Як намалювати портрет поетапно олівцем: майстер-клас для початківців

Покрокова інструкція з фото і описом, як намалювати точний портрет своїми руками. Схеми створення малюнків олівцем, фото, незвичайні ідеї і рекомендації.

Початківці художники повинні мати уявлення про будову скелета і мускулатури людини. Тільки в такому випадку, зображення людей і портретів буде пропорційним і реалістичним.

Готові намальовані картинки портрет стануть відмінними помічниками в процесі малювання. Старанно дотримуючись інструкції, навіть новачок у сфері малювання навчиться якісно зображати портрети.

Що таке портрет?

Портрет – це зображення голови людини, де увага акцентується на обличчі. Існує один з видів портретів, де людина зображується на повний зріст, але він менш популярний.

Портрети можна малювати різними техніками, навіть новачки можуть навчитися цьому, використовуючи поетапну інструкцію як намалювати портрет і дотримуючись обраної техніки.

Інструменти для малювання

Для початку необхідно підготувати невеликий список найнеобхідніших інструментів.

  1. Аркуш паперу.
  2. Прості олівці з різними типами м’якості.
  3. Ластик або електрична стерка.

Якщо ви малюєте портрет перший раз, беріть найпростіші моделі за основу. Не варто ускладнювати собі роботу, так як позитивний результат приходить з досвідом.

Об’ємна форма

Багато починаючі художники роблять помилку, зображуючи портрети по контуру і не помічаючи обсягу. Всі частини особи мають обсяг і форму, тому не можна орієнтуватися тільки на контури, портрет вийде плоским.

Для того, щоб зрозуміти об’ємне будова особи, використовуються геометричні форми. Потрібно навчитися визначати обсяг кожної частини обличчя, усвідомлюючи, що форми можуть бути досить складними.

Основа форми голови

Основою форми голови є череп. Від його вигинів залежать всі контури і форми частин обличчя. Череп може мати складну форму, але щоб навчитися правильно малювати портрети, необхідно вивчити будову черепа і вміти співвідносити його вигини з іншими рисами обличчя.

Детальна покрокова інструкція для початківців стане вашим найкращим помічником у цій справі. Череп має мозковий і лицевий відділ, його форму необхідно зображати у вигляді куба – фронтальна сторона, бічні частини, потилична частина, склепіння черепа і верхівка.

Чим малюють портрети?

Туш чорного кольору – цей матеріал часто використовується художниками. Вона наноситься пером, також можна використовувати кисть. У такому випадку краще використовувати щільний папір з гладкою поверхнею.

Акварель також прекрасно підходить для малювання портретів. Але з допомогою акварелі складніше передавати тони, для малювання використовується міцна щільний папір.

Прості олівці різної м’якості з широкими і тонкими грифелями. Вони часто використовуються для ескізів і є одним з найпоширеніших інструментів.

Типи портретів

Перед тим, як відповісти на питання – як легко намалювати портрет, необхідно знати, що портрети діляться на два типи.

  1. Неформальний портрет – людина зображується в простій природній позі, можливо, за виконанням якої-небудь роботи або за читанням книги.
  2. Формальний портрет – зображується в тому положенні, яке відображає рід його діяльності.

Просте зображення портрета

Ці корисні поради допоможуть зробити перший крок у зображенні портретів.

  • — Почати необхідно з загального нарису. Не забувайте представляти контур голови за допомогою геометричних фігур;
  • — Уявіть розташування всіх частин портрети – голови, шиї і плечей;
  • — Після зображення контуру, малюйте частини обличчя, розбивши його на зони. Не забувайте дотримуватися пропорції;
  • — Після цього зображуються більш дрібні деталі і переходи тіней;

Ці рекомендації допоможуть просто намалювати портрет і мати уявлення про те, з чого треба починати.

Освітлення

Якщо ви малюєте портрет з натури, необхідно приділити достатню увагу висвітленню. Світло повинне бути розсіяним, джерело повинен бути єдиним, це можуть бути софіти або сонячне світло. Він повинен знаходитися трохи вище людини, з боку.

не Можна використовувати пряме яскраве світло, так як в такому випадку, художник побачить всі зморшки і це може негативно позначитися на загальному вигляді готового портрета.

Штриховка портрета

Як намалювати портрет олівцем? Для цього необхідно використовувати метод штрихування, який зробить об’ємним зображенням. Не можна випускати з уваги закон світлотіні – зображення відблисків, квітів, все це має величезне значення.

Тіні і півтіні бувають на западинах очей, під підборіддям, в носогубной складці, одна сторона особи також може бути світліше або темніше іншої. Олівці необхідно використовувати різного ступеня жорсткості, від твердого до м’якого грифеля.

Портрет по фотографії

Не кожна модель може позувати годинами, саме тому дуже зручно малювати портрети з фотографіями. Фотографія фіксує рух особи і емоції людини, які залишаються незмінними. Саме тому їх легко зобразити на папері.

Модель не буде крутитися, втомлюватися і міняти позицію, метод малювання портрету з фотографії відмінно підходить новачкам.

Не потрібно копіювати фото до найдрібніших подробиць, використовуйте олівець, щоб виправити огріхи і прибрати дрібні дефекти. Фотографія не є точною копією реальності, кольори можуть спотворюватися, тому необхідно враховувати це при нанесенні тіней.

Звичайно ж, ніщо не замінить малювання портрета з натури, але фотографія може дуже стане в нагоді в цій справі. Більше практикуйтеся, вивчіть головні правила малювання портретів і тоді результат не змусить себе довго чекати.

Фото намальованого портрета