Як вязати по колу на кругових спицях: вчимося правильно вязати своїми руками

Покрокова інструкція з фото і описом, як вязати по колу на кругових спицях. Схеми вязання, рекомендації майстринь, багато фото сучасних ідей.

Часто рукодільниці, особливо початківці, не вирішуються в’язати вкруговую. Хтось із них навіть шкарпетки в’яже двома прямими спицями. Тим не менш, все, що можна пов’язати на прямих спицях, можна зв’язати і на кругових. При цьому кругові спиці можуть робити те, чого не можуть прямі.

Майстрині, звичайно ж, замислюються над тим, як зв’язати круговий в’язання. Тут вони мають рацію, адже по колу можна пов’язати практично весь гардероб! Шкарпетки і рукавиці, шапки і берети, шарфи і снуди, светри і гетри!

Унікальність методу кругового в’язання

Полягає в тому, що в’язальниці мають справу тільки з лицьовою стороною виробу. Набір петель з самого початку виконується саме з урахуванням цього моменту.

Плюси в’язання по колу

Бесшовность. Для тих, хто не призвичаївся зшивати деталі впевненою рукою, відсутність швів помітно полегшує роботу.

Компактність і безпека. Кругові спиці, безумовно, зручніше брати кудись: будь то дача, подорож, тривале очікування в чергах. Прямі спиці сильно програють тут – їх важко упакувати і часто вони нагадують пару шампурів, що стирчать з сумочки.

Менша стомлюваність. При в’язанні об’ємної речі руки не настільки напружені. Все тому, що вони працюють з тими петлями, які вже на спицях. При цьому основну вагу вироби припадає на тросик і зручно розміщується на колінах.

Місткість. На кругові спиці можна накинути набагато більше петель. Це дає можливість в’язати більш широкі деталі.

Взаємозамінність. Можна міняти трос або ж голку.

Мінуси в’язання по колу

  1. Роботу складно розмістити на поверхні ідеально рівному положенні, якщо потрібно виміряти виріб.
  2. Складність в’язання ажурних візерунків. Петлі, які з вивороту необхідно робити звичайним способом, вкруговую доведеться виконувати «бабусиним» способом.
  3. Є візерунки, які можна виконати тільки прямим або зворотним поруч. Їх неможливо адаптувати до в’язання по колу.
  4. Волосінь (трос) може перекручуватися. Але тут на допомогу приходить гаряча вода, фен – будь-який спосіб прогріву волосіні з її подальшим вирівнюванням.

Кругові спиці мають відмінності в матеріалі виготовлення, діаметрі, довжині.

Довжина троса – одна з найважливіших характеристик

Може бути різною – починається від 20 див. найпопулярніші розміри: 40 см, 50 см, 60 див. Досвідчені в’язальниці радять вибирати для роботи спиці тієї довжини, яка вказана в інструкції.

Якщо спиці довше, ніж потрібно, – петлі вийдуть розтягнутими, а сам виріб деформується.

Матеріали

Спиці бувають з дерева, бамбука, пластика, металу, алюмінію. Для кожного виду є свої переваги і недоліки. Щоб розібратися, потрібно експериментувати. Так, дерев’яні спиці повинні бути ідеально відполіровані.

Пластикові інструменти найдоступніші, але легко гнуться або ламаються. Знаючі умільці радять придбати відразу металеві, як найбільш універсальні і зносостійкі.

Все частіше трапляються набори для кругового в’язання, в яких можна самостійно «збирати» кругові спиці. У наборі підбираються кілька парних розмірів спиць і кілька тросів для них. Це дуже практично, оскільки не доводиться купувати кілька десятків різних нероз’ємних спиць.

«Нескінченний» шарф або снуд

Снуд – дуже цікава річ жіночого гардеробу. Він регулярно з’являється на моделях в глянцевих виданнях, і сучасні модниці вміло розбавляють цим елементом свої образи. Існує безліч схем кругового в’язання снуда: з жакардовим малюнком, з рослинним малюнком, в скандинавському стилі, з широкою косою, з хвилястим візерунком, з платочної в’язкою.

На фото кругового в’язання в різних виданнях видно, що найпопулярніший орнамент для зимових шарфів – «плетінка» або «кошик». Її виконують без швів. Виглядає виграшно за рахунок косих петель. Раппорт повторення включає всього три петельки. Запам’ятати таку схему зможе навіть досвідчена майстриня.

Снуд на кругових спицях, терпкий в один оборот

Дана модель все щільніше прилягає до шиї, захищає від вітру. Виріб універсально підходить для чоловіків і жінок. Вся справа, як мовиться, в кольорі. Ширина в’язаного шарфа для дорослих – від 55 см, для дитини-дошкільника – 45 див.

Для роботи потрібно запастися пряжею (50% шерсть, 50% акрил) і круговими спицями № 9.

Як в’язати модель для дорослих?

  • Спочатку набрати 61 петлю. Всі петлі розподіляються по спицям так, щоб на правій були петлі разом з робочою ниткою.
  • Потім 1 петля з правої спиці простягається через 1 петлю на лівій спиці і нитка затягується.
  • 1 ряд в’яжеться тільки лицьовими, а 2 ряд – тільки виворітними. Далі в’яжуться парні ряди лицьовими, а непарні – виворітними. Закриття кругового в’язання здійснюється в останньому ряду – провязываются по 2 петлі разом.

На відео кругового в’язання, якими так охоче діляться майстрині, видно, що це один з найпростіших способів.

Поради досвідчених майстринь початківцям

З самого початку потрібно стежити за тим, щоб при замиканні кільця волосінь не перекручувалася, інакше доведеться розпускати весь труд і набирати петлі заново.

Попереду кола ставляться спеціальні маркери, щоб кінець і початок малюнка не були переплутані.

В круговому виробі немає кромок петель, тому раппорт розраховують без них.

Для кругового в’язання шарфа слід вибирати нескладні орнаменти.

Спиці брати на піврозміру, а то й на розмір більше. В іншому випадку вийде дуже щільна в’язка.

Кругові спиці повинні бути коротше по колу, ніж вывязываемое на них виріб, інакше петлі будуть розтягуватися, робота буде рухатися повільно, а майстриня буде змушена займатися перетягуванням полотна по довгій волосіні.

За рахунок безлічі різних способів в’язання – це досить демократичний вид рукоділля. Кожна в’язальниця має право виконувати роботу так, як їй зручно. Але, спробувавши одного разу спосіб кругового в’язання, – вона вже буде застосовувати його скрізь, де тільки це можливо.

Так що насолоджуйтесь в’язанням по колу! А почніть, неодмінно, з в’язання кругового снуда!

Фото поради як в’язати по колу на кругових спицях