону. Намалюйте дорогу, навколишній пейзаж, різні деталі. Машину можна розфарбувати як подобається, диски коліс в яскраво-сірий колір, шини зробити чорного кольору.

Скляні деталі можна пофарбувати в небесно-блакитний колір, ніби небо в них відображається. Залишилися тільки фари — зображуємо їх світяться, для чого використовуємо олівці або фарби з блискітками, або вимкненими, тоді вони будуть світло-сірого кольору.

Розфарбування фарбами

– Яку техніку малювання ви не вибрали, рекомендації до розфарбуванні будуть однаковими. У першу чергу потрібно пофарбувати корпус машини. Не фарбуйте відразу одним кольором, необхідно промальовувати відтінки і відблиски.

Необхідно їх промальовувати не одним кольором, а плавним градієнтом з дотриманням класичних кольорів як у мультфільмі. Після розмальовки корпусу переходите до нанесення всієї необхідної атрибутики. Стиль машинки необхідно зберегти, щоб малюнок виглядав як мультяшний персонаж. Залишилося намалювати чорний контур.

Розфарбування аерографом

Перевага використання аерографа в тому, що ви можете домогтися плавних і природних переходів кольору. Намальовані картинки машини цим інструментом виглядають дуже ефектно.

Застосовуючи градієнтні переходи з допомогою аерографа, потрібно продумати, які ділянки машини будуть найбільш яскравими. Це ті місця, де нанесення фарби повинно бути мінімальним.

При нанесенні фарби аерографом, щоб не запорошити непотрібні ділянки, можна використовувати малярну фольгу (для чітких меж) або обрізки паперу необхідної форми.

Фото намальованою машини