Як зробити зарядний пристрій своїми руками: інструкція, схеми, креслення, ідеї

Покрокова інструкція для початківців, з докладним описом, як зробити зарядний пристрій своїми руками. Великий вибір ідей та рекомендації від досвідченого майстра.

Часто бувають випадки, коли зарядний пристрій вийшов з ладу, а нове або ніде купити, або просто ніколи. Зарядний пристрій може знадобитися для будь-яких цілей – починаючи від зарядки звичайного телефону і закінчуючи автомобільним акумулятором. Крім того, коли у автомобіля сідає акумулятор, то не завжди є можливість зарядиться від іншого автомобіля.

В цей момент так необхідний агрегат, що дозволяє зарядити акумулятор від звичайної розетки, а ще краще пуско-зарядний пристрій. Коштують такі вироби недешево, тому у багатьох виникає питання, як зробити пуско-зарядний пристрій своїми руками.

Особливості пуско-зарядного пристрою автомобіля

Зарядний пристрій для автомобіля, яке при цьому дозволяє здійснити запуск двигуна практично відразу, без тривалої зарядки акумулятора повинно володіти наступними параметрами:

 • Давати вихідний струм до 100 А а краще навіть в 200 А
 • Давати потужність струму в 1200 Вт
 • Володіти автономністю
 • Витримувати перепади напруги

Особливістю пуско-зарядного пристрою є те, що при запуску двигуна потрібно досить потужний заряд енергії, але коли мотор починає робити оберти самостійно і подає енергію на генератор, то кількість споживаного струму падає відразу вдвічі, а потім і зовсім генератор сам починає живити автомобіль. Саме тому

По конструкції такі пристрої розрізняють за різними принципами роботи:

 • На трансформаторі
 • Живляться від акумулятора або батареї
 • Конденсаторні

Для саморобного виробництва найбільш цікаві трансформаторні вироби, які найбільш прості не тільки у виробництві, але і у використанні. Конденсаторні вироби занадто складні і мають великі габарити. Акумуляторні втрачають свій сенс у разі розрядки батареї.

Як зробити пуско-зарядний пристрій

Самостійно зробити пуско-заряное пристрій, який дозволить з легкістю запускати мотор навіть при сів акумулятор хоча і непросто, але цілком можливо. Принцип роботи пристрою проста – мережеве напруга подається на трансформаторну обмотку, де згладжується і набуває необхідні властивості.

Покрокова інструкція як зробити автомобільний зарядний пристрій своїми руками:

 1. Підібрати провід для первинної обмотки, перетином не менше 37 кв. см і для подальшої вторинної обмотки провід перетином не менше 2 кв. мм
 2. Придбати в магазині або взяти від старого сердечник трансформатора. На нього потрібно зробити обмотку, кількість витків первинної обмотки повинна бути близько 265 – 300, вторинної – 15-18.
 3. Перевірити струм холостого ходу за допомогою мультиметра, який повинен показати значення близько 200 А. Якщо показання більше, то число витків потрібно збільшити, якщо менше – то відповідно збільшити.
 4. Далі приєднуються тиристори, потім діоди або диоидный міст і в кінці транзистори.
 5. У фіналі приєднуються резистори, вимикач і дроти, з допомогою яких трансформатор буде приєднуватися до акумулятора і зарядного гнізда. Провід для зарядки повинен мати звичайну вилку. Проводу можна залишити відкритими, а приєднуватися вони будуть за допомогою звичайних «крокодилів».

Після цього пуско-зарядний пристрій готовий і його можна використовувати.

Зарядник для телефону

Способів як зробити зарядний пристрій для телефону своїми руками досить багато. Подібні зарядники можуть мати різні конструкції, найпопулярніші з яких:

 • Акумуляторні, які зроблені на основі батарейок або акумуляторів. Їх перевага в тому, що зробити такий пристрій значно простіше. Крім того, ці зарядки можна використовувати як паэр-банк. А коли акумулятори вичерпають свій ресурс – їх можна замінити.
 • Зарядки на основі вентилятора і магнітів. Ці зарядки є фактично генераторами енергії.
 • Бездротові зарядки. Вони працюють на основі магнітного поля і такі пристрої цілком можна зробити самостійно.

