Як намалювати зірку покроково олівцем: прості схеми малювання для початківців

Майстер-клас з покроковим керівництвом, як намалювати зірку будь-якої складності своїми руками. Схема створення малюнка, огляд незвичайних ідей + фото з прикладами.

Є кілька способів намалювати п’ятикутну зірку. Комусь до душі доведеться варіант з простим олівцем, любителі точності і акуратності в усьому виберуть варіант з лінійкою, володарі циркуля можуть зробити малюнок з допомогою цього інструменту. Читайте, вибирайте та малюйте зірку без праці!

Які засоби будуть потрібні

Набір приладдя для малюнка залежить від способу, за допомогою якого буде намальована зірка:

 • Простий карандаш
 • Ластик
 • Линейка
 • Циркуль
 • Транспортир
 • Кольорові олівці або фарби
 • Шаблон зірки
 • Циркуль також замінюють будь круглим предметом

Зірка за шаблоном

Намалювати зірку олівцем по шаблону – це найпростіший варіант. Шаблон можна знайти де завгодно і якого розміру потрібно. Цей спосіб добре підійде для тих, кому потрібно кілька однотипних примірників, наприклад, для прикраси приміщення.

Часто застосовують шаблон і в швейних виробах або ліпних, коли точність вкрай важлива. Однак малювання зірки за шаблоном не є єдиним варіантом.

Малюємо зірку в кілька кроків

Малювання зірки за шаблоном так само просто, як намалювати зірку поетапно. Цей спосіб підійде для тих, хто не вміє малювати зірку або малює її не так рівно.

Для початку на аркуші паперу потрібно намалювати коло. Можна малювати коло по шаблону, наприклад, взявши склянку, або використовувати циркуль, якщо він є. Якщо добре виходить, коло можна намалювати і від руки.

Потім коло потрібно поділити на чотири частини ледь помітними лініями. Лініями товщі потрібно поділити коло на п’ять частин, які повинні бути рівні один одному. Тут краще не довіряти власним окоміру і скористатися транспортиром.

Від вертикальної прямої потрібно відміряти рівно 72 градуси по обидва боки. Процес потрібно повторити далі, поки вся окружність не поділиться на п’ять частин.

Тепер можна з’єднувати відрізки. Із з’єднаних ліній виходить зірка.

Щоб на аркуші залишилася тільки одна зірка, зайві допоміжні лінії потрібно стерти гумкою.

Малюємо зірку за допомогою лінійки

Намалювати зірку з лінійкою так само досить легко. Щоб дізнатися, як намалювати зірку за допомогою лінійки, потрібно повторити кілька простих кроків.

У першому етапі проводяться дві паралельні прямі. Їх довжина буде визначатися розміром готової зірки. Посередині прямих ліній потрібно провести вертикальну.

На другому етапі на першій прямій відзначаються дві точки, відстань між ними повинна бути рівною. Цей крок повторюється на іншій лінії.

Наступним кроком буде визначення вершини зірки. На цьому місці ставиться крапка.

Тепер залишилось лише з’єднати всі частини зірки. Малюнок готовий!

Є ще один спосіб, щоб намалювати зірку з допомогою лінійки. Олівцем по лінійці потрібно прокреслити кілька ліній, щоб вийшла п’ятикутна фігура. Краще робити тонкі лінії олівцем, тому що це основа, і зайве потрібно буде потім прати.

Тепер залишається провести лінії до протилежних кутах. Коли вони проведені, потрібно з’єднати точки так, щоб на листку вийшла намальована зірка. Зайві лінії основи прибрати.

Два способи, щоб намалювати зірку з лінійкою. Можна вибрати будь-який з них.

Об’ємна зірка

Об’ємної зірка виходить за рахунок гри тіней. Потрібно пофарбувати зірку так, щоб частина її була світлою, а частина темною.

Перед цим потрібно намалювати саму зірку. Робиться це так:

 1. На папері треба накреслити коло. Зробити це можна вже знайомим способом — за допомогою циркуля або обвівши якийсь круглий предмет
 2. Коло ділиться на п’ять однакових частин
 3. Проводяться лінії і з’єднуються всі точки, щоб в результаті вийшла зірка
 4. Тепер потрібно знайти центр фігури і від нього провести лінії до кожного кутку зірки. Виходить, що кожна кінцівка зірки буде складатися з двох частин, а сама зірка з десяти частин.
 5. Залишається тільки розфарбувати зірку. Одну частину кожної кінцівки потрібно розфарбувати темним кольором, а іншу світлою.

Так виходить об’ємна зірка на папері.

Малюємо зірку з допомогою літери

Є ще один простий спосіб виконання, який багато практикували в дитинстві і вчилися малювати зірку саме за допомогою нього. Можна не ламати голову, як намалювати зірку з допомогою олівця, а просто повторити цю схему.

Для початку потрібно намалювати звичайну заголовну букву А, тільки горизонтальну перемичку потрібно зробити довшим, ніж зазвичай. Після цього нижні точки з правої і лівої сторони з’єднати хрест-навхрест з горизонтальної прямої.

Зірка готова! Залишилося тільки прибрати допоміжні лінії.

Малюємо зірку за допомогою циркуля

З допомогою циркуля завдання намалювати зірку дуже полегшується. Малювати зірку з циркулем потрібно в кілька етапів:

перший Етап. Потрібно прокреслити прямі лінії по горизонталі і вертикалі. Довжина цих ліній повинна бути однакова.

Другий етап. Потрібно накреслити відрізки з тієї й іншої сторони.

Третій етап. Положення циркуля змінюється, і окружності циркуля кресляться ще раз.

Четвертий етап. Проводиться пряма лінія, і точки перетинаються

Етап п’ятий. Одна ніжка циркуля ставиться по центру перетину ліній, а друга на одну з точок. Потім знову чертится коло.

Шостий етап. Той відрізок, який йде від центру до краю, треба поділити на дві рівні частини

На сьомому етапі потрібно отримання точки. На неї ставиться гострий кінець циркуля, а кінець з олівцем ставиться на найвищу частину кола.

Восьмий етап. Тепер потрібно перенести один кінець циркуля. Відзначається точка, розташована в центрі.

На дев’ятому етапі в верхню точку кола ставиться гостра частина циркуля. Потім відміряють довжину до однієї сторони. Потрібно поставити відмітку на цій стороні.

На десятому, заключному етапі, залишається з’єднати всі частини зірки, а зайві допоміжні видалити.

Спосіб може здатися складним, проте варто спробувати намалювати зірку і за допомогою нього. Треба тільки розібратися і виконати всі етапи правильно.

Малюємо зірку легко

Є ще один спосіб, з яким впорається навіть дитина. Для цього спочатку малюється пряма лінія по вертикалі. Потім від цієї лінії малюються дві прямі. Намалювати їх потрібно так, щоб нижній край лінії ділили на дві частини. Потім кресляться дві паралельні прямі.

Далі беруться за основу всі намальовані раніше лінії. З допомогою них потрібно намалювати промені зірки. На нижній частині це потрібно повторити.

Зайві лінії залишається стерти. Зірка малюється легко і просто.

Способів для малювання багато, залишається вибрати підходящий. Рівень підготовки і вміння впливає на вибір одного з них.

Фото поради, як намалювати зірку