Як вязати петлі спицями своїми руками поетапно: майстер-клас для початківців

Покрокова інструкція з фото і описом, як вязати лицьові і виворітні петлі спицями. Красиві візерунки, незвичайне поєднання, майстер-клас для новачків.

Починаючи в’язати, треба ознайомитися з основними поняттями, які використовують при поясненні схем і на відео в’язання петель. Петля лежить в основі рукоділля на спицях і утворюється двома стінками (передня розташовується спереду спиці, задня – за нею). Петлі бувають:

 • лицьові;
 • виворітні;
 • кромочні;
 • схрещені;
 • у вигляді накидов і переміщень.

Лицьовій

Кромочні петлі розташовані на початку і кінці ряду. При узорной в’язці вони не враховуються, йдучи потім шов.

Для лицьових петель передбачено два способи. Пров’язуючи петлю за стінку спереду – здійснюється класичний варіант. Нитка для роботи завжди розташована за спицями та роботою:

 • Знімається кромочная петля. Вона тепер на правій спиці, яку протягують в наступну петельку зліва знизу і праворуч, відтягують;
 • Нитка з вказівного пальця поддевается спицею праворуч і витягується через петельку;
 • З лівої спиці петля скидається;
 • Якщо робити петлі за стінку ззаду, утворюється схрещений варіант лицьової петлі.

Неакуратно виглядає полотно, якщо витягнуті петлі нерівномірно. Тому треба стежити за тим, щоб вони були однієї величини з однаковим натягом.

Якщо робити задню стінку замість передньої також вийде лицьова гладь, але іншого виду.

Виворітний

На фото в’язаних петель добре видно, як виглядає полотно изнаночного типу. При роботі нитку перекидають вперед, де вона постійно перебуває. В’яжемо набір петель так само, як в особовому способі. Можна робити за стінку спереду або ззаду. В першому випадку:

 • Кромочная петелька знімається. Спиця праворуч вводиться праворуч. Нитка захоплюється і простягається через петельку;
 • Отриману петлю залишають, а провязанную скидають.

У другому випадку:

 • Грудки знімається. Захоплюється праворуч задня стінка, яку треба протягнути через петлю;
 • Нова петелька залишається, провязанная скидається.

Накидні петлі

Ажурне в’язання узорів такими петлями виходить легким і повітряним. Їх можна робити двома способами:

 • Підхоплюючи знизу робочу нитку вгору, продовжуючи далі роботу. Дійшовши до наступного ряду, вона провязывается поряд з усіма. Так утворюється отвір. Це прямий накид;
 • Зворотні накіди практично не використовуються. Для того, щоб його отримати потрібно робочу частину нитки протягнути знизу на верх.

Хрестоподібні

По-іншому їх називають схрещеними. Для їх утворення використовуються і виворітні, і лицьові петлі:

 • Один ряд провязывается в цьому випадку лицьовими через стінку спереду;
 • Іншого через стінку ззаду – також лицьовими.

Тоді перший ряд вийде з схрещених петельок.

У нижнього краю, при лицьовій гладі, є цікава особливість – він завжди трохи закручується. Тому якщо потрібен такий ефект варто почати в’язання з декількох рядів лицьової гладі. Коли потрібен рівний край, то краще застосувати гумку і злегка відпарити.

Петлі зняті

Коротка. Її знімають на спицю і не провязывают. Витягується на один або два ряди. Довга повинна бути витягнута на рівень чотирьох-шести рядів. Вони можуть зніматися з особи або вивороту.

Освіта короткої петельки. Спиця праворуч вводиться в петельку на спиці ліворуч. Знімається без провязывания. Від узору залежить розташування робочої частини нитки. Це може бути спереду або ззаду.

Для утворення довгої петлі треба ввести спицю з правого боку в петлю на лівій. Обвести частиною робочої нитки кінчик правобічної спиці. Рухи виконуються за годинниковою стрілкою. Обведена спиця акуратно простягається назовні і знімається. Наступний ряд в’яжеться без провязывания знятих петель. Витки скидаються.

При в’язанні, де є витягнуті петлі, виходить візерунок зовсім не схожий на стандартний. Це найкращий спосіб прикрасити власний виріб і урізноманітнити його.

Петлі переміщені

В’язання петлі спицями дозволяє вив’язувати оригінальні джгути і коси. Для цього до двом основним додається одна додаткова спиця. Певна кількість петель при цьому знімається на неї і залишається в залежності від візерунка перед роботою або за ній. Від цього буде залежати і нахил «коси».

Зі спиці зліва провязывается частина петель, а потім треба пров’язати петельки з третьої спиці. Нахил переміщених петель залежить від їх числа. Це може бути будь-яке парне кількість від двох, чотирьох і т. д.

Петля може спуститися або її провязали неправильно, тоді деталь розпускається до цього рівня, а петельки в самому нижньому ряду підхоплюються на спицю з більш тонким діаметром.

Читання схем

Для того щоб правильно вив’язати візерункову частина виробу треба уважно вивчити схему в’язання конкретної петлі спицями. Тоді з часом можна буде швидко зрозуміти візерунок, і як він буде виглядати в готовому вигляді. Початківцям майстриням, які в перший раз побачать схематичне зображення буде трохи важкувато.

Опис, само по собі досить об’ємне. Не кожному зручно використовувати такий спосіб в роботі. Для того щоб розібратися в таблицях і схемах буде потрібно якийсь час і терпіння. Потрібно підібрати для себе найбільш зрозумілу інструкцію і уважно її вивчити.

Схема зазвичай читається з правої сторони на ліву. З кута, розташованого праворуч знизу. При в’язанні також тримається полотно. Кожен особовий ряд – непарний. Він провязывается точно за схемою. Парні ряди з вивороту пов’язуються відповідно до того малюнку, який видно. Якщо для лицьового ряду позначені петлі лицьові, то відповідно в рядку з вивороту вони провязываются як виворітні. І навпаки.

Фото петель спицями