Як намалювати вазу покроково олівцем: майстер-клас для дітей з фото та описом

Урок малювання з докладним описом, як намалювати вазу своїми руками. Легкі схеми створення оригінальних малюнків в домашніх умовах.

У цій статті ви дізнаєтеся як намалювати вазу, глечик, глечик інші подібні судини. Судини можна використовувати для натюрмортів та інших картин.

Підготовка натури

Щоб було простіше малювати скляні та глиняні судини, краще використовувати натуру. Намальовані олівцем склянки, вази, підставки для фруктів зображуються за однаковим принципом.

Якщо ви тільки вчитеся малювати, візьміть прямокутний глечик або склянку без зайвого декору і складних деталей.

Осьові лінії

Поетапне малювання вази починається з нанесення осьових ліній.

Спочатку наносять вертикальну лінію. Вона буде розділяти посудину навпіл.

Другим етапом наносять горизонтальні лінії. Їх потрібно проводити в місці кожного виступу і западини. Поєднавши крайні точки цих відрізків, одержуємо точну достовірну форму судини.

Форма

Кожна ваза або склянку схожа за формою на одну з простих геометричних фігур. Складні об’єкти можна розділити на кілька частин, кожна з яких відповідає фігурі. Такий прийом можна використовувати, щоб достовірніше зобразити вазу з овальним підставою і вузьким горлечком-прямокутником.

Плавні лінії

Щоб намалювати вазу олівцем, гострі кути і місця стиків фігур, які ви малювали на попередньому етапі, потрібно згладити. Так ваза стане більш витонченою і акуратною.

Горизонтальні лінії виходять більш об’ємними, їх малюють не прямими, а у вигляді овалів. Вигляд овалу повинні мати денце і всі опуклі частини посудини.

Після того як ви додали вазі остаточну форму, можна витерти всі допоміжні лінії гумкою.

Світло і тінь

Щоб малюнок вийшов об’ємним, потрібно точно визначити джерело світла. У найближчій до цього місця точки буде розташовуватися самий світлий ділянку вази. У протилежній частині посудини буде знаходитися тіньова, сама темна сторона.

Якщо вам складно визначитися з напрямком світла, можна зобразити промені світла схематичними олівцевими лініями.

Ваза з квітами

Тепер розберемося, як намалювати квіти у вазі.

1. Проведіть вертикальну вісь і дві горизонтальні лінії, що позначають ширину дна і шийки вази.

2. У верхній частині намалюйте овал-горлечко і овал в самій широкій частині вази.

3. Проведіть лінії від шийки до вузької частини вази.

4. Плавними лініями позначте боки судини і з’єднайте з дном.

5. Намалюйте контури квітів і листя. Вони повинні знаходитися не тільки над шийкою вази, але і ховатися за нею чи перебуває на ній.

6. Прикрасьте вазу. Використовуйте штрихи середньої довжини, щоб показати відображення світла від поверхні судини.

7. Не забудьте залишити не зафарбоване місце відблиску на вазі. Затемніть тіньові місця за допомогою олівця більш темного кольору або сильніше натискаючи на олівець основного відтінку.

8. Прикрасьте квіти і листя. Щоб картинка була схожою на оригінал, використовуйте кілька відтінків кожного кольору. В затемнений місцях використовуйте більш темний тон, а в блікових – світлий.

Ваза з фруктами

Тепер ви дізнаєтеся, як намалювати поетапно вазу з фруктами.

1. Зробіть компонування натюрморту. Для цього проведіть приблизно по центру аркуша дві перпендикулярні лінії. Трохи нижче горизонтальної смуги проведіть ще одну, він позначить поверхню столу.

2. Відразу під основний горизонтальною віссю проведіть перевернуту дугу. Це буде верхівка чаші фруктової вази. Відступивши пару сантиметрів, проведіть паралельну дугу, з’єднайте дуги вертикальними лініями.

3. Ваза буде стояти на тонкій високій ніжці. Уздовж вертикальної осі проведіть дві лінії, донизу ніжка повинна трохи розширюватися.

4. Підстава ніжки потрібно зобразити у вигляді овалу.

5. Наведіть точні контури вази і витріть допоміжні лінії.

6. Намітьте розташування фруктів у вазі. Це можна зробити тонкими додатковими лініями. Фрукти повинні розташовуватися рівномірно і не скупчуватися в однієї сторони. Обсягу натюрморту надають листя або ягоди, що звисають з краю вази.

7. Кожен фрукт прорисуйте окремо. Вони необов’язково повинні бути ідеальної форми, адже в житті не буває сферичних яблук.

8. Намітьте напрямок променів світла, позначте тіньові і полиски зони на вазі і фруктах, тінь від вази на столі. Фрукти не такі глянцеві, як ваза, тому відблиски на них повинні мати менший розмір.

Корисні поради

Якщо ви пробуєте малювати вази або глечики, але у вас весь час не виходить, не поспішайте звинувачувати себе у відсутності таланту. Можливо, навколо вас панує не та атмосфера.

Прислухайтеся до порад художників, що потрібно зробити, щоб малюнок вийшов:

  • · Сконцентруйтеся. Щоб малювання, що називається, йшло, вас нічого не повинно відволікати. У тому числі листування в месенджерах або розмови домочадців.
  • · Організуйте хороше освітлення. Це особливо важливо, якщо ви малюєте з натури. Якщо природного світла не вистачає, увімкніть лампу поблизу з об’єктом. Найкраще малювати в сонячний день.
  • · Періодично відходьте від аркуша з малюнком на 1,5-2 метри. Так ви швидше помітите свої помилки.
  • · Готову роботу відкладіть хоча б на 1 день. Коли погляд відвикне від малюнка, він швидше помітить недоліки, які можна виправити.

Намалювати вазу або глечик може навіть школяр, настільки це просто. Якщо ви хочете, щоб посудину на вашому малюнку був схожий не на ілюстрацію, а на картину, доведеться постаратися. Можливо, ви зробите не один ескіз і начерк, але наполеглива праця обов’язково приведе вас до потрібного результату.

Фото поради, як намалювати вазу