Як скласти ялинку з паперу в техніці орігамі покроково: майстер-клас для початківців

Огляд кращих ідей з фото і описом всіх етапів складання ялинки з паперу в техніці орігамі. Незвичайні схеми, шаблони, і красивий дизайн виробів.

Орігамі — відмінний спосіб провести час з дитиною з користю. Мистецтво відомо вже на протязі 3-х століть, користується популярністю серед всіх вікових груп.

Щорічно навіть проводяться міжнародні конкурси, взяти участь в яких може кожен бажаючий. Зараз належить розібрати простий принцип, як зробити ялинку орігамі, який матеріал використовувати і багато іншого.

Ялинка оригамі для початківців

Для роботи необхідно знайти цупкий кольоровий папір і лінійку. Коротка інструкція:

 1. Папір нарізати квадратами. Для великих дерев знадобиться один квадрат 20 см, 15 см і на 10 см
 2. Якщо скласти паперовий квадрат від кута до кута, то вийде трикутник. Потім його знову складають навпіл, щоб вийшов трикутник меншого розміру. Далі потрібно відкрити папір і скласти її навпіл, щоб вийшов прямокутник. Після цього вийде прямокутник з центральною точкою і направляючими лініями згину.
 3. Потім підганяємо дві сторони до центральної лінії, щоб вийшов ромб.
 4. Складаємо ліву і праву бічні стулки до центральної лінії з обох сторін, щоб сформувати форму повітряного змія.
 5. Взявши одну сторону за раз, відкриваємо складку і загинаємо край всередину до центру змія. Повторюємо з усіма чотирма клапанами.
 6. Ножицями відрізаємо нижній трикутник форми повітряного змія.
 7. На цьому етапі можна трохи розсунути стулки, щоб створити дерево з прямими краями.

Всього 3 складові, кожна збирається за одним принципом. Як можна було помітити, розмір буде збільшуватися. Найменша деталь — це верхівка. Щоб конструкція трималася можна скористатися клеєм. Фото орігамі ялинки здатні довести, що такий виріб може зробити навіть дитина.

Модульна ялинка оригамі

Модульне орігамі виглядає приголомшливо. Всі вироби виходять пухкими і дуже красивими. Сам процес створення може зайняти кілька вихідних, проте результат того вартий. Зараз належить розібратися в тому, як зробити модульне орігамі ялинки своїми руками.

Крок 1

Орігамі ялинка з паперу буде збиратися з 2028 модулів. Кожна гілка буде дуже схожа на справжню, тому отримана конструкція може стати повноцінним святковим деревом.

Висота складе 22 см, проте якихось обмежень немає, так як модель буде триматися на підставі у вигляді дерев’яного прута або палиці. Тому кількість модулів можна збільшити в кілька разів.

Для роботи знадобитися 64 аркуша кольорового паперу А4. Вона повинна бути середньої щільності. Додатково можна використовувати лінійку або трикутник, з їх допомогою вдасться зробити модулі однаковими і рівними.

Крок 2

Модульні трикутники — це найпопулярніший варіант для складання конструкцій. З допомогою них створюють стійкі 3d моделі, які можуть роками стояти на полиці. Тому збір ялинки краще почати з підготовки деталей. Як зробити модульний трикутник:

 1. Кожен аркуш А4 поділяється на 32 прямокутника.
 2. Далі беруть деталь, складають її навпіл і вздовж.
 3. Після останнього додавання, краї загинаються трикутники.
 4. Далі листок перевертається, решта частина служить кишенею.

Інструкція нагадує збір конвертика або шапочки з паперу. Нічого складного немає, вже після першого десятка руки запам’ятовують комбінацію, і деталі робляться на автоматі. Перед роботою бажано вивчити детальну схему.

Крок 3

Після того, як усі модулі були зроблені, можна приступити до збору об’ємної ялинки. Складатиметься вона з великої кількості окремих гілочок. Для формування першого ряду, знадобитися 33 щільних і рівних модуля. Кожна деталь вставляється в спеціальний роз’єм. Докладно:

 1. Щоб ялинка простояла довго, потрібно кожен модуль окремо проклеювати.
 2. Всього потрібно зібрати 10 гілочок.

На перший повноцінний ряд піде приблизно 340 деталей. Всі 10 гілочок з’єднуються по колу, формується свого роду сніжинка.

Крок 4

Щоб ялинка була стійкою, потрібно підготувати правильне підставу. Багато майстрів беруть рівний шматочок дерева в якості бази. Далі приклеюється прут або просто рівна паличка. Перший ряд поміщається вниз, акуратно проклеюється клеєм. Що робити далі, схеми орігамі ялинки:

 1. Другий ряд складається з 310 деталей. Це означає, що кожна гілочка буде зменшена рівно на один модуль.
 2. Після цього шар міститься на основу, гілки між собою проклеюються.

Третій коло зменшується відразу на 3 модулі по гілці. Всього піде 280 модулів.

Крок 5

Кожен ряд буде непомітно зменшуватися, щоб не було утворено пустот, кількість гілочок не змінюється. Далі інструкція з іншим рядів:

 1. Четвертий круг — 250 модулів.
 2. П’ятий — 220.
 3. Шостий — 190.
 4. Сьомий — 160.
 5. Восьмий — 130.

9 ряд буде складатися вже з дев’яти гілочок, в кожній потрібно залишити по 9 модулів. Десятий — вже з 8 штук, включаючи зменшена кількість гілок.

Верхівку можна прикрасити зіркою, яку також можна зробити за модульною системою. Прикраси можуть бути будь-якими, ялинка витримає навантаження, головне не прикрашати електричної гірляндою. Використовувати можна дощик, серпантин тощо Представлена схема складання модульного орігамі ялинки ідеально підходить для новачків.

Упаковка цупкого кольорового паперу може коштувати дорого. Тож якщо її не виявилося в наявності, то можна використовувати звичайний білий аркуш.

Після завершення роботи, ялинку можна розфарбувати гуашшю. Щоб вона зберегла форму, рекомендується зменшити кількість води, використовувати суху кисть. Для просушування не можна ставити на батарею.

Фото вироби ялинка в техніці орігамі