Як зробити світильник своїми руками для інтерєру (100 фото): інструкція, схема, новинки дизайну

Великий вибір ідей від майстринь порталу з докладним описом, як зробити світильник своїми руками. Прості схеми, варіанти підключення, вибір матеріалів.

Освітлювальні прилади є одними з найбільш важливих деталей інтер’єру, які дозволяють оптимально провести зонування приміщення, створити вигідний візуальний ефект в кімнаті, організувати куточок для читання або творчих занять.

У кожному профільному магазині можна знайти світильники будь-яких розмірів, форми, дизайну у досить великому ціновому інтервалі.

Однак, найбільш цікаві моделі можуть бути створені своїми руками. Фото світильника, зробленого своїми руками, дозволить вибрати відповідну модель для роботи.

Вимоги до саморобним світильників

Будь-який освітлювальний прилад пов’язаний з електричною мережею, а, значить, вимагає підвищеної уваги до питань безпеки. Існує ряд правил, яких повинен дотримуватися майстер при складанні конструкції:

 1. Якість і суворе відповідність вимогам електробезпеки.
 2. У роботі допускається використовувати патрони від старих світильників, але перед застосуванням їх якість необхідно ретельно оцінити.
 3. Всі дроти і патрони для ламп повинні бути цілими, без видимих пошкоджень. При наявності відколів і порушень цілісності проводів, краще придбати готові деталі в магазині.
 4. Вуличний світильник, зібраний своїми руками, повинен бути надійно укритий (патрон і лампочка) від дощу і снігу.

Такі ж вимоги безпеки пред’являються до стану плафона. Він повинен бути безпечним для оточуючих, особливо для дітей.

Покрокова збірка основи

Основа будь-якого світильника – це патрон і проводка. На патроні тримається лампа (їх кількість може сильно варіювати). Для його монтажу необхідно використовувати тільки вогнестійкі матеріали. Саме від цього критерію залежить тривалість експлуатації саморобного світильника і його безпеку.

Ще один важливий елемент – це відбивач, який концентрує світловий пучок і направляє його. Ця деталь також виготовляється з тугоплавких матеріалів, може мати гладку дзеркальну поверхню або рифлену текстуру.

Всі деталі для основи підбираються, виходячи з вибраної моделі освітлювального приладу. У роботі можуть використовуватися не тільки лампи розжарювання, але і LED стрічки. У таких випадках, майстру необхідно ознайомитися з правилами ремонту світлодіодного світильника своїми руками.

Виготовлення плафона або абажура

Плафон і абажур краще виготовляти з стійких до займання матеріалів. Якщо ж у роботі використовується текстиль або папір, найбільш оптимальним рішенням стане застосування антипірину для просочення.

Для виготовлення плафона можна застосовувати різні матеріали: від старих іграшок (наприклад, світильник-лялька, зібраний своїми руками) до жорстких гранованих абажурів, виконаних зі скла.

Плафон з картону і шнура

Використовуючи звичайний фактурний шнур і картон, можна виконати оригінальний підвісний світильник або їх комбінацію. Інструкція, як зробити освітлювальний прилад своїми руками:

 1. Внутрішню поверхню картону слід покрити шаром будь-якого антипірину.
 2. Картонну заготівлю згортають в конус з відкритим дном.
 3. По зовнішній поверхні конуса кріплять за допомогою клею фактурний шнур (наприклад, у вигляді 3-4 витків).

Заключний етап роботи полягає в підведенні дроти і патрона для лампи. Картон і папір застосовуються для створення своїми руками досить оригінальних плафонів, наприклад, квітки-світильника.

Світильники з скляних банок

Ще один популярний матеріал для виготовлення оригінальних світильників – це скляні банки. Слід вибирати ємності з рифленою поверхнею, досить товстими стінками і кришкою, що загвинчується.

Знадобляться також шматочки кольорового скла з відшліфованими краями. Інструкція, як зробити настільний світильник своїми руками:

 • Банку ретельно миють і висушують.
 • У металевій кришці проробляють отвір (розмір потрібен достатній, щоб пропустити провід).
 • Всередину банки укладають осколки кольорового скла. Даний матеріал безпечний, адже володіє стійкістю до нагрівання.
 • Через кришку пропускають провід, і підключають патрон з лампою.

Завершальний етап складання полягає в кріпленні лампи та плафони до каркасної стійки (це може бути стійка від старої настільної лампи). При включеній лампочці світло м’яко розсіюється по периметру кімнати, створюючи цікавий візуальний ефект.

Абажур з скляного посуду

Підвісні світильники можуть бути виготовлені зі старої скляного посуду, наприклад, з пляшок або графина.

Форма горлечка надійно утримує патрон усередині незвичайного плафона. Перед остаточною збіркою у пляшки або графина відрізають дно, шліфують краю, а також покривають стінки скла вітражними фарбами.

Рифлений плафон з битого скла

Досить складний проект для роботи, що вимагає від майстра вправності, досвіду та посидючості. Для роботи знадобиться будь-яка скляна панель (битий, з ськоламі), склоріз, фарба, листове залізо, патрон з лампою, дроти. Інструкція, як зробити гарний абажур своїми руками:

 1. З скляної пластини вирізають заготовки для майбутнього світильника. Гострі краї ретельно шліфують.
 2. На аркуші заліза необхідно зробити розмітку, щоб вирізати металеві смужки шириною 1,5-2,0 див Ці деталі будуть використовуватися в якості ограновування для скляних елементів.
 3. Скло можна попередньо покрити вітражного фарбою.
 4. Кожну скляну деталь обертають в металеву ограновування. Саме даний етап роботи представляє найбільшу складність для майстра, адже від точності рухів залежить якість виконання.
 5. Наступна завдання для самостійної збірки полягає в кріпленні деталей абажура між собою. Для цього найчастіше використовуються тонкі металеві смужки і точкове зварювання. Утворюється цілісний плафон з великою кількістю граней. Щоб не допускати помилок у збірці, краще заздалегідь скласти схему з’єднання деталей між собою.

Завершальний етап – це монтаж патрону, підведення дротів, ізоляція проводки. Розсіювання світла через грані дозволяє отримати чудовий візуальний ефект від подібної лампи.

Фото саморобного світильника