Як намалювати зайця або кролика поетапно олівцем: майстер-клас для дітей

Проста інструкція з фото і покроковим керівництвом, як намалювати зайчика своїми руками. Огляд кращих ідей і перевірених схем для створення малюнків своїми руками.

Всі діти, та й дорослі люблять і милих пухнастих зайчиків. Це, мабуть, одне з найбільш пізнаваних диких тварин, образ якого зустрічається у багатьох сферах діяльності: від мультфільмів до одягу і аксесуарів. Не залишилася осторонь і живопис: заєць дуже часто присутній на картинах як професійних художників, так і початківців.

Цей звір володіє характерними рисами, які легко відобразити в малюнку: довгі вуха, сильні ноги, цілий хвіст і пухнаста шерсть. Нерідко його зображають разом з морквою. Для розвитку своїх художніх здібностей варто вивчити, як легко намалювати зайця різними способами. В основному буде застосовуватися олівець, як кращий інструмент контурних зображень.

Загальні правила малювання олівцем

Багато починаючі художники хочуть дізнатися, як намалювати зайця олівцем. Варто згадати основні принципи, якими необхідно керуватися для отримання хороших результатів:

  • Найкраще застосовувати олівці, які мають середній м’якістю. У разі використання м’яких олівців буде з’являтися бруд, особливо це актуально для початківців, які не звикли тримати руку на вазі.
  • Насамперед створюється каркас малюнка з елементарних геометричних фігур. Початкові штрихи завжди легкі, без натиску, щоб можна було без проблем виправити помилки, що виникають.
  • Варто пам’ятати, що надмірний натиск на папір деформує її, і надалі не вдасться працювати з кольоровими олівцями (будуть з’являтися білі смуги).
  • Хорошим радою буде вчитися спостерігати за живими зайцями. Спостережливість – це одна з найважливіших якостей живописця. Фотографії тварин також стануть хорошою альтернативою.

Малюнок зайця олівцем поетапно

Зобразити з допомогою олівця зайця нескладно, якщо робити все по кроках. У запропонованій схемі можна побачити, як намалювати зайця поетапно.

Крок 1. З допомогою простих геометричних фігур створюємо заготівлю малюнка зайця. Голова буде представлена кулею, тіло – овалом, а пряма є поверхнею, на якій сидить тварина.

Крок 2. Тут відбувається подальша деталізація. Необхідно нанести осі, домалювати лапи, вуха і хвіст. На цьому етапі також деталізується обличчя.

Крок 3. Настав час прибирати допоміжні лінії, додавати шерстку на потрібні частини малюнка (груди, обличчя і хвіст), а також додати деталей лап.

Крок 4. Останній етап, на якому заєць отримує шерсть, очі стають більш реалістичними, малюнок набуває закінченого вигляду.

Спосіб намалювати зайця, доступний навіть дитині

Якщо дитина проявляє інтерес до живопису, то це прагнення потрібно зміцнювати і підтримувати.

Кращий спосіб – це дозволити юному художнику самому реалізовувати свої амбіції. Для цього існує безліч методів. На прикладі одного з них можна побачити, як намалювати зайця дитині без особливих труднощів.

Крок 1. На початку, як звичайно, простими фігурами намічається малюнок зайця. Голова представлена маленьким колом, а тулуб – кругом побільше. Двома невеликими овалами малюються вуха. Вже на цьому етапі дитина з хорошою уявою дізнається зайця і загориться ще більшим ентузіазмом.

Крок 2. Додається задня лапа з допомогою кулі. Маленькі овали – це майбутні лапи, також не треба забувати про хвіст, який з’являється уже на цьому кроці, після чого заєць наполовину готовий.

Крок 3. Тут з’являється нова геометрична фігура – трикутник, який представляє ніс тварини. Дорисовываются деталі особи у вигляді щік, очей і вусів. Як фінальний штрих, з’являється фрагмент правої задньої лапи у вигляді маленького овалу. Зрозумівши, як легко намалювати зайця, дитина ще більше повірить у свої сили і захопиться живописом.

Малюнок зайця з «Ну, постривай!» олівцями і фломастерами

У мультфільмі «Ну, постривай!» можна побачити одного з найвідоміших персонажів-зайців. Тому особливо цікаво його малювати, представляючи себе художником-мультиплікатором.

Подібні малюнки легше виконувати, якщо зібрати набір стоп-кадрів і уважно розглянути всі деталі персонажа. Це дозволить його «відчути» і краще відобразити на папері. У вигляді послідовних етапів представлено, як намалювати зайця поетапно.