Портативна акумуляторна зарядка

Питання, як зробити зарядний пристрій комп’ютерного блоку живлення, так щоб воно служило і паэур-банком насправді нескладний. Змайструвати такий зарядник для телефону простіше всього.

Покрокова інструкція:

 1. Підібрати матеріали та інструменти: акумулятори АА, відсік для них, USB-кабель, старий блок живлення від комп’ютера або будь-якого іншого пристрою, паяльник, тестер.
 2. Від USB-кабелю відокремити великий штекер, залишити дроти тільки плюс і мінус, інші заізолювати. Плюс і мінус можна визначити за допомогою тестера.
 3. Дроти потрібно припаяти до роз’ємів старого зарядника.
 4. Тепер залишилося тільки зарядити самі акумулятори і пауер-банк готовий.

Зарядник, виготовлений з допомогою вентилятора і магнітів

Такий зарядник може не тільки дарувати телефону енергію, але й генерувати її. Покрокова інструкція:

 1. Підібрати інструменти і матеріали: тонкі магніти, вентилятор від старого комп’ютера, шнур, паяльник, клей.
 2. До лопатей вентилятора треба приклеїти магніти. Саме тому важливо, щоб вони були тонкими і не заважали лопат крутитися. Один з магнітів прикріпити в кутку конструкції, кут при цьому повинен бути протилежним від місця приєднання проводів.
 3. Кабель для телефону прикріплюється до проводів вентилятора, при цьому важливо дотримуватись полярності.
 4. З протилежного боку від кутового магніту, але не в тому кутку, де кріпляться дроти, приєднати ще три магнітика. Після цього вентилятор повинен заробити. Якщо цього не сталося – його потрібно прокрутити.
 5. При роботі вентилятора телефон можна відразу ж заряджати.

Бездротова зарядка

Бездротові зарядки коштують недешево. Саме тому часто виникає питання: як зробити зарядний пристрій для телефону своїми руками. Будь-яка бездротова зарядка діє на основі магнітних полів. Струм по полю передається від основної котушки. Такий зарядник можна зібрати і вручну, причому від такої зарядки може приймати струм навіть звичайний телефон. Покрокова інструкція:

 1. Підібрати матеріали та інструменти: мідний дріт діаметром 1 мм, оправу діаметром 5-7 см, клей, паяльник, конденсатор, резистори і транзистори, стару мобільний зарядку від телефону або блок живлення від комп’ютера.
 2. Дріт намотати по спіралі на оправу. Зробити потрібно не менше 25 витків.
 3. Далі потрібно створити генератор імпульсів. Він складається з зарядного пристрою і плати, де розміщуються конденсатор, резистори і транзистори. Потім до котушці підключається зарядний пристрій. При спайці проводів важливо дотримати полярність.
 4. Якщо телефон не підтримує бездротову зарядку, то до нього потрібно буде зробити додатковий пристрій. Він виготовляється з такої котушки з мідним дротом, але тут потрібно буде зробити не менше 30 витків. До котушці приєднується приймач з конденсатора, двох діодів і стабілізатора напруги. До приймача приєднується провід для телефону.
 5. Після цього приймач можна включати в телефон, а сам він буде заряджатися від бездротової зарядки.

Переваги і недоліки саморобних зарядних пристроїв

Подібні зарядні пристрої мають свої плюси і мінуси.

Основні переваги саморобних зарядних пристроїв:

 • Низька вартість деталей і самого виробу
 • Можна виконати будь-яку конструкцію
 • Більшість подібних пристроїв можуть бути портативними і навіть не вимагати підключення до розетки

Такі вироби мають і свої мінуси:

 • Низька швидкість зарядки
 • Неакуратний зовнішній вигляд
 • Велика ймовірність поломки або неправильної роботи

Але створювати зарядні пристрої самостійно в будь-якому випадку не тільки вигідно, але ще й дуже цікаво.

Фото саморобного зарядного пристрою