Як зробити блокнот своїми руками поетапно: 100 фото кращих ідей + інструкція

Проста інструкція для початківців по створенню незвичайного і оригінального блокнота своїми руками. Фото готових варіантів, схема складання, шаблони і незвичайні ідеї.

Блокнот – один з найбільш практичних подарунків. В ньому можна робити робочі нотатки, робити замальовки, записувати рецепти або навіть вести щоденник. В залежності від призначення блокнота може змінюватися його зовнішній вигляд і форма. Пропонуємо кілька простих і цікавих способів як зробити блокнот своїми руками з паперу.

Папір для блокнотів

Для створення блокнотів своїми руками з паперу можна використовувати різні типи цього матеріалу. Відмінно виглядають блокноти з різнокольоровими листами. Також можна використовувати готові скрап-листи, які продаються у магазинах канцтоварів та товарів для рукоділля.

Експериментувати можна і формою. Наприклад, маленькі блокноти, зроблені своїми руками з листків для нотаток можна зробити круглої форми, а дітям напевно сподобаються блокнотики у формі звірів.

Матеріал для обкладинки

Для оформлення обкладинки використовується картон в чистому вигляді або з доповненнями. Для прикраси можна використовувати кольоровий папір, крафтовую папір, тканину, шкіру. Оригінально буде виглядати обкладинка великого блокнота обклеєна дерев’яними паличками для морозива, наприклад, або оформлена за допомогою фольги.

Блокнот на клейовій основі

Такий блокнот можна зробити з аркушів білого або кольорового паперу. Також для цього проекту можна використовувати дитячі малюнки або скетчі. Це стане відмінною способом використовувати з користю результати творчості:

 • · Перед тим, як зробити міні-блокнот своїми руками, вам потрібно підготувати аркуші паперу. Вони повинні бути абсолютно однаковими за формою і розміром;
 • · Візьміть кілька канцелярських затискачів і скріпіть складені стопкою листи зі сторони, протилежної палітурці;
 • · Умочіть пензлик в клей ПВА і щедро нанесіть клей на майбутній корінець;
 • · Скріпіть корінець ще кількома затискачами;
 • · Дайте заготівлі висохнути;
 • · Зробіть обкладинку для блокнота з щільного паперу або картону;
 • · Прикрасьте обкладинку на свій розсуд;
 • · Приклейте обкладинку до корінця клеєм ПВА.

Такий блокнот може відкриватися справа наліво або підніматися. Блокнот вертикальний можна закріпити на досці і повісити на стіні або холодильнику.

Прошитий блокнот

У цій техніці можна зробити як блокнот, так і ошатну зошит. Все залежить від типу обкладинки та кількості аркушів.

Ви можете використовувати як білі аркуші формату A4, так і кольоровий офісний папір. Звичайні листи можна розбавляти листами з роздрукованими фразами. Відмінно буде виглядати прошитий блокнот з постареним сторінками. Для досягнення цього ефекту білі аркуші потрібно по черзі занурити в тарілку з чаєм, дати їм висохнути і пропрасувати.

Якщо ви не знаєте, як зробити зошит, спочатку зігніть кожен з листів А4 навпіл поперек. Далі потрібно скласти всі листи в одну стопку. Якщо ви хочете зробити зошит, цілком вистачить 12 аркушів, якщо у вас повинен вийти блокнот, беріть значно більше аркушів.

Далі візьміть голку середньої товщини і капронову нитку. Акуратно прошийте всі листи наскрізь, рухайтеся уздовж лінії згину.

Перед тим, як прикрасити зошит, зроблену своїми руками, до неї потрібно прилаштувати обкладинку. Для цієї мети підійде щільний папір або тонкий картон.

Промажте клеєм ПВА чи термоклеєм корінець зошити і приклейте до неї лист-обкладинку. Тепер можна приступити до прикраси. Обкладинку можна розмалювати, обклеїти кольоровим скотчем і блискітками або використовувати прийоми скрапбукінгу.

Тверда обкладинка для блокнота

Для обкладинки товстого блокнота знадобиться щільний картон, тканину або папір для обробки, тонкий утеплювач або фоамин. З картону виріжте шаблон обкладинки.

Розміри блокнота ви вже знаєте, тому можна просто докласти заготовку до картону і обвести його зі всіх сторін, не забувайте про корінці.

З кожної сторони додайте по 5 мм, щоб обкладинка лягла красивіше. Поверх картону приклейте термоклеєм фоамин, а потім верхній декоративний матеріал. Готову обкладинку промажте клеєм посередині і прикладіть до корінця.

Додайте декоративні елементи, і блокнот своїми руками готовий.

Блокнот з паперу для записів

З паперу для нотаток, яка продається блоками, можна зробити милі блокнотики своїми руками. Для цього вам знадобляться:

 • · Квадратні листи, склеєні між собою;
 • · Картон або крафтовий папір;
 • · Тканина для обкладинки;
 • · Термоклей.

Робота проводиться в такій послідовності:

1. Для початку відокремте від блоку з листочками приблизно 20-30 аркушів. Відокремлюйте їх від блоку акуратно. Вони обов’язково повинні залишитися що скріпляють один з одним;

2. Прикладіть їх до картону і обведіть. Далі виріжте отриманий контур, це буде основа для обкладинки блокнота;

3. Прикладіть обкладинку до виворітній стороні тканини, обведіть і виріжте. Якщо у вас вдома немає відповідних обрізків, можна купити 1-2 квадратика тканини для печворку. Вони продаються в магазинах товарів для рукоділля;

4. Приклейте термоклеєм тканину до картону;

5. Промажте клеєм частина обкладинки, яка буде прилягати до корінця;

Приклейте обкладинку до блоку листків, закріпіть корінець канцелярськими затискачами і дайте висохнути.

Товстий блокнот-книга

Своїми руками можна зробити не тільки тонкий робочий блокнот, але навіть товстий фоліант, в якому можна записувати мемуари або навіть складати і записувати роман:

 • · Візьміть упаковку офісної не дуже тонкого паперу;
 • · Складіть у стопки по 5 аркушів, кожен блок складіть навпіл;
 • · Підготуйте 12-14 таких блоків;
 • · Зберіть всі блоки в одну стопку покладіть з боку згину з двох сторін шматки щільного картону і скріпіть всі затискачами;
 • · Залиште папір спресовуватися на кілька годин;
 • · Зніміть кліпси, вирівняйте корінець і прикріпіть кліпси на коротких сторонах стопки;
 • · На верхньому листі намітьте 6 рівновіддалених один від одного ліній;
 • · У місці відмітин за допомогою трикутного тонкого напилка пропиляєте виїмки глибиною 1-2 мм;
 • · Покладіть на стіл дві тонкі тканинні стрічки шириною 3-4 см, зверху покладіть один блок з 5 аркушів, в якому тепер є дірочки;
 • · За допомогою товстої голки і товстої нитки прошийте лист наметочним швом, тримайте блок згином до себе. Тканина не прошивати, а обігніть ниткою;
 • · Покладіть зверху другий блок, вставити голку нього і прошийте у зворотному напрямку. Зав’яжіть вузлик;
 • · Повторіть з іншими блоками;
 • · Скріпіть блоки затискачами і промажте корінець силіконовим герметиком «Момент», дайте висохнути;
 • · Прикріпіть до заготівлі тверду обкладинку.

Створюйте блокноти своїми руками, привносите індивідуальність кожного з них. Такі блокноти стануть прекрасним подарунком близьким, а бути може і початком hand-made бізнесу.

Фото блокнотів своїми руками