Крок 1. Насамперед з допомогою простих фігур потрібно намітити силует зайця. Обличчя і тулуб представлені овалами, лінії відображають руки, ноги і вуха. Представлений заєць крокує, тому ноги зігнуті, а тіло злегка нахилене.

Крок 2. Настав час намалювати особа зайця. На зображенні з’являються очі, рот і ніс. Для малювання мультиплікаційних персонажів дуже важливо правильно відобразити емоцію, тому варто ретельно намалювати все дрібниці, такі як вигин губ, розмір і форма носа, особливу увагу приділити очам. Також при необхідності уточнюються жести персонажа (в даному випадку це затиснутий кулак і розкрита долоня).

Крок 3. Фломастером обводяться всі контури, після чого необхідно стерти допоміжні лінії від олівця.

Крок 4. Необхідно намалювати малюнок зайця в кольорі, значить слід приступити до розфарбовування. Це можна робити олівцями або фломастерами, в залежності від уподобань. При цьому потрібно стежити за відповідністю кольору одягу і вовни персонажа з мультфільму.

Крок 5. Для «пожвавлення» картинки на задньому фоні малюються декорації. Це може бути, наприклад, парк. Також в руки персонажу містяться які-небудь предмети, що підходять під ситуацію, наприклад, повітряні кулі.

Крок 6. Фінальний крок, на якому відбувається розфарбовування фону і декорацій. У разі необхідності контуром виділяються окремі об’єкти (наприклад, дерева).

Малюнок зайця, що тікає олівцем і фломастером

Заєць відомий, не в останню чергу, своєю активністю і швидким бігом. Тим цікавіше навчитися зображати його в динамічному стані. Даний спосіб вже відноситься до більш складним, але все ще доступний для освоєння новачками.

Крок 1. Зображуватися буде динаміка тварини, що вважається більш вимогливим до виконання. Тому на початку необхідно розмітити зону, в якій буде перебувати заєць. Це робиться легкими штрихами. Область являє собою прямокутник.

Крок 2. За вже відомим принципом проводиться розмітка зображення за допомогою простих геометричних ліній, вписуючи зайця в прямокутник.

Крок 3. На цьому етапі потрібно більш детально намалювати особа зайця і лапи. З’являються очей, ніс і рот. Також формуються вигини живота і спини.

Крок 4. Видаляються допоміжні лінії, а також за допомогою ластику готуються місця, де найбільше хутра, а саме спина, щоки, хвіст.

Крок 5. Наступний етап – штрихування. Всі частини тіла зайця штрихуются для надання подібності з вовною. Дану техніку можна побачити на прикладі штрихування вуха. Подібним чином відбувається штрихування всіх інших частин зайця.

Крок 6. Заєць майже готовий, залишилося фломастером обвести контури обличчя, ніг і вух. Можливо також виділити окремі області хутра, найбільш пухнасті. Наприкінці виділяються очей, ніс і вуса.

Крок 7. Необхідно намалювати декорації у вигляді рослин, дерев, можливо, річки. В даному випадку заєць біжить під дощем, що і слід відобразити в зображенні декорацій. На цьому етапі слід розфарбувати очей.

Крок 8. Завершення малюнка у вигляді розмальовування декорацій фломастерами або олівцями. Для глибини кольору необхідно взяти кілька відтінків зеленого і синього. Намалювати малюнок зайця в динаміці нескладно, слідуючи цим докладним кроків.

Малюнок зайця з вухами, опущеними вниз

Як намалювати зайця олівцем за короткий час, представлений у вигляді трьох кроків.

Крок 1. Необхідно намітити контур зайця з допомогою простих фігур. Голова у вигляді кола, тулуб – коло з нерівними краями.

Крок 2. Додати 3 лапи і вуха опущені.

Крок 3. На цьому етапі відбувається деталізація особи зайця (очей, носа і рота), також слід додати штрихи до лап.

Крок 4. Стає видно шерсть на животі зайця, на обличчя потрібно додати вуса, деталізувати очі.

Крок 5. Для завершення малюнка необхідно заштрихувати обличчя і задню частину зайця, розфарбувати деталі, такі як ніс, лапи і очей.

Експрес-малюнок зайця за 15 секунд

У вигляді бонусу буде представлений напівжартівливий спосіб малювання зайця, що показує, як намалювати зайця дитині без особливих труднощів. Подібний малюнок можна виконати дуже швидко.

Крок 1. Малюються вуха, не відриваючи олівець від паперу.

Крок 2. Одним рухом потрібно домалювати голову зайця.

Крок 3. Слід намалювати ніс, вуса і 2 очі.

Крок 4. Ну і який же заєць без посмішки! Необхідно провести лінію вздовж підборіддя і додати зуби. Малюнок готовий.

Фото поради, як намалювати зайця