Як скласти лебедя з паперу в техніці орігамі: покрокова інструкція для початківців (100 фото)

Майстер-клас з фото та описом всіх етапів створення лебедя з паперу в техніці орігамі. Проста схема від майстринь порталу, а також незвичайні ідеї по створенню виробів.

Всім відомо, що лебідь є символом вічного кохання. Така благородна і елегантна птах популярна, і часто майстри рукоділля роблять вироби у формі такої птиці. У готелях часто можна побачити в формі них викладені рушники, які роблять для закоханих голубків або молодят. Також серветки роблять у вигляді таких птахів на святкових столах.

найвідомішою різновидом орігамі є лебідь орігамі з паперу. Вона може бути виконана будь-якої складності. Ви з’ясуєте зі статті, як робити орігамі лебідь для початківців.

Також описано процес виготовлення її з модулів, що вважається важким процесом, і до нього необхідно попередньо підготуватися, а для цього покроково вивчити збірку. Щоб навчитися робити модульні орігамі, слід ознайомитися зі стандартною схемою з паперу.

Збірка лебедя орігамі з паперу за схемою

Щоб правильно зробити орігамі лебедя з паперу потрібно орієнтуватися на намальовану схему складання листа. Для такої простої вироби вам знадобиться картон білого кольору, альбомна папір, фломастери та олівці.

На щільному аркуші паперу треба буде намалювати олівцем виміри сторін, використовуючи лінійку, за отриманими контурах далі вирізається необхідна фігура.

Раціональним буде якщо в квадраті з паперу зробити згин на одному куті протилежного боку, а сторони, які прилягають повинні будуть збігатися.

Залишився прямокутник потрібно буде зрізати ножицями, а заготівлю розгорнути. В результаті ви отримаєте квадрат. А потім можна збирати фігурку лебедя подетально дотримуючись алгоритму.

Покрокова інструкція

Вашій увазі представлена детальна інструкція зі створення орігамі лебедя. Заготівля квадратної форми складається навпіл по діагоналі, потім утворені трикутники загинають всередину.

Сторони повинні зійтися по центру. Внутрішні куточки, які знаходяться з краю потрібно відігнути до зовнішньої боці. Переважно вони повинні бути одного розміру.

Після цього заготівля перевертається і сгладывается навпіл. Одна лінія згину буде згодом для створення шиї. Куточок загостреного типу попереду буде повертатися по вертикалі вгору.

Для освіти голови край трикутника потрібно загнути вперед, а для дзьоба робиться ще два маленьких загину, де фото орігамі лебідь можна побачити на малюнку нижче.

Щоб зробити тулуб бажаної довжини потрібно збільшити кількість рядів рухаючись по округу. Так утворюється ланцюжок, яка може бути зміцнена ще одним модулем зверху.

Щоб вийшов хвіст за вказаними пунктирам спини птиці послідовно робляться два згину. Доповнюється виріб приклеюванням очей з обох сторін. Ось і вийшов лебідь орігамі. Ну а щоб зробити маленьких лебедів, потрібно виконати ті ж самі кроки, лише взявши аркуш поменше і у вас буде мама лебідонька з маленькими дітками.

Робимо орігамі з серветки

Щоб зробити орігамі з серветки проробляються всі кроки як з паперовим, тільки хвіст повинен вийти пишним з використовуваних серветок.

Вам треба буде трохи придавити низ серветки, тоді денце стане плоским, і виріб буде знаходитися у вертикальному положенні. Спираючись на схему, можна скласти цілу лебедину зграю з паперових серветок різних за кольором та розміром.

Можна намалювати очі і пір’я, або зробити шию довше. Не бійтеся уяв. Орігамі з серветки, чудово прикрасить стіл або навіть може бути використано в якості іграшки для дітей.

Як зробити лебедя з модулів?

Модульне робиться з маленьких елементів. Модуль — це дрібна деталь, зібрана за звичайною схемою. Число деталей цієї фігури тут досягає 180-300 штук дивлячись від того, яким розміром буде птах і її фора крилець. В якості прикладі є птахи з невеликими крилами або великими розправленими крилами і пір’ям збоку.

Різноманітність поделке можна надати, використовуючи кольорові модулі. На фото орігамі лебідь покроково зібрана фігура зі складових білого кольору. Червоний модуль тут присутній тільки при створенні дзьоба.

Також лебідь може бути виконаний чорного кольору або з різних квітів. Зазвичай установка робиться на гарний постамент, збірка якого здійснюється окремо. Майстри з досвідом роблять скульптури пари красивих лебедів на весільні урочистості. Є ще цікаві роботи казкових царевн-птахів, які роблять для виставки.

Модульне орігамі лебідь для весільного столу

Майстри, які мають терпіння, можуть звернути увагу на вироби 3D – моделей з модулів трикутного формату. Фігурки виходять приголомшливими і легко збираються потрібно тільки знайти добре перевірену схему.

Так як для об’ємних фігур йде багато модулів (буває більше 1000), то і часу на складання йде багато. Радує, що на весільного піде часу не так і багато – потрібно 377 деталей, де 318 білого, 58 синього і одна червоного кольору.

Алгоритм правильного складання модулів

Заготівлю складаю горизонтально навпіл, потім це ж повторюють. Повинна утворитися четвертинка. Папір розгортають до частини, яка складена навпіл щоб можна було визначити центр лінії згину.

  • Боку опустити, де згин. Повинен утворитися трикутник з висячими вниз краями.
  • На таких частинах потрібно зігнути крайні куточки з обох сторін
  • Після цього треба підняти всі шари паперу, які звисають внизу.
  • Скласти трикутник по центру навпіл – він повинен залишитися гладким.

Як тільки ви виконаєте ці кроки заготовок деталей, можна робити лебедя покроково.

Кілька порад для новачків

В канцелярських магазинах або рукоділля можна придбати готові комплекти модулів зі схемами складання різних фігурок. Для початку можна потренуватися складати великі предмети.

Якщо ви хочете відразу робити самі, то краще буде придбати призначену папір для цього, так як звичайний папір дуже тонкий і плоский, а значить часу на виготовлення піде багато.

Перед виготовленням вироби орігамі потрібно купити папір для орігамі. Вона характеризується великою щільністю, а елементи виходять об’ємними. Звідси випливає що деталей піде значно менше.

При роботі можна скористатися клеєм ПВА якщо ви робите саморобку для виставки. Так при терті вона не розсиплеться. У будь-якому випадку спочатку потрібно натренуватися самому щоб робити гарні вироби орігамі лебедя з паперу.

Фото вироби лебідь в техніці орігамі