Як скласти кораблик з паперу в техніці орігамі: майстер-клас + легка схема

Урок рукоділля для дітей, вчимося робити кораблик з паперу в техніці орігамі. Легка схема складання своїми руками, багато фото і покрокова інструкція з описом.

Паперовий кораблик це фактично класика дитинства. Кожна дитина збирав паперовий кораблик, створював цілу флотилію, будував штучні канали і пускав по ним свої кораблі.

Чому б не згадати, як робити красиві кораблики з паперу?

Класичний

Цей варіант самий легкий, використовувався найбільш часто із-за своєї простоти і доступності. Необхідний фактично 1 аркуш паперу А4 і 5 хвилин вільного часу. Спочатку аркуш потрібно зігнути навпіл, після чого обидва краї загнути до середини, у вигляді трикутників.

Далі необхідно відігнути їх вгору, надати заготівці квадрат. Далі треба знову створити трикутник, тільки вже трохи менше, зігнувши нижні кути, після чого ще раз звести підстава заготовки в квадрат.

Після цього потрібно буде тільки потягнути фігурку за краї, щоб надати їй обсяг.

Двотрубний

Кораблик орігамі з паперу цього типу робиться з квадратного аркуша паперу. Тому А4 необхідно трохи обрізати, прибравши зайве. Спочатку потрібно намітити центр, після чого основні лінії, зігнути їх по діагоналі. Далі потрібно зробити з великого квадрата, квадрат менше в 2 рази.. З цією метою потрібно відігнути всі кути до центру.

Далі потрібно повернути отриманий ромб, після чого повторити попередній етап ще раз, знову відігнувши кути до центру. Далі етап потрібно буде повторити 3 разу. Після цього кораблик потрібно перевернути, розпрямити всі кути, розсунувши бічні.

Вітрильник з 2 вітрилами

Розглянемо як зробити кораблик орігамі у вигляді вітрильника. Для такої вироби знадобиться квадратний аркуш паперу. Як і в попередньому випадку, потрібно взяти аркуш А4, після чого обрізати зайве.

Ідеальним варіантом буде використовувати щільний папір, це дозволить зробити вітрило човна іншого кольору. Спочатку потрібно зазначити центр на квадраті, після чого розмітити вертикальні і горизонтальні лінії.

Далі потрібно загнути нижні лівий і правий кути, після чого скласти заготовку навпіл. Далі зігнути нижні кути таким чином, щоб з прямокутника вийшов трикутник з однаковими сторонами. Всередині у нього повинен вийти невелика кишенька, його потрібно випрямити. З цією метою потрібно натиснути на боки трикутника, одночасно потягнувши за основу.

Наступним етапом є формування невеликого вітрила. Правий верхній трикутник потрібно зігнути вниз прямо посередині, після чого відігніть його назад, злегка відступивши. Отриманий згин потрібно сховати, разом з ним також необхідно приховати нижній трикутник.

Вітрильник з 1 вітрилом

Щоб зробити паперовий кораблик орігамі з 1 вітрилом, знадобиться щільний аркуш паперу. Візуально накресліть його на 4 частини, з цією метою квадрат складається навпіл, після чого ще раз складається навпіл. Слідом потрібно відігнути боки до середини, це дозволить зробити рівний прямокутник. Після цього потрібно зробити теж саме з розміткою по горизонталі.

Слідом потрібно взяти нижню частину отриманого прямокутника, зробити основу для майбутнього кораблика. Після цих маніпуляцій повинна вийти рівнобічна трапеція, після чого точно така ж повинна з’явитися зверху.

У той, що зверху, потрібно відігнути кути за наявними стрілках, після чого розпрямити її фігуру, що зовні нагадує будинок. Після цього залишиться скласти його навпіл, приховавши підставу за бортами.

Яхта

Розглянемо схему корабликами орігамі у вигляді яхти з паперу. Знадобиться рівний квадратний аркуш, його потрібно зігнути по діагоналі, утворивши рівний трикутник. Далі потрібно відігнути один край таким чином, щоб лінія згину збігалася з попереднім згином.

Точно таким же чином потрібно відігнути нижня основа. В результаті повинен вийти борт. Фактично, на цьому виріб завершується. Цей борт відмінно підійде в якості основи для інших виробів.

Пароплав

Розглянемо як зробити простий кораблик орігамі у вигляді пароплава. В черговий раз потрібно використовувати квадратний аркуш паперу, складений по діагоналі. Складати необхідно згином вниз, після чого відігнути нижній трикутник всередину. За допомогою ножиць потрібно обрізати кут таким чином, щоб вийшла своєрідна труба пароплава, т. е «драбинкою».

Виріб готова, щоб надати їй більш яскравий вигляд, можна використовувати щільну кольоровий папір, олівці і фломастери, розфарбувавши борту, надавши їм реалістичності.

Простий кораблик

Ця модель кораблика настільки проста, що її без праці зможе зробити навіть дитина. Необхідно використовувати квадратний аркуш паперу, розгорнувши його кутом вгору. З цього куті потрібно відігнути бокові сторони по вертикалі осі, далі за їх потрібно загнути краю нижній трикутник, який виступає підставою. Слідом потрібно буде підігніть ще раз, це дозволить сформувати борт.

На фото корабликів орігамі видно, що дуже часто вони являють собою барвисті моделі з унікальним дизайном. Прикрасити виріб можна не тільки шляхом використання кольорового паперу, олівців та фломастерів. Але і за допомогою створення додаткових елементів, здатних надати виробі реалістичності.

для створення додаткових елементів потрібно використовувати легкі матеріали, в ідеалі застосовувати ту ж папір, з якої зроблена сама саморобка. Не рекомендується застосовувати пластмаси або дерева, вони досить важкі, цілком можуть потопити паперовий кораблик.

На борту при бажанні можна наклеїти різні наклейки, символізують що-небудь, написати назву корабля.

Фото кораблика в техніці орігамі